Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenki érez több kevesebb...

Mindenki érez több kevesebb bűntudatot, kisebb nagyobb testi kellemetlenséget az önkielégítést követő 24 órában?

Figyelt kérdés
Fejfájás ,álmosság, fáradtság,gyengeség, levertség ,parttalan szégyenérzet, stb ?
2011. szept. 6. 14:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem. Ez nem O.K.
2011. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Aragogtól és a Kérdezőtől kérdezem, hogy akkor miért csináljátok, ha nem rentábilis?
2011. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

A testi gyengeség teljesen természetes, azzal ne foglalkozz sokat, mert csak fixálod magad apró tünetekre és idővel nagyobbnak fognak látszani.


Az már baj, hogy bűntudatod van olyan miatt, ami teljesen természetes kéne, hogy legyen, hiszen a saját tested működéséről van szó! A katolicizmus (meg az egyéb bigott vallások) és az évszázados butaságai általában ennek a hamis bűntudatnak a gyökere. Egyik generáció adja tovább a másiknak. Ez korán bevésődik az ember lelkébe, és valójában ez "büntet", holott nincs miért.


A másik lehetséges oka a nagyon vallásos család, vagy nagyon erősen vallásos neveltetés. A nagyon erősen alatt értem azt, ami már a bigottság és s vakhit szélét súrolja.


Nem szabad, hogy bűntudatod legyen, mert nem bűn, vétek vagy hiba, amit csinálsz, hanem teljesen normális dolog. Ja: és szigorúan a magánügyed - senki sem büntethet érte!

2011. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
20%

Elsikkadt egy szerintem hasznos válasz. Leírom én is, picit bővebben: gyakori a szexuális zavarok esetén (is), hogy gyermekkori (tudat alá fojtott) lelki sérülés okozza. Fel kell hozni a tudatalattiból tudatos szintre, hogy szembesülhess vele és ezáltal el tudd engedni, így megszűnik az ezáltal megjelenő tünet is, pl. amelyekről írsz, így a lelki probléma is.

Számos módszer van rá: kineziológia, rebirthing, transzlégzés. Ezek viszonylag drága kezelések, de pl. a kineziológiáról van több kiváló tapasztalatom is.


Léteznek ingyenes módszerek is a tudatalatti lelki sérülés élményének tudatosítására, itt írtam hosszasan erről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

11-28 13:40

2011. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vallásosnak neveltek?

Engem igen,és néha én is érzek bűntudatot.

2012. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
NYYIVÁN NÁLAM ÁTLÉPI AZT A KÜSZÖBÖT, AMIRE LEGYINTENI KÉPES EGY SZEMÉLY.
2012. febr. 26. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!