Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt az ismerősöm?

Miért csinálja ezt az ismerősöm?

Figyelt kérdés

Mindjárt szeptember, iskolakezdés.


Nyár elején, évzáró után "ellazul", normálisabb, nemtörődömebb lesz. Egész nyáron szinte csak wowozik. Néha leviszi a fekete kis tacskókutyáját sétáltatni és annyi. Mostanában meg egyre inkább szorong és fél az elkövetkező dolgoktól.


Folyton más lesz a viselkedése... egyik nap beugatósabb, nagyképűbb, visszaszólósabb, érzékenyebb. Másik nap teljesen más, okoskodóbb, azt hiszi magáról, hogy intelligens és hogy jól áll neki, hogy teszi az agyát, akár csak neten. Ha bemegy, 2-3 hét és visszaáll az agya, talál pár hülyegyereket, akikkel elszórakozik és megnyugszik, aztán megy a nagymamájához fogni a szoknyáját és rinyálni neki az élet dolgairól meg kérni tőle tanácsokat, mert képtelen dönteni.


Neten meg csomószor lop/hazudik/csal, ahol tud... és azt hiszi, ettől lesz hidegvérű pszichopata, mikor fogalma sincs annak valódi jelentéséről és még nem is látott IRL igazi pszichopatát. Ez lenne egyfajta menekülési módszere arra, amiket nem tud feldolgozni az életben? Ezért is menekül a wow világába? Amit aztán persze tagad mások előtt, nehogy gyökérnek tűnjön. És mindenen próbál röhögni, meg elpoénkodni a dolgokat. ÉRETTSÉGIRE MACKÓNADRÁGBAN JÖTT BE, aztán meg nekem sírt a kis szája, hogy miért piszkálták érte a tanárok, mást meg nem... /sigh, jó fárasztó volt már egy idő után.


Szóval csak egy átlag kis unalmas senki, nulla felfogóképességgel. Magával képtelen törődni, és észrevenni, hogy ÉGŐ megjelenni vele mások előtt, a többieket bezzeg tudja fikázni.


Az meg mindig is igaz volt és lesz is, hogy nagyon könnyen megfájdul az érzékeny kis lelke és egy villamosra képtelen felszállni egyedül 19 éves fiú létére. Ezen most lehet puffogni, de így van.


Disszociatív személyiségzavara lenne vagy csak szimplán idióta?



2012. aug. 20. 05:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól látod a dolgokat, de hát a legtöbb kamaszfiú ilyen. Aki nem, az erősen elfojtja. Keresni kellene neki egy kreatív, sportos fiútársaságot, akik majd jó irányba viszik/vezetik le a srác "furcsaságait". Az se volna rossz, ha beállna valamilyen csapatsportba (hangsúlyozom: nem egyénibe!), mert az egészséges versenyszellemnek nagyon hasznos a személyiségformáló ereje. A fiúk mindenben versengést látnak/keresnek, mér csak egy olyan személyt kell találni, aki megmutatja neki a hasznos versengést is. Persze a rivalizálást sem szabad túlzásba vinni, de hát tudjuk ugye, hogy a középút van aranyból :-)
2012. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


Nagyon utálhatod ezt az ismerősöd, hiszen havonta van vele problémád... Nem lehet, hogy Te magad vagy az ismerősöd, és így próbálsz meg válaszokat kapni a beteges dolgaidra??? Ha ennyire utálod miért foglalkozol vele egyáltalán??? Engem nem érdekelnek számomra unszimpatikus emberek dolgai.....


Ezt is Te írtad:

Egyik ismerősöm 19 évesen (! 44négy) ezt csinálja, ez normális?

Gondolom nem tetszett neki valami, amit mondtam, és korán reggel eljött hozzánk (panellakás), felcsöngetett és elfutott.


19 éves a gyerek. /f

Én is.


Lehet az nem tetszett neki, hogy mondtam, hogy még villamoson sem mer leülni az emberek közé, mert annyira szorong és fél, hogy mit fognak róla gondolni. Pont erre következő nap jött ez a csöngős idióta.


_Tudom_, hogy ő volt, mert ilyen retardáltak nem laknak a környékünkön, és ő még dicsekedett is vele anno, hogy milyen büszke volt rá, hogy ezt egyszer megcsinálta a 12 éves öccsével és röhögtek. Elég érzékeny kis lelke van...

2012. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zolizoli70 válasza:

Valamit elfojt magában, és így jönnek ki a dolgok rajta. Lehet hogy meleg?

Kérlek ne sértődj meg ezen, de komolyan gondolom.

2012. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!