Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális okok miatt gyámság...

Mentális okok miatt gyámság alá vonnak. Mit tegyek? Mi lesz most?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok,elég zűrös előtörténettel.

16 évesen elköltöztem otthonról.Azóta össze vissza egyik barátomtól,rokonomtól a másikhoz költözgettem.Apám (anyám elhunyt) pedig nem tudta az év nagy részében hogy épp hol lakom,kivéve amikor a kollégiumban voltam.

14 éves korom óta erős kényszerbeteg vagyok,ebből iskolai és kollégiumi problémák is származtak.Voltam 2X2 hetet a Heim Pál Gyermekpszichiátrián,3 hónapot a Thalassa pszichorehabilitációs intézményben,és 3 hetet a Flór Ferenc pszichiátrián.

Utóbbiba egy öngyilkossági kísérlet után kerültem.

11-es diák lennék,de ezt az évet halasztottam az egészségügyi helyzetem miatt.tehát még 2 évet kellene minimum tanulnom,de én még szeretnék az után is tanulni.

Iskolámban a mindenféle megbélyegzés és pletykák miatt nem várnak vissza jövőre,ezért új iskolát is kell keresnem.

Egyszóval minden tönkrement körülöttem.


Most apám telefonon közölte hogy valamilyen kormányzati utasításra 18 éves korom után is ő lesz a gyámom.

Mielőtt az a képzettársítás indulna be egyesekben hogy apám alkoholista,aki nem tudja fenntartani se magát se a 3 gyerekét (van még két testvérem) azoknak leírom:erről nincs szó.Jó körülmények közt élnek testvéreim,és apám,illetve most már élettársa is van.Nincsenek káros szenvedélyei amik veszélyeztetnék ezt az anyagi hátteret.

A múltban viszont borzalmasan rossz volt a légkör a családban,rendszeres volt a szülők közti verbális/fizikai agresszió,és az én és apám/anyám közti verbális/fizikai agresszió.Plusz a kényszerbetegségem amiről már írtam hogy van,az otthon jelent meg,és konkrétan az apámtól,és az apámmal kapcsolatba került tárgyaktól való fóbiás undort foglalja magába.

tehát én egyáltalán nem akarnék magamtól visszaköltözni.


De most 21-én lesz egy tárgyalás,és ott 100%,hogy ki lesz mondva az hogy hazaköltözzek a családomhoz.


Valaki aki szintén gyámság alatt él,vagy csak tudja ennek az útját,válaszolna pár kérdésemre?


-A gyámság mit von konkrétan maga után?Miben korlátoz?


-a gyámság alatt álló személy tanulmányaiba,munkavállalásába hogyan szól ez bele?


-Hogyan lehet kijönni a gyámságból?mennyi idő?


Nagyon köszönök minden választ.



2016. márc. 9. 14:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

És ismét 4-esnek válaszolva:

Megkérdeztem apámat hogy pontosan olvassa fel,kik küldték és milyen indoklással.

Az derült ki hogy a Budapest fővárosi kormányhivatal 16. kerületi részlegének a gyámügyi osztálya küldte a levelet.

Az eljárást pedig a Gödöllő járás bírósága kezdeményezte a Flór ferenc kórház pszichiátriai szakvéleménye alapján.

a levélben ezek mellett szó szerint az állt hogy "belátási képesség hiányzik mentális zavar miatt" ezért gyámként rendelnék ki apámat.

zárás kép pedig megemlítették hogy amennyiben 21-én nem jelennék meg,rendőri elővezetést kezdeményeznek.

2016. márc. 9. 16:33
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, a rögeszmés-kényszeres személyiségzavar önmagában nem igényel gondnokságot.

Igazságyügyi elme-szakértő véleménye alapján helyezhetnek csak gyámság alá. Nem lehet, hogy apád kavar? Még nincs minden veszve. A te helyzeted teljesen más, mint annak, aki demens, és a saját rokonait sem ismeri fel.

21-én nem fognak döntést hozni, mert csak a bíróság által elrendelt hivatalos orvosi vélemény alapján lehet, nem az alapján, amit a kórház kiad.

