Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba kezelés otthon?

Hüvelygomba kezelés otthon?

Figyelt kérdés

Már több kúpot próbáltam,gyógyszeres kezelést is(persze orvos írta fel). A nőgyógyász is csak találgat. Egyszerűen minden menstruáció után előjön.:((( Viszketek,kenem+kúp, és begyulladok. Utána antibiotikum és mire meggyógyulok ismét menstruálok és megint kezdődik minden elölről. Mit lehetne tenni?

Most már csak abban bízok,hogy van valami házi praktika,hogy ne kelljen ismét több ezer ft-ot kiadni feleslegesen,és ne tegyem tönkre a szervezetem még jobban ilyen készítményekkel.

Van irrigálóm. Mivel irrigálhatnék,hogy elmúljon?


2011. dec. 22. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha tampont használsz, akkor próbáld ki, hogy néhány alkalommal betétre váltasz, mert a tampon az egyik előidézője lehet a hüvelygombának.

Tarts olyan diétát, amiben kerülöd az élesztős dolgokat, az is segíthet.

Az irrigálással szerintem ne kísérletezz, az csak gyengíti a hüvelyflórád, a fenti két módszer segíthet a megelőzésben és garantáltan nem teszik tönkre a szervezeted.

2011. dec. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg kellene nézni, hogy az immunrendszereddel minden rendben van-e.
2011. dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia.

Most én is ebben a papucsban járok. Hüvelygyulladásom van már egy ideje, amit állítólag valamilyen fertőzés okoz. Tompán fáj az alhasam, és folyásom is van bőven. Elmentem a nődokihoz, és írt fel hüvelytabit meg gyógyit, de semmit sem értem vele. Megjött, elmúlt és ugyanúgy ment utána minden tovább. Fogalmam sincs mit lehetne tenni....

2011. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Hüvely ph-t visszaállítottad? Mert ha nem akkor az lehet a gond. Lehet rá készítményt kapni vény nélkül próbáld meg, hátha az segít.
2011. dec. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a teafaolajat,ami szerintem nagyon jó. Első nap nem volt itthon semmim,és így nem kezeltem. Másnap pedig vettem teafaolajat. 3cseppet tettem langyos vízbe és azzal irrigáltam,majd egy cseppet tettem az ujjamra és bekentem. Picit égetett,de nem viszketek most már,és a folyásom is jóval kevesebb,de még nem az igazi. Tegnap kezdtem el,és sokkal jobb érzés,mint amikor a kúpot raktam fel.

Igen,minden esetben tejsavas pezsgőtablettával irrigáltam, helyre lett állítva.

Én már a tamponra gondoltam,ezért váltottam. Eddig naturals tampont használtam,2hónapja pedig ob-t,de ugyanaz. Menstruáció után megint..:( Valami olyan távozhat a méhemből,ami ezt okozza? A nőgyógyász meg meg se vizsgál rendesen,csak rávágja,hogy gomba,ír egy olyan gyógyszert amit még nem kaptam meg kúpot...:S

2011. dec. 24. 13:16
 6/12 anonim ***** válasza:
térj át a betét használatára
2011. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen vagyok én is, rengeteg orvosnál jártam már, de semmi használhatót nem írtak fel... Viszont a rózsamézet tudnám ajánlani, gyógyszertárban vény nélkül lehet kapni párszáz forintért, én napi 3-szor használtam kívül-belül, és sokat javított rajta, de mivel utólag kiderült más problémáim is voltak, nem gyógyultam meg teljesen, de hüvelygombára nagyon jó. Csak ügyelj arra hogy fekve csináld, hogy ne folyjon ki, és tartsd benn egy kicsit. Kicsit csípni fog, de ne aggódj az természetes ebben az esetben. :) Remélem tudtam segíteni :)
2011. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mennyit kell belőle használni egy nap? Kipróbálom én is.:) Csak a panaszok idején alkalmazható vagy megelőzésként is?
2011. dec. 28. 08:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Én napi 3-szor használtam, fecskendővel(a legkisebb, azt hiszem olyan 2ml-es volt) szívtam fel belőle, 1 használatra kb. a negyedéig, aztán felhelyeztem, s feljuttattam, csak fekve csináld, hogy ne folyjon, ki, és amíg csíp, próbált meg benn tartani, mert az azt jelenti, hogy hat. Ez kb olyan 10 perc. Aztán teszel egy kicsit az ujjadra (pár cseppet) és bekened kívül is vele. De ha elkezded használni, úgyis érezni fogod, hogy mennyi elegendő. Arra ügyelj, hogy túl sokat ne használj, mert akkor nem lesz javulás.Körülbelül ennyi az alkalmazás, ha kérdésed van még írj nyugodtan :) Szerintem megelőzésre is használható, de ha megelőzésre kell, akkor huzamosabb ideig ne alkalmazd(max egy hét, de szerintem megelőzésre egy-két nap is elég), mert ha túl sokat használod, az sem tesz jót. Remélem tudtam segíteni. :)
2011. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A teafaolajat próbáltam, 3cseppet langyos vízben feloldottam és azzal irrigáltam,meg cseppentettem 1et az ujjamra és bekentem. Elmúltak a panaszaim,remélem a fertőzés is. Nekem a teafaolaj is nagyon jól bevált.:) Ki fogom próbálni az általad leírtat is,ha ismét előjön,de nagyon bízok benne,hogy nem mostanában lesz ismét ilyen panaszom.:(

Akkor lehetek csak biztos,hogy elmúlt a fertőzés,ha elmegyek nőgyógyászhoz és kérek kenetvételt? Vagy ha panasz elmúlik teljes a gyógyulás?

2011. dec. 28. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!