Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérdések a Candida diétáról?

Kérdések a Candida diétáról?

Figyelt kérdés

Pár dologra lennék kíváncsi:


1.Nekem sok éve van candidám, még mindig nem sikerült tőle megszabadulnom, most fogom a diétát kipróbálni, az érdekelne, hogy a folyás és a viszketés mennyi idő kezd el elmúlni, enyhülni?


2.Mivel a diéta ennyire szigorú, ezt csak ideig kell csinálnom, vagy már mindig ezzel kell élnem? Hogy nem ehetek cukros, lisztes dolgokat? Ezekre könyvekben sem nagyon kaptam választ, azért tettem fel itt.


3. Az utolsó pedig, hogy nekem felírt a dokim gyulladáscsökkentőt, mert fejjebb húzódott ez a dolog, de nem segített, csak még több folyásom lett tőle, azt olvastam, hogy elvileg nem is szabadott volna ilyet felírnia. Hogy ha már benne leszek a diétában, vagy a végét járom (vagy nem tudom), akkor ezt a gyulladást már orvossal kell kezeltetni? Vagy hatással lesz rá a diéta, esetleg a gyógyteák és homeopátiás termékek?


2011. márc. 23. 16:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Oh és nem utolsó sorban, hogy (nem tudom van-e köze, de) az együttléteket kell-e valamennyire redukálni a diéta időtartama alatt?
2011. márc. 23. 16:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem zavar, hogy gombás vagy és megfertőzöd a párod, aki majd visszafertőz, ill. nem fáj az együttlét, akkor nem tilos. (Legalább csináljátok óvszerrel.)


Van egy tea candida ellen, bioboltokban tudod megvenni. De ez nem váltja ki a diétát, csak segít.


A diétát 3-6 hónapig lehet csinálni, mert éhen halsz, annyira szigorú. Ha meg nem tartod be, akkor ne csináld, mert semmi értelme.

Tilos minden, amiben cukor (furktóz, glükóz stb.), fehér liszt és élesztő van, az elején még húst is alig lehet enni, de ez pontosan le van írva. Gyümölcsöt nagyon mértékkel lehet enni, mert abban gyüm.cukor van.

Élesztőt sem ehetsz. (Így élesztős kenyeret sem, de van speciális élesztő nélküli kenyér candidásoknak, ebből minimális mennyiséget lehet enni.) Nemespenészes sajtot sem ehetsz, pl. márványsajt vagy Camambert.


Szokták ajánlgatni a Normafloret, én megkérdeztem, az ilyesmire nem jó.

2011. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A candidiasis egy olyan makacs betegség,hogy a diéta csak a gyógyszeres kezelés kiegészítőjeként jöhet szóba. A homeopátiás marhaságokat meg felejtsd el. Célzott, belsőleg alkalmazott gombaellenes készítmény kell (pl.Fluconazol),orvos által előírt dózisban és ideig, állandó ellenőrzés mellett. Plusz az összes kiegészítő terápia - kenőcsök, öblítők, stb.
2011. márc. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kondor Judit ***** válasza:
A candida gombát diétával kb 1év alatt tudod kiiktatni nehéz menet lesz,gatyaszárat kösd fel.
2011. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én végigcsináltam, hát nem volt egyszerű, de hamar hozzá lehet szokni. Nekem az első hónapban minden tünetem kétszeresen felerősödött, már majdnem feladtam, amikor egyik napról a másikra szépen enyhültek majd véglegesen megszűntek a tünetek.

Ha végigcsinálod a 6 hónapot, akkor sem ajánlott visszatérni a cukros és lisztes dolgokhoz két okból. 1. a diétától tuti fogyni fogsz, ha visszaállsz a régi étkezésre, visszahízod hamar 2. a gombák újra elszaporodnak, és ismét beteg leszel. Én kb 3 éve csináltam meg, azóta 1x volt bajom, előtte pedig 2 havonta durván előjött. Szerintem érdemes belevágni, de csak ha nagyon kitartó vagy, és 1x sem csalsz!

2011. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj a diétával,hogy legyengíti a szervezetet, ez pedig kedvez a gombáknak. Bujtor István is candidiasistól szenvedett. Diétázott - belehalt.
2011. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy Bujtor volt az egyetlen aki diétázott, ahogy azt sem, hogy mindenki, aki ezt a diétát folytatja, az belehal. Fölösleges általánosítani.
2011. márc. 28. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!