Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség lehet?...

Ez pánikbetegség lehet? Segítsen valaki, mert nagyon rossz!

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször fordul elő.Tegnap este pl elmentem kezet mosni,és egyszer csak elöntött egy melegség,ájulásérzetem volt,nagyon nehezen kaptam leveőt,úgy éreztem mintha fel lenne dagadva a nyakam,remegett a kezem és zsibbadt.Vérképem teljeen rendben van,semmi eltérés nincs a papíron.(3 hete voltam vérvételen)Vérnyomásom is rendben van...ez úgy jön elő,hogy abban a pillanatban teljesen nyugodt vagyok,csinálom a kis hétköznapi dolgaimat,és egyszer csak jön a rosszullét,és úgy érzem ,hogy ott összerogyok és vége mindennek,meghalok..(ezt nem beképzelem magamnak,hanem a tünetek annyira erősek,hogy teljesen olyan mintha már a halál szélén lennék. Orvos pánikbetegségre gyanakszik...de én nemgondolom,hogy az agyam képes ilyen tüneteket produkálni,amibe majdnem belehalok.Vagy mégis?Nagyon félek amikor átérzem ezt az állapotot,és úgyérzem ha sokáig folytatódik megkísérlem az öngyilkosságot is..:Smert már annyira kikészít..inkább vinne el,minthogy szenvedjek.Ez így nem élet..Mit csináljak?:( Aki esetleg pánikbeteg leírhatná a saját tüneteit,és hogy hányszor fordul neki elő a rosszullét hetente,vagy havonta..
2011. febr. 18. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
P-S-Z-I-C-H-O-L-Ó-G-U-S.Minél előbb.
2011. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Durva, nekem ugyanilyen rosszullétem volt és gondolataim, de aztán elmúlt. Én azt csináltam, hogy mindennap hosszasan sétáltam, legtöbbször a kedvesemmel vagy egyedül. Pár hete megint volt egy ilyen rosszullétem de már valahogy tudom irányítani és kb. 2 perc alatt elmúlt.
2011. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

oooo én 4 éve vagyok benne.

Az egész egy erős hányingerrel kezdődött, majd 1 hétig fájt a fejem. A doki nem hitt hogy pánikbeteg vagyok, pedig anyum is az úgyhogy tudom mik a tünetek. Nálam csak hányinger, heves szívdobogás, ájulás érzet. Ha a durva akkor hányinger nélkül a felsoroltak jó kis halálfélelemmel. Volt úgy hogy minden nap, volt h 2-3 naponta de csak enyhe hányinger.

Prozackot kaptam + ha éreztem h jön akkor fél sanax. Most nem volt több mint 6 hónapja mivel terhes vagyok a hormonok jót tettek, ha csinálod a gyógyszeres kezelést elvileg elmúlik, de vissza jöhet.

2011. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez valóban tipikus pánikbetegség. Nekem a kolleganőm pontosan ugyanezeket a tüneteket produkálta, pont így érezte magát, ahogyan Te elmeséled. Gyógyszerrel kezelték a pánikbetegségét, amit kb 1 évig kellett szednie kezdetben emelkedő, majd csökkenő adagban. És teljesen tünetmentes, teljesen kigyógyult belőle. Már 10 éve semmilyen panasza nincs. Úgyhogy fogadd el az orvos diagnózisát, és főleg az erre felírt gyógyszert. Nem tehetsz róla, hogy ez előjött Nálad, nem tudod befolyásolni, ez ugyanolyan betegség mint bármi más!. De hidd el gyógyítható!
2011. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Igen pánikbeteg vagy, az orvosod jól látja. Tipikus tünetegyüttesed arra utal. Én is pánikbeteg vagyok. Pokoli napokat éltem át, amíg nem mentem el pszichiáterhez és nem kaptam rá gyógyszert, amit két éve szedek.Na most figyelj, nekem milyen tüneteim voltak: Hányinger, hidegrázás, ájulás érzés, kiugró vérnyomás, halálfélelem, megsemmisülés érzése, zsibbadás, remegés, féltem emberek közzé menni, buszon közlekedni, féltem a megőrüléstől, sokszor úgy éreztem kilépek a testemből, és kívülről látom magamat. szédültem, befelé forduló lettem, a kis saját világomban úgy belebújtam, nem lehetett onnan kirángatni. Életkedvemet elveszítettem, nem érdekelt semmi és senki.heves szívdobogásom volt. Minden testrészemet kivizsgálták, mire rájöttek ez pánikbetegség. Mielőbb fordulják pszichiáterhez, és sokkal jobban fogol lenni. Szebbnek látod a világot, a hangulatod is jobb lesz. Hangsúlyozom neked is hozzákell járulnod a gyógyulásodhoz. Akarni kell, erőt venni magadon, mert csak úgy fog sikerülni. Ne add fel, vagy segítség. Még nagyon az elején vagy, de ne halogasd, minél hamarabb kezded el a gyógykezeltetésed, annál hamarabb ki fogsz jutni a gödörből. Kívánok neked kitartást hozzá!
2011. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9:46 vagyok, nekem a megsemmisülés érzése volt a legrosszabb, remélem terhességem után nem fog vissza jönni.
2011. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
de szerintetek minden betegségnél mutat valami eltérést a vérkép?Tehát ha van valami betegségem,akkor vannak bizonyos eltérések a vérképemben nem??Minden tökéletes volt ,teljesen...akkor most maximálisan egészséges vagyok?Mert nagyon félek,hogy ez mégsem pánikbetegség ,hanem valami más..mindig a netet bújom,hogy ezek a tünetek még milyen betegségre utalhatnak...és amikor feledezek magamon egy újabb tünetet,teljesen megijedek és jön a légszomj stb...hipochonder is lennék?????:( ajj istenem megőrülök...meg például megyek az utcán,elmennek előttem az autók,és nem tulajdonítok neki jelentőséget...azok csak ott vannak,és mennek..remélem értitek mire gondolok. Régen tetszett minden...egy erdei séta a kutyusommal,vagy bármi kis örömforrás...most már úgy vagyok a világgal,hogy ott csak történnek a dolgok,de engem nem igazán érdekel...van egy úticélom ,mondjuk bolt...elmegyek a megszokott útvonalon,de semmi nem érdekel ami körülöttem van...
2011. febr. 18. 09:52
 8/22 anonim ***** válasza:
pániknál nincs vérképben eltérés, ez az!! Keress fel egy szakorvost mert ő tud segíteni, és még tényleg az elején vagy.
2011. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Figyi 9:46 vagyok: Nekem úgy magyarázta anno a dokim, hogy képzeljem el az autó riasztóját, ugye az arra van hogy a vezetőnek riasszon ha baj van, e mellett a kocsi mellett elmegy egy kamion és a riasztó beriaszt holott nincs is gond.

Hasonló történik velünk is, a testünk pánikba esik, pedig nincs vészhelyzet.

2011. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbetegség lehet.Sokan vagyunk így ,nagyon!Többek között én is.Nekem sok tünetem volt/van,ezek néha változnak a fajtájukat és intenzitásukat illetően,de nagyjából így jellemezhetők:szívdobogás érzés, szapora szívverés, bizonytalan szédülés, zsibbadások hol itt-hol ott,remegés,gyengeség ,ájulástól ,rosszulléttől való félelem,szorongás,kísérő nélkül nem megyek sehova.Ilyen nyakdagadáshoz hasonlót én is szoktam érezni, de én nem csak nyakban,hanem test szerte érzek néha valami feszültséget,úgy jellemezném,olyan érzés,mintha "teli lenne a fejem"...
2011. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!