Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nincs pénzem, akkor nem...

Ha nincs pénzem, akkor nem segítenek a depressziómon NORMÁLISAN?! Nekem vége?

Figyelt kérdés
Pontosabban: Ha olyan szakember kell, aki nem intézi el a problémát gyógyszerekkel, viszont nincs fölös 5-10 ezrem egy-egy beszélgetésre, akkor akár lehetek öngyilkos is, tesznek rá?! Csak a gazdagok gyógyulhatnak?! Ha ez így van, akkor nekem annyi...
2011. nov. 1. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
SZTK-s rendeléseknél nem foglalkoznak behatóan az emberrel, az tény. Főként csak gyógyszert írnak, de az is sokkal jobb, mint a semmi. Legalábbis nekem segít.
2011. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Pontosan így van!!! Ráadásul, ha nincs pénzed, akkor mire vagy jó? Még örülnek is ha megdöglünk.... :S

Ritkán azért, de van olyan SZTK-s is ÁLLÍTÓLAG aki tényleg foglalkozni fog veled... Próbálj keresgélni!!!

2011. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kösz, de nekem MEGOLDÁS kell a problémára és nem agytompító! Ha így folytatódnak a dolgok, akkor nekem game over! :(
2011. nov. 1. 23:18
 4/17 A kérdező kommentje:
SZTK-s rendelésről valaki pontosabb infó? Előlegzett köszi.
2011. nov. 1. 23:29
 5/17 anonim ***** válasza:
SZTK-n kapsz pár százért gyógyszert. Lelki fröccsért meg felmész egy két spirituális oldalra meg fórumra. Mindenki így csinálja
2011. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak hogy tisztázzam: a netes lekifos kevés+már eltemetett engem egy ideje; olyan ismerősöm meg nincs , aki meghallgatna v. meg tudna győzni arról, hogy a víz milyen jó dolog :/ ... Az életem = POKOL!!!
2011. nov. 1. 23:41
 7/17 anonim ***** válasza:
Mentálhigiénés gondozót keress.
2011. nov. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Tisztázzuk először is azt, hogy te irányítod az életedet, vagy az életed téged... A depressziódon egyedül te tudsz segíteni. A kérdéseid és válaszaid alapján, nekem úgy tűnik, hogy te egyenesen elvárod, hogy segítsenek rajtad. A probléma az, hogy nálad jobban senki nem ismer téged.


Tanácsolom, hogy tarts magad elé tükröt... Nincs ismerősöd aki meghallgat? Mert tulajdonképpen azért fizetsz egy idegennek (aki figyelmesen bólogat neked), mert nincs olyan ember a környezetedben, aki annyira fontos neked, hogy akard, hogy tudja mi van veled, és számít a véleménye... Ez már önmagában egy nagy probléma.


De vannak gyakorlatok, amelyekkel enyhíthetsz a depresszión... Ilyen az is, hogy naponta írsz tíz percet a gépeden az érzéseidről, aztán vagy kitörlöd vagy nem... De folyamatosan. Rövid távon rosszabb lesz, de hosszú távon elvileg pozitív változás lesz (amerikai kísérlet). De ehhez hasonló ha felveszed ezt, akár el is teheted a kazettát, hogy később kielemezd. Ilyenkor csak hagyni kell, hogy kiöntsön az elfojtott gondolatok áradata. Ne ijedj meg ha sírnod kell. A depresszió többnyire elfojtás... és szeret hiány.

Nem vagyok pszichológus, de voltam depressziós. A jó hír az, hogy elmúlik. A rossz az, hogy piszkosul meg kell küzdeni érte.

Még egy tapasztalatból adódó tanács: ha fájdalmat érzel, az azt jelenti, hogy lelkileg fejlődsz. Ugyanis a változás, a fejlődés mindig nehézségekkel jár, ilyenkor szembesülünk magunkkal vagy másokkal, és ez mindig fáj.

Próbálj meg keresni egy olyan hobbit, amiben kinyilváníthatod személyiségedet.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem valamennyit tudtam segíteni.



Üdvözlettel,

Nekrato

2011. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszokért!

Nekrato! Köszi a válaszod,hasznosnak tűnik :); majd kipróbálom a tanácsaid :) Bár elég nehéz dolog leírni,ami nyomaszt manapság... :(

2011. nov. 2. 16:39
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak magadnak leírogatod nem lesz jobb.. Én legalábbis éppen ezért nem írtam naplót, de ugyanúgy megőrültem, mert nem volt kivel megbeszélnem... :S

De hátha neked bejön..

2011. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!