Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lánynak szükséges a...

Szűz lánynak szükséges a nőgyógyászati vizsgálat? Rák szűrés?

Figyelt kérdés
20 éves leszek még nem voltam sosem nőgyógyásznál. Szűz vagyok és még semmi problémám sem volt szerencsére. Egyéb ellenőrző vizsgálatokra (belgyógyász, fogorvos, vérvétel) félévente eljárok. Szükséges lenen a rák szűrés? Valahol azt olvastam hogy csak a szexuális élet megkezdése után 2-3 évvel kell elkezdeni járni!
2010. ápr. 22. 11:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem igaz. Mindenképpen ajánlott a szexuális élet megkezdése előtt, már csak a fogamzásgátlás szempontjából is.

16 évesen még nem olyan fontos (ha nem akarsz védekezni), de 20 évesen már azért illik elmenni.

Mindenképpen mondd meg a dokinak, hogy még szűz vagy.

2010. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
9%
Szerinted hogy csinálná meg a rákszűrést ha szűz vagy?
2010. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Tény, hogy szüzeknél (pl apácák között) a méhnyakrák előfordulása nagyon alacsony, szinte nulla, a szexuális élet megkezdésével elkapható fertőzések (pl a HPV) pedig hajlamosítanak a mhényakrákra.


Azonban amint a felnőttkorba léptél, mindenképpen ajánlott évi egyszer elmenni nőgyógyászati vizsgálatra és rákszűrésre, még szüzen is. El tudják végezni ezt a vizsgálatot így is (nekem is elvégezték, amíg még szűz voltam), és nem fájdalmas, valamint a szűzhártyádat sem szakítja át. Nekem is P2 eredményem lett szüzen, amire azért érdemes odafigyelni és szemmel tartani.

2010. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
12:06-nak: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. A szűzhártya nem átjárhatatlan fal, hanem rugalmas hártya, amin alapból lyukak vannak. Ezeken folyik ki pl a menstruációs vér. Simán befér rajtuk az a vékony, seprűszerű kefe, amivel mintát vesznek a méhnyakról.
2010. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

12:12

jajj de okos vagy!

1.Nem mindenkinél 2. Rűákszűrésnél ha egy szűz lányak beteszi a kacsát akkor az a lány már rögtön nemlesz szűz a viszgálat után

2010. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Érdekességként megjegyezhető, hogy a szűzhártya nyílása igencsak változó méretű. Van olyan – még szexuális életet nem élt – lány, aki egy ujjal sem vizsgálható, másoknál viszont a nőgyógyászati vizsgálat kényelmesen elvégezhető.
2010. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan történik a méhnyakrák szűrés?

A méhnyakrák szűrést Magyarországon két módszer együttes használatával végezzük. A legfontosabb a cytológiai vizsgálat mely azt jelenti, hogy a méhszáj felszínéről megfelelő pálca segítségével, óvatos mozdulattal felszínes sejteket távolítunk el, melyeket tárgylemezre kenünk, majd cytológus orvos speciális festés után mikroszkóppal megvizsgál. Ezt a vizsgálatot egészíti ki a kolposzkópos vizsgálat, mely a méhszáj felszínének mikroszkópos vizsgálata. Itt nem sejteket, hanem a hámszerkezetet és az ereket vizsgáljuk, melyek kóros sejtelváltozásokra utalhatnak.

2010. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%

12:14: mindenesetre okosabb, mint te. A szüzessége ugyanis csak akkor vész el, ha valaki a PÉNISZÉT teszi be. Kacsa, uborka, ujj, vibrátor, kiskutyafüle nem számít.


Legalább ne reklámozd , hogy mennyire tájékozatlan vagy, és maradj csendben. De ha nekem nem hiszel, akkor menj el egy nőgyógyászhoz, és faggasd ki őt. Nagyot fogsz nézni.


Bár szerintem nem is vagy nő...

2010. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
47%
Sajnos alattomos betegség.Éppen ezért ártani biztosan nem árt,ha megnézik.Biztosan van olyan nőgyógyász akivel megtudod beszélni,mert gondolom kicsit ,vagy nem is kicsit tartasz tőlük.A leírtakból látszik nem vagy felelőtlen,és a saját egészséged,és leendő gyermekeiddé megér ennyit.Különben elismerésem,és tiszteletem,amiért a mai szabados világban 20 évesen még érintetlen vagy,főleg ha csinos és szép hölgyet sejthetünk benned.Nagyon szerencsés lesz leendő párod,és bizonyosan büszke is.Én is ilyen lányt vettem el és húsz éve együtt vagyunk,ami sok ismerősünkről nem mondható el.Egészséged nem játék és biztosan van olyan nőgyógyászati módszer amivel erényed sem sérül.
2010. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos és a kevésbé hasznos hozzászólásokat is! Hát akkor csak elmegyek bajom nem lehet belőle és inkább derüljön ki ha valami baj van:)
2010. ápr. 22. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!