Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászat SOS nagyon...

Toncsi2000 kérdése:

Első nőgyógyászat SOS nagyon félek?!

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy már 2 hónapja 2 hatante jön meg a mensim és ezért anyukám elakar vinni dokihoz. Nagyon szégyellős vagyok mèg anyum elött is. Hogy fog zajlani ez az egész?! Nagyon délek! :( ja és még szűz vagyok. Bocsi a helyesirasi hibakert csak telorol vagyok de most nem ez a fontos... Ès mondtam anyanak ha elvisz akkor legalabb nohoz es erre az volt a valasza mivel neki ferfi hogy majd ahoz kerulsz akihez kerulsz a ferfi is csak egy orvos. Es hat azert egy ferfivel nem beszelnek azert ilyen helyzeterol meg plane hogy nem tennem szet neki a labam mint egy nonek

2015. febr. 21. 16:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) igen sikerült megbeszélni nő höz megyek ;)
2015. febr. 23. 15:37
 12/21 anonim ***** válasza:

80%-os!


Én értem mit akarsz mondani,de nagyon nem mindegy hogy első vizsgálatról van szó és tiniről.

A legtöbb tini lány inkább női orvoshoz szeretne menni.


Itt semmiféle perverzióról nincs szó amikor női orvost javaslunk,semmi ilyenre nem gondolunk férfi orvos esetében,hanem arról van szó igen sokunknak könnyebb női orvoshoz elmenni,előtte levetkőzni.


Most gondolj bele hogy sok tini,sőt felnőtt kicsit kényelmetlenül érzi már attól magát amikor háziorvoshoz megy

és felül le kell vetkőzni,pedig többnyire nő a háziorvos,a többség alíg várja hogy felöltözhessen.

Nőgyógyásznál meg a legintimebb testrészedet vizsgálják meg kívülről,belülről és elég természetellenes testhelyzetben vagy.


Bocsi,de nem egy kellemes dolog,sokan szorongva mennek.


Aztán ez rossz szöveg hogy csak orvos és 1000 nőt látot már ruha nélkül!

Most hiába legyen szó orvosról attól hogy látot sok testet már én akkor sem vetkőzök le simán,zavartalanul senki előtt.


Nudisták is sok testet látnak,még se vetkőznêk le előttük.

Vagy kisgyerekként(8-10 évesen)hiába volt egy anyukának,nagynéninek,más rokonak,nagymamának gyereke,vagy barátnőm anyukája előtt sem vetkőztem volna le stb,tehát hiába látot gyerek testet nem vetkőztem volna le.



Itt nem arról van szó,amikor nőt ajánlunk,hogy a férfi orvosba valami perveriót látnánk,vagy úgy gondolnánk nem lehet jó orvos stb,itt arról van szó,hogy első vizsgálatnál,tiniként sőt sokaknak felnőttként is könnyebb nő előtt levetkőzni,beszélni!

_És nem az orvost kell néznünk,hanem magunkat,ha van lehetősêg hogy orvost válasszunk akkor azzal élni is kell!

2015. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Sikerült arról is beszélned anyukáddal hogy szeretnéd ha kint várna majd meg?


Majd szorítunk neked!


Mikor mész?

2015. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy sikerült nőt találnotok, így sem lesz egy vidám buli, de azért sokkal elviselhetőbb.
2015. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váaszokat! Igen sikerült azt isnmegbeszélni hogy kinnt marad! :)

Jövö7en megyek :)

2015. febr. 23. 21:06
 16/21 anonim ***** válasza:
31%

12-es, a 80%os vagyok.


