Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség lehet?...

Ez pánikbetegség lehet? Segítsen valaki, mert nagyon rossz!

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször fordul elő.Tegnap este pl elmentem kezet mosni,és egyszer csak elöntött egy melegség,ájulásérzetem volt,nagyon nehezen kaptam leveőt,úgy éreztem mintha fel lenne dagadva a nyakam,remegett a kezem és zsibbadt.Vérképem teljeen rendben van,semmi eltérés nincs a papíron.(3 hete voltam vérvételen)Vérnyomásom is rendben van...ez úgy jön elő,hogy abban a pillanatban teljesen nyugodt vagyok,csinálom a kis hétköznapi dolgaimat,és egyszer csak jön a rosszullét,és úgy érzem ,hogy ott összerogyok és vége mindennek,meghalok..(ezt nem beképzelem magamnak,hanem a tünetek annyira erősek,hogy teljesen olyan mintha már a halál szélén lennék. Orvos pánikbetegségre gyanakszik...de én nemgondolom,hogy az agyam képes ilyen tüneteket produkálni,amibe majdnem belehalok.Vagy mégis?Nagyon félek amikor átérzem ezt az állapotot,és úgyérzem ha sokáig folytatódik megkísérlem az öngyilkosságot is..:Smert már annyira kikészít..inkább vinne el,minthogy szenvedjek.Ez így nem élet..Mit csináljak?:( Aki esetleg pánikbeteg leírhatná a saját tüneteit,és hogy hányszor fordul neki elő a rosszullét hetente,vagy havonta..
2011. febr. 18. 09:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Te még legalább le mersz menni a boltba...
2011. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,de arra vagyok igazából kiváncsi,hogy ha BÁRMILYEN betegségem van,akkor a vérképvizsgálatnál vannak eltérések?Vagy lehet olyan is,hogy valaki súlyos beteg,a vérképe mégis rendben van?
2011. febr. 18. 09:59
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már itt válaszoltam! Ne kérdezzél, cselekedjél, higyjél nekünk, itt nagyon egyértelmű és dijazott válaszokat kaptál.És ne szégyeld az állapotodat, rengeteg pánikbeteg van,és hidd el olyan tüneteket tud produkálni, az már hajmeresztő. Ne bujjad az internetet, irány a pszichiáter!!!!!Aki kihúz a bajból.Figyelj a vérkép soha nem fogja kimutatni a pánikbetegséget, viszont ha a véreredményeid jók, akkor semmilyen szervi problémád nincs.Be ne képzelj még magadnak valami súlyos betegséget, mert az kizárt.
2011. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ha lenne valami látni lehetne eltérés valahol, nyugi.
2011. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
uhh nagyon szépen köszi a válaszokat...egy gond van csak...amikor az orvos elkezdett nekem beszélni a betegségről(pánik),annyira felidegesítettem magam,és elkezdtem félni,hogy még a hangom is remegett,pedig tudom,hogy ha ez tényleg pánikbetegség,akkor abba nemfogok belehalni..ha szóba jön a téma,egyből ideges leszek,és rámtör a félelem..most is ahogy olvastam a válaszokat,kicsit ingerültebb lettem,de aztán elmúlt..
2011. febr. 18. 10:04
 16/22 anonim ***** válasza:
rosszabb is lehet ha nem kapod össze magad és kezded meg a kezelést. Ha tavasszal elkezded akkor nyárra már jobban leszel.
2011. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
köszi..amúgy már fogytam 4 kilót mert semmi étvágyam nincs..ez is ez miatt lehet?
2011. febr. 18. 10:07
 18/22 anonim ***** válasza:
igen lehet, tényleg addig kezd el míg cifrább durvább tünetek nem jönnek elő.
2011. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Srapnel ***** válasza:

A pszichiátriai betegségeknek, személyiségzavarnak, neurózisnak, stb. nincs vérképi következménye. Az csak akkor van, ha már pszichoszomatikus folyamatok vannak.


Azért érdemes elmenni pszichológushoz/pszichiáterhez (jelen esetben mindkettő jó), mert sokan maguktól is meggyógyulnak, de az mindenképp hosszabb folyamat, mintha szakember segít benne. Egyrészt aztán minek éveket elvesztegetni az életedből így, ha mondjuk akár fél év alatt is rendbe jöhetnél? Másrészt az esetleges kiújulás és utóhatások mélysége és valószínűsége is nő, ha kezeletlen maradsz.


Annyi biztos, hogy viszont csodát ne várj, már ami az időt illeti. Egy-két nap alatt nem fog rendbe jönni. Ez minimum jó pár hónap, mire gyógyszer nélkül is jól leszel. Gyógyszerrel viszont már az elején is viszonylag élhető életet lehet élni. De a pszichoterápia és a lelki-szellemi foglalkozás a dologgal elengedhetetlen. Az okokat fel kell tárni, mert a gyógyszer csak a tüneteket enyhíti, de a megoldásban és a teljes gyógyulásban neked is aktívan részt kell venni agyilag.

2011. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
köszi,egyébként gyanakszom rá,hogy mi válthatta ezt ki belőlem..modellkedem 2 éve,rengeteg fiú,szószerint RENGETEG odavan értem,de én sosem vagyok megelégedve magammal,ezáltal önértékelési gondjaim is vanak.Volt hogy este 11 kor odaálltam a tükör elé,és kisminkeltem magam...szóval elég durván érzem magam már elég hosszú ideje..
2011. febr. 18. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!