Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már alkoholizmus? És mi...

Ez már alkoholizmus? És mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó. Már évek óta együtt vagyunk, de ő már 15 éves kora óta szinte rendszeresen, pénteken és szombaton mindig részegre issza magát a haverjaival. Eleinte ez nem volt baj, mert én is buliztam, de most már ideje lenne megkomolyodnia, mert én már a jövőnket akarom építeni, nem pedig bulizgatni... Nagyon sokszor veszekedtünk már emiatt, számtalanszor megígérte, hogy ezt befejezi, pár hétig tényleg nem jár el sehova, utána "elkéreckedik" csak egy kis laza sörözgetésre, meg hogy nincs is kedve menni meg korán hazajön, aztán hajnalban hazatántorog részegen...


Már próbáltam erről beszélni vele, azt mondja, hogy ő csak így tud "ellazulni". Az apja alkoholista volt, gyerekkorában az anyja elzavarta, utána az anyja látástól vakulásig dolgozott, nem foglalkozott vele, sokszor éheztek... Biztosan van valami oka, hogy a piálásba menekül... Nektek mi a véleményetek? Hogyan beszélhetnék erről vele, hogyan húzhatnám ki ezt belőle?


2016. dec. 11. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátod?
2016. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
28
2016. dec. 11. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberrel nem lehet jövőt építeni! Csak ha már Ő is belátja, hogy ez már így nem kóser. A piálást abba lehet hagyni elvonási tünetek nélkül is végleg, nekem 37 évesen sikerült, és már 18 éve nem iszom semmiféle alkoholt. Ezt egy teakeverék segítségével értem el. De amíg Ő nem látja rossznak amit tesz, addíg nincs értelme foglalkozni sem vele!
2016. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A függőség több ember betegsége. Azé aki iszik és azé az emberé is aki nem tud mit kezdeni a helyzettel. Most nem az a megoldás hogy veszel neki valami teát és pikk pakk egészséges lesz. Nem is az hogy valami terápiára kényszeríted mert mint írták neki kell éreznie hogy baj van és önként kell segítséget kérnie. Én a te helyedben magam mennék el segítséget kérni hogy mit tehetek én amivel gyorsíthatom azt a folyamatot, hogy a párom ráébredjen hogy változtatni akar. Segítenek neked abban mi a helyes viselkedés ebben a helyzetben. Többet sajnos így egyedül nem tehetsz.
2016. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem alkoholizmus, csak szeret piálni a haverokkal hétvégén. Nem tudom téged ez miben zavar, ha hétköznap nem részegeskedik?
2017. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!