Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális okok miatt gyámság...

Mentális okok miatt gyámság alá vonnak. Mit tegyek? Mi lesz most?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok,elég zűrös előtörténettel.

16 évesen elköltöztem otthonról.Azóta össze vissza egyik barátomtól,rokonomtól a másikhoz költözgettem.Apám (anyám elhunyt) pedig nem tudta az év nagy részében hogy épp hol lakom,kivéve amikor a kollégiumban voltam.

14 éves korom óta erős kényszerbeteg vagyok,ebből iskolai és kollégiumi problémák is származtak.Voltam 2X2 hetet a Heim Pál Gyermekpszichiátrián,3 hónapot a Thalassa pszichorehabilitációs intézményben,és 3 hetet a Flór Ferenc pszichiátrián.

Utóbbiba egy öngyilkossági kísérlet után kerültem.

11-es diák lennék,de ezt az évet halasztottam az egészségügyi helyzetem miatt.tehát még 2 évet kellene minimum tanulnom,de én még szeretnék az után is tanulni.

Iskolámban a mindenféle megbélyegzés és pletykák miatt nem várnak vissza jövőre,ezért új iskolát is kell keresnem.

Egyszóval minden tönkrement körülöttem.


Most apám telefonon közölte hogy valamilyen kormányzati utasításra 18 éves korom után is ő lesz a gyámom.

Mielőtt az a képzettársítás indulna be egyesekben hogy apám alkoholista,aki nem tudja fenntartani se magát se a 3 gyerekét (van még két testvérem) azoknak leírom:erről nincs szó.Jó körülmények közt élnek testvéreim,és apám,illetve most már élettársa is van.Nincsenek káros szenvedélyei amik veszélyeztetnék ezt az anyagi hátteret.

A múltban viszont borzalmasan rossz volt a légkör a családban,rendszeres volt a szülők közti verbális/fizikai agresszió,és az én és apám/anyám közti verbális/fizikai agresszió.Plusz a kényszerbetegségem amiről már írtam hogy van,az otthon jelent meg,és konkrétan az apámtól,és az apámmal kapcsolatba került tárgyaktól való fóbiás undort foglalja magába.

tehát én egyáltalán nem akarnék magamtól visszaköltözni.


De most 21-én lesz egy tárgyalás,és ott 100%,hogy ki lesz mondva az hogy hazaköltözzek a családomhoz.


Valaki aki szintén gyámság alatt él,vagy csak tudja ennek az útját,válaszolna pár kérdésemre?


-A gyámság mit von konkrétan maga után?Miben korlátoz?


-a gyámság alatt álló személy tanulmányaiba,munkavállalásába hogyan szól ez bele?


-Hogyan lehet kijönni a gyámságból?mennyi idő?


Nagyon köszönök minden választ.



2016. márc. 9. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Most komolyan: ilyen létezik? Egy felnőtt - az írása alapján normális, értelmes - embert csak úgy gyámság alá helyezhetnek?
2016. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Elsö: Olvasd már el a kérdést! A Kérdezönek súlyos pszichikai betegsége van, ami miatt nem képes normalis életet folytatni (kényszerbetegség, többszöri pszichißátriai kezelés, öngyilkossági kísérlet) - EZEK MIATT helyezik gyámság alá!
2016. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt már igazságügyi elmeorvos-szakértő vizsgálat?


Itt egy cikk a gondnokság alá helyezésről: [link]

2016. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#2: "kényszerbetegség, többszöri pszichißátriai kezelés, öngyilkossági kísérlet"


Kényszerbetegség: milyen? Mert a tisztaság mánia is kényszerbetegség.

Pszichiátriai kezelés: Milyen? A depresszió, fóbiák miatt is kezelhetnek valakit.

Öngyilkossági kísérlet: Csak emiatt senkit nem helyeznek gondnokság alá.


Szóval nem derült ki, mivel is diagnosztizálták a kérdezőt, mi miatt kezelték hetekig.


"valamilyen kormányzati utasításra "

Ilyen nincs. A 'kormányzat' senkit nem utasít, hogy gyám legyen.

