Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongasoldo gyogyszerek...

Szorongasoldo gyogyszerek mukodese es hatasa erdekel! A haziorvos felirhat ilyesmit?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet, hogy mindigis szorongo, gatlasos, zarkozott es szegyenlos fiu voltam, de az utobbi idoben a szorongasomat es az onmagammal valo elegedetlensegemet erosebbnek erzem es ez zavar, akadalyoz.


Azoktol kerdezem, akik probaltak mar valamilyen szorongasoldo gyogyszert: hogyan hatnak ezek a gyogyszerek? Megnyugtatnak? Leallitja a folyamatos agyalast, es nem kattogtok olyan jellegu dolgokon, amiken amugy szoktatok, de feleslegesen?

Felirhat ilyen jellegu gyogyszert a haziorvos, vagy elkuld pszichiaterhez? Esetleg ha elmondom a panaszaimat es kifejezetten kerem, hogy adjon ra gyogyszert, akkor felirja?


Nem szeretnek pszichiaterhez menni, mert egyreszt draganak tartom a tobbszoros pszichoterapias kezelest, masreszt tokeletesen tisztaban vagyok vele, hogy miert vagyok elegedetlen magammal, miert okoz ez bennem feszultseget, viszont ugy erzem, hogy valamilyen gyogyszerre szuksegem lenne, ami kicsit kizokkent ebbol az allapotbol (termeszetesen tisztaban vagyok a kockazataival es nem arrol van szo, hogy mostantol marekszamra szeretnem tomni magamba a Xanax-ot)!


Elore is koszonom es bocsanat az ekezetek hianya miatt!


25/F


2011. júl. 11. 16:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Pár hetes gyógyszerszedés a benzobol nem fogja a problémádat megoldani. Miért hagynád akkor abba? Ez itt a baj. Nem gyógyít, csak tünetet csökkent! Ezért kell más is mellé.

Nem vagyok gyógyszerellenes, a szakmában dolgozom, ezért látom ennek is a korlátait. És ezért is írom, hogy csak szakorvosi ellenőrzés mellett szabad szedni bármit is!


Drogelvonásnál nem a benzo az elsődlegesen választandó szer. Ha erről van szó, annál inkább szakorvos az első!


Tehát továbbra is azt tudom neked javasolni, hogy első körben fordulj egy szakmailag kifogástalan pszichiáterhez, ha nagyon szenvedsz az sem kizárt, hogy befektet pár napra. Persze ez csakis akkor, ha nagy gáz van és te is így látod.

Második körben pedig a gyógyszerszedés mellett érdemes a személyiséggel is foglalkozni, mindazokkal, amit leírtam. Van Budapesten pszichoterápiás központ (ilyen a Tündérhegyi Klinika), ahol intenzív pszichoterápiára van lehetőség a gyógyszeres kezelés mellett. Érdemes ennek is a holnapját böngészni!

[link]


Jobbulást kívánok!

2011. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2011. júl. 22. 00:38
 23/24 anonim ***** válasza:
csak a gyógyszer magában nem fog segíteni(ill.fog persze,de nem szabad csak arra támaszkodni!) mindez amiatt van mait írtál hogy nincs önbizalmad valszeg nem vagy jóban magaddal,ez ellen kellene tenni!
2012. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
ahány embert kérdezel, annyiféle választ fogsz kapni, én régi motoros vagyok a pánik és depresszió szakmában, nekem semmilyen pszichoterápia nem segített, sőt! a gyógyszerek viszont mindig stabilizáltak, ha nem az 1., akkor a 3. választott szer, és igazad van, először a testi tüneteket kell enyhíteni, aztán tudsz lelkileg magadra találni, remélem, már jobban vagy
2021. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!