Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami betegség?

Ez valami betegség?

Figyelt kérdés

Régebb óta kísért egy olyan érzés, mint ha valaki figyelne. Régen sokkal súlyosabb volt, úgy éreztem, hogy az emberek a gondolataimban olvasnak, ráadásul a belső beszélőkém (avagy a belső hangom, mit tudom én, minek hívják ezt, mindenkinek van) folyamatosan olyanokat mondott, amiket nem tudtam befolyásolni, így nagyon kellemetlen volt. Ha mentem haza, az emberek, mint ha engem figyeltek volna, és mint ha információkat adnának le rólam.

Ma már enyhébb a dolog, senki sem olvas a gondolataimban, azonban még mindig, mint ha figyelnék a monitoromat, azt amit a számítógépemen csinálok, és ez nagyon rossz. Be fog gyógyulni ez is, vagy fenn áll veszélye, hogy visszaesek?

Van egy másik dolog is. Ha mondjuk a vérről, vagy a belső szervekről tanulunk, pszichés fájdalmat érzek a testemben, van, hogy a nyelés is fáj.

Magától a vértől nem irtózok, szerintem egy vesét is megfognék a kezemben (:D), de papiron nagyon nem bírom a témát. Legyen szó, akár vérplazámról, csontvelőről, epéről, vagy bármi ilyenről.

Ez nem olyan zavaró, de kíváncsi vagyok, hogy súlyosodhat-e.

Mentálisan eleve nem vagyok egy egészséges ember, kényszerbeteg vagyok, de arról legalább tudom, hogy micsoda.

Köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 22. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez valami paranoid zavarnak hangzik, érdemes lenne pszichiáterhez fordulni vele.
2017. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, nem szeretnék szakemberhez fordulni, amíg nem tudom biztosan, mi ez, és hogy lehet-e következménye. Az hiányzik, hogy felírjon valami mocskot, amit szedhetek életem végéig :(

Mint írtam javulóban van, tehát ha a dolog kinőhető, inkább hagyom, hogy az idő begyógyítsa.

2017. jan. 22. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!