Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyek az aktív skizofrénia...

Melyek az aktív skizofrénia tünetei?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szándékosan van-e feltéve kétszer ez a kérdés, de úgy tűnik, sem én, sem más nem hallott még "aktív" skizofréniáról.


A skizofréniának a tünetei megtalálhatók bármerre a neten. Hallucinációkkal, téveszmékkel járó betegség. Az ember hall/lát/érezni vél olyan dolgokat, amik nincsenek, úgy gondolja, hogy be van poloskázva, hogy éjjelente elrabolják az ufók. Hajlamos olyan szavakat használni, amelyek nem léteznek. Sokszor mindenki másról megfeledkezve és/vagy összefüggéstelenül beszél, függetlenül attól, hogy érdekel-e bárkit, amit mond, vagy hogy reagálnak-e rá.


Bizalmatlan. Nehezen oszt meg magáról konkrét információkat másokkal, fél, hogy ezeket felhasználják ellene. Határozott elvei vannak, amelyek szerint él, de ezeket sem adja át másoknak, csak ködös utalásokat tesz rájuk, mondván, hogy a "kiválasztottak" úgyis tudják, miről van szó.


Őszintén hiszi, hogy rendelkezik valamivel, ami az emberiség sorsán nagy mértékben változtathatna, pl. hogy egy gyógyíthatatlan betegség ellenszerét feltalálta.


Nincs vagy kevés és laza kapcsolata van, gyakran az interneten keresztül ismerkedik hozzá hasonlókkal. Amennyiben valaki az ő elveivel ellentétes gondolatokat hoz fel, agresszívvá válhat. Az övétől eltérő véleményű emberrel nem kíván érintkezni, ez a makacs gondolkodás pedig elzárja őt a külvilágtól.

2013. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az alapos leírást.
2013. máj. 14. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
a fenébe, azt hiszem skizofréniában szenvedek néhány éve :D
2013. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezexerint, ha én pl. nem kívánok nácikkal érintkezni vagy felidegesítenek a hülyeségeikkel, akkor skizofrén vagyok... :D
2014. dec. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az mitől lehet, hogy valaki ok nélkül kigúnyolja, kiröhögi azt, akivel elvileg barátok, illetve állandóan rombolja az önbizalmát, pusztán azért, mert más a véleménye valamiről? Aztán ha erre a másik kerülni kezdi, még ő sértődik meg, és ahogy csak lehet megpróbálja lelkileg bántani, bosszúból. Ez nem skizofrénia, de valami b*szottul komoly betegség, az biztos.
2014. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!