Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség lehet?...

Ez pánikbetegség lehet? Segítsen valaki, mert nagyon rossz!

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször fordul elő.Tegnap este pl elmentem kezet mosni,és egyszer csak elöntött egy melegség,ájulásérzetem volt,nagyon nehezen kaptam leveőt,úgy éreztem mintha fel lenne dagadva a nyakam,remegett a kezem és zsibbadt.Vérképem teljeen rendben van,semmi eltérés nincs a papíron.(3 hete voltam vérvételen)Vérnyomásom is rendben van...ez úgy jön elő,hogy abban a pillanatban teljesen nyugodt vagyok,csinálom a kis hétköznapi dolgaimat,és egyszer csak jön a rosszullét,és úgy érzem ,hogy ott összerogyok és vége mindennek,meghalok..(ezt nem beképzelem magamnak,hanem a tünetek annyira erősek,hogy teljesen olyan mintha már a halál szélén lennék. Orvos pánikbetegségre gyanakszik...de én nemgondolom,hogy az agyam képes ilyen tüneteket produkálni,amibe majdnem belehalok.Vagy mégis?Nagyon félek amikor átérzem ezt az állapotot,és úgyérzem ha sokáig folytatódik megkísérlem az öngyilkosságot is..:Smert már annyira kikészít..inkább vinne el,minthogy szenvedjek.Ez így nem élet..Mit csináljak?:( Aki esetleg pánikbeteg leírhatná a saját tüneteit,és hogy hányszor fordul neki elő a rosszullét hetente,vagy havonta..
2011. febr. 18. 09:32
1 2 3
 21/22 Srapnel ***** válasza:

Ja és azért is érdemes szakemberhez fordulni (én inkább pszichiátert javaslok pszichológus helyett), mert lehet, hogy nem csak pánikbetegséged van, mert sokszor társulnak valamilyen erősséggel más kórképek is. Lehet, hogy nem csak pánikbeteg vagy, de depressziós is. Nem kell megijedni, emberek milliói élik át ugyanazt mint te és milliók gyógyulnak meg belőle, vagy ha nem is gyógyulnak meg, kezelni és együtt élni tudnak a betegségükkel. Megtanulják, hogyan bánjanak vele és mit csináljanak. A végén meg szépen élik úgyanúgy az életüket, mint bárki más.


Minden esetre azt, hogy mi a baj, sem itt, sem magad nem tudod eldönteni, keress föl egy pszichiátert.

2011. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Srapnel ***** válasza:

"modellkedem 2 éve,rengeteg fiú,szószerint RENGETEG odavan értem,de én sosem vagyok megelégedve magammal,ezáltal önértékelési gondjaim is vanak.Volt hogy este 11 kor odaálltam a tükör elé,és kisminkeltem magam...szóval elég durván érzem magam már elég hosszú ideje"


Nézd, nem tudom, hány éves vagy, de valószínűleg még a személyiséged sem forrott ki. Ez egy hosszú út. Itt a remek lehetőség, hogy a gyógyulás mellett sokat tanulj úgy általában az emberről, a világról, hogy helyes ítéletet tudj hozni különböző szituációkban. Rengeteg pánikbeteg és depressziós jóval bölcsebb lesz a betegség miatt, mintha egészséges maradt volna, mert rákényszerül, hogy a világon és saját magán gondolkodjon, munkát és időt kell áldoznia a saját lelki-szellemi problémáinak elemzésébe, megoldásába.

2011. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!