Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS minden pszichiátriai...

SOS minden pszichiátriai betegségnek ez a vége?!

Figyelt kérdés
Borderline személyiségzavar, skizotípiás rendellenesség, kényszeres gondolatok, depresszió, szorongásos zavar és egyéb nyavalyában szenvedek, sajnos egyre többször rám tör a depresszió, örökké a halálon jár az agyam, a pszichológus és a gyógyszerek nem segítenek 8 hónapja. rettegek, hogy eltávolodom a férjemtől, magamba fordultam, téveszméim is voltak, most azt találtam ki, ha nem fogom szeretni a férjem, öngyilkos leszek. mert akkor nincs értelme élnem. kérek szépen segítséget, mit csináljak? egyre mélyebbre megyek
2010. dec. 8. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg pszichiáter? Kognitív terápia? Ezeket próbáltad már?

Lehet,hogy hülyeség, de nem segítene ha napi x órában mondogatnád magadnak,hogy szerencsés vagy, jó férjed, jó életed van, másoknak ennél sokkal nagyobb baja van, rákosak stb. Én ha kicsit mélyponton vagyok, nekem ez mindig segít!

2010. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon nehéz, mert mondogatom magamnak, de erős ez a fene érzés. Járok én mindenhová, de nem értem a lényegét, a relaxáció alatt olyan képek törnek fel, amin még a dokim is meglepődik:( Mire jó? csak fájdalmat okoz:(
2010. dec. 8. 09:26
 3/15 anonim ***** válasza:

"Járok én mindenhová, nem értem a lényegét"-Ez nagy baj!

Nem a Te hibád, hanem azé az emberé, akihez jársz!

Szükséged lenne egy NAGYON JÓ pszichiáterre, aki a lényeget meg is érteti Veled!

Így nincs értelme a kezelésnek.

2010. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Tudom,hogy nehéz, de akkor is mondogasd! Ha jönnek a rossz gondolatok, akkor is! Próbálj meg harcolni! Tudom,hogy nehéz! De ha megpróbálod magadnak bebeszélni,hogy ez nem is betegség, csak magadnak csinálod, milyen jó, hogy nem vagy rákos, akkor lehet, hogy egy idő után jobb lesz. Nem mondom,hogy azonnal, de pár hét alatt!
2010. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, minek beszéljen be magának hülyeségeket? Van már elég baja így is, nem kell, hogy magát kezdje el okolni miatta. Meg mi ez a relatív hülyeség, hogy másnak rosszabb? Nyilván csomó embernek rosszabb nálam is, tudom mint tényt, de képmutatás lenne azt feltételezni, hogy valaki számára nem mindig a SAJÁT problémái tűnnek legnagyobbnak. A többi önbecsapás.

Ja, egyébként hasonló (=gyakorlatilag ugyanazok, mármint a diagnózis szintjén) problémákkal járok terápiára, mint a kérdező, pontosan tudom, hogy működik, de ettől még nem érzem, hogy ténylegesen nálam is működik, csak a sok szart érzem, amit egyébként, és rettegek, mindegy, mitől, majd ha akarok, nyitok egy saját kérdést.


De ne adjunk már hülye tanácsokat másoknak. A borderline tipikusan nem az a dolog, amit meg lehet oldani "saját elhatározással". Á!

2010. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ettől meg lehet valaha szabadulni?:( Mi a fenét csinálhatnék?:(
2010. dec. 8. 13:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, segítenék, de látod, magamon sem tudok. :| Dialektikus viselkedésterápiára járok csoportba, meg emellett egyénibe, talán ez a legbizonyítottabb módszer, ami borderline-ban használ, és mégis teljesen hiábavalónak érzem, csak azért csinálom, mert az biztosan nem lenne jobb, ha semmit sem csinálnék. De nem igazán érzem többnek kapkodva próbálkozásnál, már amikor próbálkozom.
2010. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pusztán azért mertem tanácsot adni, mert volt szorongásom, pánikrohamom! Igaz, nem vagyok borderes, vagy depressziós. Csak azt tudom,hogy nekem is jöttek a hülye gondolatok napokig, meg a gyomorgörcs, egyszerűen nem tudtam másra gondolni,csak hogy megfogok bolondulni, hogy ez már mindig így lesz stb. Én sem tudtam semmivel elterelni a gondolataim! Aztán elkezdtem a családomból és a férjemből erőt meríteni. Sokat beszélgettünk, tudtam,hogy mellettem állnak. Én már ilyeneket képzeltem el,hogy amikor szorongtam, megfogtam a férjem kezét, és azt képzeltem,hogy kapom tőle a pozitív energiát. Elsőre persze nem ért semmit. De aztán folyamatosan csináltam, és észrevettem,hogy már áll ki a görcs a gyomromból! Mondogattam magamnak,hogy ez nem betegség, pusztán az agyam játszik velem,és igen arra is,hogy másoknak sokkal nagyobb bajuk van. Nekem ez használt! De írtam a kognitív terápiát is, barátnőmnek az segített a depresszióján!

Csak segíteni akartam a kérdezőn, nem kell lehurrogni!

2010. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ok, gondoltam is, hogy ilyesmi miatt írod. Viszont tisztában kell lenni azzal, hogy egy borderline személyiségzavarban ez nem segítség. Ezek a betegségek nem ugyanolyanok, mint egy személyiségzavar, akkor sem, ha sokszor társulnak hozzá. Csak szóltam, no offense, tényleg.
2010. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Sajnos nagyon "kijutott neked", a borderline személyiségzavar nehezen kezelhető és rengeteg szenvedéssel jár a betegnek. Depresszió, kényszer nagyon gyakran társul hozzá.


Nem tudom így megmondani, hogy milyenek a gyógyulási esélyeid, mennyire súlyos nálad a bordi. Mert a borderline egy kontinoum, lehet kevésbé súlyos és nagyon súlyos is. (alacsonyan integrált, szétesett személyiséggel)


De! A személyiségzavaroknál a terápia ÉVEKBEN mérhető, nem hónapokban, mert újra kell építeni az identitást, személyiséget. Ez fájdalmas, hosszú út sikerekkel, visszaesésekkel.

Nálad sajnos megnehezíti a sok társuló zavar is.


Borderline személyiségzavart nem tud minden pszichológus és pszichiáter sikeresen kezelni, kell találni valakit, aki ért hozzá és képes vagy benne megbízni és rendszeresen visszajárni. (Nagyon nagy nevű terapeutája ennek a kórképnek Kuritárné Dr Szabó Ildikó klinikai pszichológus).


Nagyon fontos, hogy ne add fel, küzdj!

Sajnálom azt, ami veled történt, mert tudom, hogy a borderline-hoz vezető út mennyire traumatikus és fájdalommal teli..

2010. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!