Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hete voltam együtt a...

Egy hete voltam együtt a barátommal és megszakításosan védekeztünk, de 2 napja úgy érzem mintha valami szurkálna belülről. Elkaphattam valamit? 16/l

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 09:26
 181/216 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, anyukádnak hasa sem volt, de a környezetetek majd elhiszi, hogy szült...

Nagyon rossz ötlet húgodként nevelni. Előbb-utóbb kiderül és akkor hatalmas bizalmi törést okoz Fanniban. Mind anyukád, mind feléd. Lélekben ekkor fogja hirtelen az egész családját elveszteni.


A gyerek érdeke legyen fontosabb annál, minthogy "mit szólnak a szomszédok". Minden csoda három napig tart, utána megszokják és senki nem fog ezzel törődni.

Szóval ezt semmiképp nem javaslom, mert hatalmas hiba lenne. Még nagyjából egy évig úgysem érti meg a különböző családtagok fogalmát, utána viszont igen.

2015. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/216 A kérdező kommentje:
De én nevelni sem tudnám, meg tanitgatni se
2015. okt. 30. 10:28
 183/216 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mindenképpen egy háztartásban lennétek. Attól még foglalkozhat vele anyukád többet, de NE mondjátok neki azt, hogy ő az anyja. Az te vagy, ő a nagymama.


Gondolj bele, ha most váratlanul közölnék veled, hogy örökbefogadtak és minden hazugság volt, amit eddig gondoltál a családodról, hogy érintene? Nagyjából ugyanilyen horderejű, amire készültök.


Ráadásul, ha jól számolom, most már 17 éves lehetsz. Nemsokára 18 leszel. Mire óvodába megy, már 20. Akkor miért ne tudnád nevelni, tanítgatni? Hiszen te magad is felnőtt leszel.

2015. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/216 A kérdező kommentje:
De amíg sulizni fogok addig nem tudom nevelni, utána meg még kell valami munka is
2015. okt. 30. 21:25
 185/216 anonim ***** válasza:
76%
Te csak a kifogásokat keresed! Képzeld, rengetegen nevelnek gyereket munka mellett. Beadhatod bölcsibe is, amíg te suliban vagy, ő ott, délután meg együtt lesztek. Mellette meg odafigyelsz a suliban, és tanulsz. Meg lehet oldani, más is megoldotta. Van ismerősöm, aki 17 évesen szült, egy hónapot kihagyott a suliból, majd visszament, és míg készült a vizsgákra, nevelte a babát, utána meg munkát keresett.
2015. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/216 anonim ***** válasza:
100%

Most bukkantam rá a kérdésedre! Mélységesen együttérzek veled, felháborít a gyerek apjának hozzáállása!

Sajnálom azt, hogy ennyi mindent kellett átélned ilyen fiatalon, de örülök, hogy kötődsz a lányodhoz, és túl vagy a fizikailag nehéz részen, a szülésen! Vannak barátnőid, akik támogatnak lelkiekben?

Amit fentebb javasoltak, hogy Ne neveljétek a húgodként, hanem ténylegesen a gyerekedként, azt csak támogatni tudom. Az első pár év nagyon nehéz lesz, de később egyre könnyebb. Jó, hogy édesanyád támogat a suli befejezésében, a gyereknevelésben, de elsősorban Fanniért Te vagy és leszel a felelős.

m

Minden csoda három napig tart...a környezet is csak eleinte döbbenne meg, aztán napirendre térne felette, míg így folyamatos gyanúsítgatásokra adtok okot. (Volt-e édesanyádnak pocakja? Te miért is csak estire jársz hirtelen gimibe? stb. Rengeteg kérdés, amit nem tudtok az igazság nélkül megválaszolni)


Mindamellett nagyon sok erőt kívánok a gyerekneveléshez, és a tanuláshoz (jól látod, ez fontos a jövőhöz)

2015. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/216 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én szakirányú továbbképzést kezdtem terhesség előtt. Két hónappal szülés után mentem 3 tárgyból vizsgázni (szülés idejére esett volna, de méltányosságból kaptam későbbi időpontot).


Most éppen a néhány nap múlva esedékes záróvizsgára készülök, mellette dolgozom hétköznapokon. A gyerek másfél éves.

Szóval a tanulás/munka inkább kifogás a részedről, az anyák jelentős része dolgozik a gyerek(ek) mellett.

2015. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/216 anonim ***** válasza:
100%
Ne neveljétek úgy, mintha a húgod lenne! Én is nagyon fiatalon szültem, és ez fel sem merült bennünk. Nekem is segített anyukám, mert még iskolába is jártam. Minden csoda 3 napig tart. Ha felnő, és megtudja az igazságot, mert egyszer kiderül, lehet elveszíted őt egy ilyen buta ötlet miatt. Annyira azért nem vagy már fiatal, a tiéd a kislány, vállald büszkén. Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!
2015. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/216 anonim ***** válasza:
94%
Gyerektartast ne hagyjátok! Ha kell akkor pereljetek de fizessen az apuka!
2015. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/216 anonim ***** válasza:
11%
Úúú... drága gyermekem, azért a seprűnyél még nem veszett el abban a lyukban, ugye? Ha így haladsz, örülj, ha nem kiskutyának születik a kicsi. Mindenesetre sok boldogságot. :')))
2015. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!