Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az a cilinder?

Mi az a cilinder?

Figyelt kérdés

Hanyas lehet a szemem ha csak az egyik szemem rossz?

Mi az a cilinder?

Bocsi de nagyon tudatlan vagyok e téren


2022. okt. 11. 20:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Laikusabban fogalmazva: van a rövidlátás, amire a minuszos szemüveg jó és a távollátás, amire a pluszos szemüveg való. A harmadik eset pedig a cilinderes, itt is dioptriák vannak, de nem távolra, vagy közelre nem látsz jól, hanem egy fénytörési hiba miatt se közel, se távollátás nem jó. Szerintem a cilinder jóval idegesítőbb, mint a sima rövidlátás, én sokáig rövidlátó voltam és most már cilinderes is a szemem.
2022. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Hanyas lehet a szemem ha csak az egyik szemem rossz?"

Bármennyi. Lehet, hogy csak az egyik szemed mondjuk mínusz 3-as, a másik meg teljesen jó.

2022. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Rettentő pontatlan megfogalmazás, mert a cilinder a dioptrán felül van, nem pedig mint harmadik lehetőség van jelen. És nem arról van szó, hogy sem távolra, sem közelre nem lát cilinderes szemmel. Az a tompalátás. Inkább arról van szó, hogy a szem nem tökéletesen gömb alakú, hanem valamelyik irányba laposabb, emiatt a fénysugarak nem egyetlen pontban fókuszálódnak. A cilinder ezt teszi helyre kisebb-nagyobb sikerrel.
2022. okt. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdés volt még a kontaktlencse. Ott annyi bonyodalom van, hogy csak fix értékű cilindereket gyártanak 10 fokos állássokkal, így sosem lesz annyira jó, mint a szemüveg. Plusz még ugye el is mozoghat.
2022. okt. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13 Lehet, hogy ez egy optimetristát érdekel, de egy teljesen laikus embert nem. Amit leírtam annak nagy része tapasztalat és szerintem több értelme van egy ilyen véleménynek, mint egyéb hokusz pokusz válaszoknak, amik teljesen érthetetlenek. Biztosan pontatlan a válaszom, de nem is kell pontosnak lennie.
2022. okt. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A cilinderes szemüveg vagy kontaktlencse az asztigmatizmus vagy asztigmia nevű fénytörési hibát korrigálja.

[link]

[link]

[link]

2022. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A cilindert letudtuk, mostmár esetleg tudnátok a másik kérdésemre is válaszolni? 😁

Ha a szemem romlásával együtt az egyik szememre kicsit bandzsítani is elkezdtem akkor ha hordok kontaktlencsét vagy szemüveget akkor ez a probléma megszűnik amíg viselem valamelyiket?

2022. okt. 12. 18:39
 18/18 anonim ***** válasza:
Talán érdemes lenne a szemészt megkérdezni. Honnan tudjuk mi van a kancsalságoddal? Szerintem nem változtat rajta semmit a szemüveg.
2022. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!