2016. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
ma 15:19-es: éppen az általad kifogásolt témák is mutatják, hogy a kérdezönek komoly baja van pszichikailag, ha ilyeneket képes irni, úgy, hogy fogalma sincs, mi mit is jelent.
2016. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

15:26


Ennyi erővel a GYK közönségének a háromnegyedét minimum gondnokság alá helyezhetnék :)

2016. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-es


"Kényszerbetegség: milyen? Mert a tisztaság mánia is kényszerbetegség. "


Igen,leginkább tisztasági kényszerbetegség.bizonyos tárgyak megérintésétől való undor,iszony,és apámtól való fizikai undor


"Pszichiátriai kezelés: Milyen? A depresszió, fóbiák miatt is kezelhetnek valakit."


Eleinte csak a kényszerbetegségemet kezelték gyógyszeres és egyéni beszélgetések útján.

Ez nem hozott semmilyen sikert.

aztán tavaly november elejétől számítva 3 hónapot voltam a Thalassa házban,ahol csoportterápiákkal dolgoztak leginkább.ez már hatásosabbnak bizonyult,csak a gyakori öngyilkossági kísérleteim miatt (volt hogy sebészeten kellett összevarrni) nem vállaltak tovább.


A Flór Ferenc meg egy tipikusan utolsó hulladék kórház volt,ott azon kívül hogy agyon nyugtatózták és antipszichotikumozták az embert,semmit nem csináltak


"Öngyilkossági kísérlet: Csak emiatt senkit nem helyeznek gondnokság alá. "


leginkább pedig erre hivatkoznak - legalábbis apám beszámolója szerint


"valamilyen kormányzati utasításra "

Ilyen nincs. A 'kormányzat' senkit nem utasít, hogy gyám legyen."


Bocsánat,nem tudom hogy melyik intézmény küldte a felszólítást.apám nem mondta a telefonban.

2016. márc. 9. 15:40
 8/18 anonim ***** válasza:
Milyen kényszerbetegséged van?
2016. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Fentebb leírtam,de leírom részletesen:


12 éves korom körül megjelentek furcsa szokások nálam.A kézmosásban,az otthoni kilincsek kinyitásában,a villanykapcsolók elkerülésében,és még egyebekben.

Apám és az akkor még élt anyám borzasztóan pedánsan tisztán tartották a házat,és ezt nagyon szigorúan megkövetelték én tőlem és a testvéremtől is.

Nálam egy idő után ez ahhoz vezetett hogy mindenféle kényszergondolatok (tipikus OCD diagnózis) jelentek meg.

Számolással kapcsolatos kényszercselekvések (pl. hányszor dörzsölöm a kezemet egy kézmosáskor) és ismételgetési szokások.

Aztán ez 14 éves koromra teljesen átvette az életem feletti hatalmat.

Amennyi ideig tudtam az iskolában vagy a könyvtárakban voltam,mert nem akartam hazamenni.

A ruháimat mindig megpróbáltam magam mosni,mert undorodtam hogy összekerül apám szennyesével.

Ha apám készített kaját,akkor azt nem voltam hajlandó megenni,mert hozzáért.

az iskolában is abból jöttek problémák hogy ha bevittem valahova egy otthonról hozott (máshogy nem tudom mondani) szennyezett tárgyat,akkor egész nap attól viszolyogtam.És aztán mint egy láncreakció,ha az a tárgy hozzáért valami további tárgyhoz,akkor attól is undorodtam.

végül már csak kis folyosókon és ösvényeken tudtam járni otthon és a suliban is.

feszült voltam,visszatérő (obszesszív) gondolatok gyötörtek.a tanulmányaim is elkezdtek romlani.


Körülbelül ennyi.

2016. márc. 9. 16:21
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyébként az idők során változott a kényszerem és a kényszeremet előidéző inger mibenléte.


eleinte csak a fürdőszobára,a szennyesre,és egyéb olyan helyekre korlátozódott amik a hétköznapi életben a kosz,a bacilusok,és az undor fogalmával vannak társítva,összekötve.

Aztán idővel az apám által használt székektől,kilincsektől,használati tárgyaktól kezdtem undorodni,amikbe az első kategória tárgyai is beletartoznak.

Utána pedig körülbelül már az egész otthonomtól.

Ez vezetett oda hogy 2014 márciusán elköltöztem otthonról.

2016. márc. 9. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!