Csak annyit szeretnék mondani, hogy 2 évvel vagyok idősebb a kérdezőnél és 2 hete voltam az első nőgyógyászati vizsgálatomon, szóval a "nem mindegy, hogy első vizsgálat és tini" nem jött be. Pontosan tudom, hogy milyen érzései vannak a kérdezőnek, ugyanezen estem át én is, napokig izgultam, mi lesz, barátnőim nyugtatgattak, mert ők már voltak, nem akartam levetkőzni senki előtt. Attól még valahogy kibírtam, pedig férfinél voltam. Persze, nem volt kellemes a vetkőzés, de el tudtam fogadni, hogy ez szükséges és a doki csak egy doki, nem kell szégyenlősnek lenni, pedig aztán én mindenki előtt szégyenlős vagyok.

Nem a férfi orvost heroizáltam, hiszen írtam neki, hogy ha lehet kérdezze meg újra az anyját, hogy nem vinné-e inkább nőhöz, ha neki ez jobb.

Én csak megnyugtatásul irtam a kérdezőnek, hogy lássa, hogy ha mégis férfi orvoshoz viszi az anyja, akkor sem lesz gond, provátban beszéltünk is és azt írta, hogy megnyugtattam valamennyire. Gondoltam ne csak a azokat a válaszokat lássa, hogy "mindenképp nőhöz menj" stb, mert nem akartam, hogy ha férfihez viszik akkor pofára essen és mégjobban féljen. Ennyi volt a szándékom és nem akarok erről vitázni.

2015. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"szóval a "nem mindegy, hogy első vizsgálat és tini" nem jött be".

Hála Istennek, akkor neked szerencséd volt.

De azért azt ne feledd, hogy azért mert Mari néni - annak ellenére hogy soha sem volt nőgyógyászaton, a szülést leszámítva, és teljesen egészségesen élte le az életét,- nem jelenti azt hogy te se menj el a szűrésekre, mert te is egészséges leszel.

Nem beszélve arról pl. hogy az egyik fiatal kolleganőm a nőgyógyászati vizsgálat alatt észrevette hogy a fiatal dokinak áll a szerszámja. Természetesen ez sem általános, de előfordulhat. Csak jó tudni ilyenről is és azután dönts szabadon, szerencsére ma már lehet.

2015. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

80%-os!


Értem miről beszélsz,de a legtöbb tini nőhöz szeretne menni és ha van erre lehetőség akkor meg kell nekik ezt adni.Te saját magad döntöttél,hogy férfihez mész el,ez itt nagyon nem mindegy.


És az emberek nagyon nem egyformák,a tinik sem,hiszen szégyenlősnek vallod magad mégis férfihez mentél saját döntésből és azt írod hogy az orvok csak orvos.


NA ha valaki valóban nagyon szégyenlős az nem tudja ezt ilyen egyszerűen elintézni és nem így fogja fel!

Aki valóban szégyenlős annak mindig is kellemetlen érzés lesz ez.Meg lehet nézni hányan vannak akik évtizedekre visszamenőleg emlékeznek mikor érezték magukat orvos előtt megalázóan stb.

Meg vannak extrém módon szégyenlősek is,akiknek trauma orvoshoz menni akár.


Nagyon nem mindegy,hogy te magad döntöttél.

2015. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%

Akkor újra elmondom, amit már egyszer leírtam.


Miután a kérdező azt mondta, hogy az anyja nem hajlandó férfihez vinni, îgy MEGNYUGTATÁSKÉNT írtam, hogy milyen volt nekem. Az első választ is én írtam, abban talán észreveszitek, hogy az egész procedúrát leírtam, hogy tudja velem mi történt és nekem milyen volt, hátha azzal segítek. NEM akartam meggyőzni, örülök, hogy nőhöz megy végül, de az eredeti álláspont nem ez volt. Szóval lehet még tovább támadni, de ha nem értitek meg, miért írtam a válaszaimat, akkor nem tudok segíteni.

2015. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%
Mellesleg nem saját döntésből mentem férfihez, hanem körbekérdezgettem a barátnőimet és ők ezt az orvost ajánlották. Gondoltam inkább megyek olyanhoz, akiről jó véleményeket hallottam, mint egy olyanhoz, akiről semmit, legyen nő vagy férfi. Ha nőt ajánlottak volna, akkor oda megyek.
2015. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!