Mindenképpen írd majd meg, mi történt, mert nagyon kíváncsi vagyok rá.


Ha elovastad a linket, amit írtam, elég hosszú, abban szerepel, hogy a gondnokság alá helyezésnek is vannak fogozatai, aszerint, hogy milyen mértékben intézheted a saját dolgaidat egyedül.


Írtad, hogy a suliból még 2 éved van, amit szeretnél bepótolni, és utána is tanulni.

Keress új iskolát. Most dolgozol valamit? Vagy miből élsz?

2016. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem értelmesnek és előrelátónak tűnsz. ha ezt átvészeled, szerintem törekedj az anyagi függetlenségre először, hátha kapsz munkát így is. és nagyon nehezen, de éjszakain-levelezőn talán tudsz tanulni később mellette.


nyilván nem véletlen, hogy a szüleid degenerált elvárásaidhoz igazodni akartál, ami aztán szokássá vált. az undor szintén természetesnek tűnik ebben a helyzetben.


drukkolok neked.

2016. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát és a linkeket.


Jelenleg nem dolgozom.próbáltam munkát találni,lett is volna egy ahol már az állásinterjúig eljutottam,csak hát utána közölték velem hogy a munkakört igazából diákmunkás nélkül is meg tudják oldani.Na ez most vagy egy gyönyörűen felkonferált hazugság volt és simán csak nem voltam szimpi az interjún vagy tényleg ilyen balherék hogy nem látták ezt előre,de mégis kerestek munkaerőt.na mindegy,ez másik történet....


Igen,próbálok majd anyagi függetlenségre törekedni.

és most konkrétan egyik barátomék kedvességéből élek.Az utolsó tartalékaim egy hete fogytak el.Bérletre kölcsön kellett kérnem.

2016. márc. 9. 21:43
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem úgy írsz, mint aki alkalmatlan az önálló életre és nincs képben a dolgaival.
2016. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, ne hagydd magad! Siman talalsz munkat. En az olyan helyeken erdeklodtem ha munkarol volt szo, ahol volt telefonszam es ha idoben telefonaltam mehettem is. Ha eltartod magad, szerintem az kimeriti nagyjabol a belatasi kepesseg temakoret es nem biztos hogy gyamsav ala kerulsz. Es en ugy tudom, hogy nehez, de ki lehet gyogyulni a kenyszerbol.
2016. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a kényszerbetegség nem jelenti azt, hogy ne lenne képes az önálló életvitelre.

Az öngyilkossági kísérlet sem.

A többszöri pszichiátriai kezelés sem.

Ha ezek alapján valakit csak úgy gyámság alá lehetne helyezni, akkor a felnőtt lakosság negyede gyámság alatt élne.

Az is megér egy misét, hogy a pszichiátriákon milyen áldatlan állapotok uralkodnak, sajnos nem egy esetről tudok, amikor valaki úgy került be, hogy normális, saját magát ellátni képes, önmagára és másokra nem veszélyes ember volt, és a "kezelések" után már soha nem lett normális ember. Sőt... munkatársam apja egy "váratlan mellékhatás" miatt belehalt az ottani gyógyszeres kezelésbe. Önmaga ment a pszichiátriára, az édesanyja elvesztése miatti depressziójával.

Továbbá nyílt titok, hogy mennyire felszínesen kezelik az embereket, és sokszor egészséges embert vetnek alá komoly gyógyszeres kezelésnek. (Nem, nem vagyok szcientológus, csak tisztában vagyok a tényekkel.) Zimbardo egyik kísérletében is rámutatott, hogy tök egészséges embert is bent tarthatnak, és nem fogják róla megállapítani, hogy egészséges.

Javaslom, kérdezd meg szakértő segítségét, kérj pszichológustól/pszichiátertől (na, nem amolyan "szedáljuk le a beteget, addig sincs vele gond" jellegű kóklertől) szakvéleményt! Egy több évvel ezelőtti zárójelentésre nem alapozhatnak ilyen komoly intézkedést!

2016. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
SEMMILYEN zárójelentésre sem alapozhatnak ilyent, kizárólag igazságügyi elmeszakértő véleményére.
2016. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!