Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok magyar tanul külföldi...

Sok magyar tanul külföldi egyetemen pszichológiát. Később otthon praktizálnak. De senki nem ellenőrzi azt, hogy mit tanítottak nekik pl az angliai egyetemeken. Tehát a kérdés az az, hogy idegen egyetemek tanításai lehetnek-e károsak társadalmunkra?

Figyelt kérdés
Szándékosan oktathatták-e ezen egyetemek Európára nézve destruktívan onnan származóan oktatott pszichológus hallgatóikat, akik európai származásúak?

#Oxford #pszichológia #University of Canterbury #english psychology
2016. jún. 6. 01:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Egyébként a fehér világ pszichológiai rombolása, pusztítása már sok évtizeddel elkezdődött. A Youtube videómegosztó portál kiválló alapja lehet ennek kutatására. Rengeteg videó tele van tűzdelve olyan tartalmakkal, amelyek tudalattian károsan hatnak nézőik és hallgatóik lelkére, pszichéjére. Pláne, ha a csoport célzott. A fehérek lassú és módszeres irtásáról van szó. És még fizetünk is érte, mi hülye fehérek.


Más. Mindentől függetlenül.


Jó szórakozást!


https://www.youtube.com/watch?v=fbCde6ql5fc

2016. jún. 10. 12:23
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, de szerintem ez a paranoia klasszikus esete. :D
2016. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagy pszichológus. Örülj neki. Legalább nem károsítod az emberek egészségét.


De mi is az a pszichológia? Áltudomány. Kik találták ki? Azok, akik új tudományág nagyjainak pózában akartak tettszelegni. Ellenőrizetlen tanaikat rázúdították az egészségesvilágra. Nézz szét mit tettek.


Bárki lehet pszichológus. Csak el kell olvasnia egy-két hibbant által írt pszichológiai tankönyvet. Kik írták azokat?


A pszichológia káros hatásait fel sem lehetne sorolni. Pedig jócskán indokolt lenne egy alaposabb hatástanulmány elvégzése.


Na de kik a pszichológusaink? Tökéletesek? Nem. Akkor miről beszélnek?

Egy jó részük súlyos identitászavarral küzd. Például nemi és szexuális identitászavarral.

Vajon hogyan tehetik ezek egészségesebbé a társadalmat?

Minél több a pszichológus, annál betegebb a világ.


Tévedek?

2016. jún. 19. 23:09
 14/23 anonim ***** válasza:

"Bárki lehet pszichológus. Csak el kell olvasnia egy-két hibbant által írt pszichológiai tankönyvet. Kik írták azokat?"


Tudod, kérdező, mindenkinek lehet véleménye, és nincs azzal semmi baj, ha te ennyire kritikusan és negatívan látod a pszichológiát. A probléma az, hogy úgy fröcsögsz valamiről, hogy a kommentjeidből nyilvánvaló, hogy semmilyen szinten nem ismered magát a képzést, a pszichológussá válás útját, és azt, mivel foglalkozik egy pszichológus, milyen kompetenciákkal kell rendelkeznie. Így hiába van véleményed, az teljesen invaliddá válik.

2016. jún. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igazad van. De én gyakorlatias vagyok. Az eredményt nézem. Láthatod te is. Nézz körbe.Mi lesz később?
2016. jún. 20. 22:51
 16/23 A kérdező kommentje:

Ráadásul a mi kontinensünk dermográfiai, népesedési problémákkal küzd.


Kérdem én, hogy a modern pszichológia mennyiben segíti, segítette ennek az égetően fontos kérdésnek a pozitív megoldását?

Hmm. Tudtommal még nem született meg a pozitiív megoldás. Akkor kérdem én, hogy mit tett az európai társadalomért a modern pszichológia?


Házasságkötések és válások aránya


Születések száma és abortuszok száma


Szinglisedés és házasságok aránya


Tradicionális párkapcsolatok és "átváltozások aránya


Stb.


Ezek szerintem eléggé objektív mércék.



Ja, eszembe jutott még egy fontosabb:


A fiatal és az idős családtagok kapcsolatának harmonizálása.

2016. jún. 22. 21:33
 17/23 anonim ***** válasza:
Nagyon el vagy tévedve azzal kapcsolatban, hogy mivel foglalkozik a pszichológus, mi a dolga.
2016. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne izgulj! Jönnek a migránsok, majd ők elhozzák nekünk az egészséges keleti kultúrát. ;)
2016. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tévesek némileg az ismereteim, de nem is az én ismereteimről van szó, hanem arról, hogy negatív tendenciát mutat a fiatalabb (na és a középkorú) honfitársaink élethez, családhoz való hozzáállása.


Régen, amikor a papok és lelkészek terelgették a felnövekvő nemzedéket, akkor mindenki tudta, hogy a család, a gyermekek a legfontosabbak. A papok, s lelkészek híveiket egész életükön át tanították.


Más pozitívumot is idesorolnék a múlttal kapcsolatban:


Kevesebb volt a bűnözés, lopás, gyűlölködés, önzés stb.


Mert nem az egyént helyezték előtérbe, hanem a családot, a nemzetet.


Itt az idő, hogy visszakapcsoljunk.

2016. jún. 23. 21:12
 20/23 A kérdező kommentje:

"... elhozzák nekünk az egészséges keleti kultúrát."


Hát igen. Ha megnézzük őket, akkor láthatjuk, hogy náluk nincs demográfiai probléma. Miért? Mert ők a vallási vezetőikre hallgatnak családi és gyermekvállalási kérdésekben. Tisztelem őket. Van mit tanulnunk a muszlimoktól. Tisztelem a muszlim nőket. Leborulok lábaik előtt. Magasztalom őket.

2016. jún. 23. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!