Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám kitörölni az...

Hogy tudnám kitörölni az emlékezetemet?

Figyelt kérdés

Vagy egyszerűen felejteni dolgokat, mert nem is a probléma hanem a gondolataim fognak megölni. Mert kezdenek megkísérteni a rossz gondolatok és félek magamtól hogy mi lesz ha elszakad a cérna. Állandóan olyen önpusztító gondolatok járnak a fejemben hogy egy senki vagyok, azért élek hogy mást szolgáljak, gyenge vagyok és vesztes. Meg hogy úgyis megbűnhődök majd és adjam át magam az agressziónak...

Van egy sorozat is amit valahogy muszáj néznem pedig nem akarom mert tudom hogy árt mert azon is gondolkodom, de ahoz is gyenge vagyok hogy ne nézzem. Ez mi?



2016. márc. 6. 16:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy 17/f és a piát sem vetem meg mert akkor legalább jobban vagyok és az agyam is "elkussol".
2016. márc. 6. 16:43
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek lehetnek kényszeres gondolatok is, de más is lehet még.

Mindenképpen pszichoterápiás segítségre van szükséged. Abba ne menj bele, hogy csak gyógyszert adjanak és 2 perces beszélgetést. Kérj intenzív pszichoterápiát. A háziorvosod is el tud irányítani megfelelő helyre.

2016. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nem akarok rá emlékezni.
2016. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
pszichológushoz nem akarok menni, ha meg arra gondolok hogy nem akarok rágondolni akkor tuti rágondolok...
2016. márc. 7. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Értem! Segítséget nem szeretnél kérni szakembertől, csak az érdekelt, mi lehet az, amiket leírtál.

Amit leírtál, az kóros és a pszichiátriai betegségek közé tartozik. Pontosan azért nem lehet elmondani micsoda, mert ehhez több infóra van szükség. De ami biztos, hogy a pszichiátriába sorolható kórképed van.

1. Tovább szenvedsz és félsz önmagadtól, fenntartod az önpusztító, agresszív gondolataidat, amik kikészítenek, az alárendelt / vesztes viselkedésed / gondolataid folyamatosan felőrlik az idegeidet és folyton olyat teszel, amit nem akarsz tenni. Kikészíted önmagad és a környezetedet is. A környezeted egyre inkább eltávolodik tőled. Talán nem is fogsz tudni saját családi kapcsolatot sem kialakítani, mert ki az, aki megházasodik, gyermeket akar egy beteg embertől... Nem igazán tudsz megfelelni új kihívásoknak. A tanulás / munka is egyre rosszabbul megy. Önsajnálatból "táplálkozol". Áldozati szerepet tartasz meg stb.

2. Szaksegítséget kérsz, intenzív pszichoterápiát. Ekkor van esélyed a boldog, kiegyensúlyozott életre. El fogod tudni magad tartani, mert képes vagy megfelelni akárhol is, akármilyen körülmények között. Megtanulod szeretni magad. Felszabadult gondolkodású és viselkedésű emberré válhatsz, aki már nem fél önmagától.


Te döntesz. Vesztes akarsz maradni, betegen akarsz élni, tovább ártasz önmagadnak és a környezetednek vagy mersz kérni segítséget és aktív közreműködője leszel a gyógyulási folyamataidnak és kiegyensúlyozott, boldog életet szeretnél élni.

2016. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Ennyire azért nem súlyos. Kihangsúlyoztad hogy félek magamtól. Kicsit enyhébb, inkább a vesztes vagyok, nem szeretem magam kategória vagyok. A környezetem ebből semmit nem vesz észre.

Akkor csak simán pszichológus kéne nekem? Nem mindig gyötörnek olyan erősen gondolatok. Álmodni viszont szoktam sokat és furákat.

2016. márc. 7. 17:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Hmm

Azokat hangsúlyoztam ki, amiket Te írtál. A fő kérdésedben általad leírtak egy szakember számára igenis súlyosak.

Szerinted nem súlyos. Ezt is kihangsúlyozom most. Amit viszont utoljára írtál (összehasonlítva a fő kérdésben állítottakkal), abban is találtam nem egészséges gondolkozást.

A környezeted még talán semmit nem vesz észre. Ami nekem fura, hogy így lenne, de Te ezt így látod.

Igen, pszichológushoz érdemes lenne fordulnod. Nem elmebeteg vagy! Olyan helyzetben vagy, amihez fontos szakemberrel együtt dolgoznod! A pszichiátert azért nem írtam, mert ők inkább gyógyszert szeretnek felírni, mint aktív pszichoterápiát alkalmazni.

A gondolataid gyötörnek, méghozzá kórosan és elsődlegesen ez a lényeg.

Elmehetsz a helyi pszichiátriai gondozóba. Ott elsőként pszichiáterrel fogsz találkozni. Elmondod neki azokat is, amiket a fő kérdésedben is leírtál. Ő gyógyszert akar adni valószínűleg. Ezt érdemes elutasítani. Viszont közöld, adjon beutalót a mellette dolgozó pszichológushoz. Tőle pedig kérj intenzív pszichoterápiát. Ha nem szimpatikusok a segítők vagy nem tartod őket hatékonynak, akkor keress másik szakembert.

Sok sikert a boldog, kiegyensúlyozott élethez.

2016. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

+ az alkohollal történő "elkussoltatása" az agyadnak mondatod sem egészséges gondolatokra, viselkedésre utal.

Mielőtt összességében nagyobb gond lenne (már így is elég nagy gondok vannak), végre tegyél önmagad felé pozitív, egészséges, gyógyító lépéseket úgy, hogy szakember segítségét kéred.

2016. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sajnos igazad lehet... nem gondoltam hogy idáig süllyedek, azért kösz
2016. márc. 9. 15:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azt kell gondolni, hogy nem akarok rá gondolni, hanem azt, hogy nem akarok rá emlékezni! Nem ugyanaz!

Aztán gondolj valami másra.

2016. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!