Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor egyek/igyak utoljára...

Mikor egyek/igyak utoljára egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretek úgy elaludni, hogy valamilyen kaját eszek, közbe nézek valami videót. Ezért a napi kalóriáim egy részét mindig erre az időszakra rakom ki.


Viszont rájottem, hogy a sok víz a zabkásába, meg amit iszok mellé víz este kezd el kijönni, ezért 2-3x-szor is fel kell kelnem pisilni egy éjszaka, és ez nagyon rontja az alvásom minőségét, ami aztán nyílván rontja az iskolában a teljesítményem.


Mikor lenne optimális az étkezéseimet megtartani? Nem csak vacsorára, hanem bármi másra is jöhet javaslat. És hogy osszam el a napi kalóriáimat a napon keresztül?


(Ui: 178 cm 63 kg, 2450 kalórián vagyok naponta heti 3 edzéssel, és így tartom a súlyom)



ápr. 14. 07:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és az a mennyiségű kaja amit este eszek meg kb 700-800 kalória. Lefeküdni iskolanapon úgy szoktam, hogy fél 10 körül már alszok, 6-kor kelek.
ápr. 14. 07:54
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Az én kamasz lányomnak is ez volt a gondja, teljesen ráfüggött arra, hogy este filmnézés közben nasizik. Valahol olvastam, hogy az agy ilyenkor a rágástechnikára függ rá, úgyhogy ilyenkor akár rágózhatsz is az null kalória. A lányommal azt találtuk ki, hogy ilyenkor már csak nyers zöldséget gyümölcsöt nasizik így összevág kis darabokra répát, almát, narancsot stb és azt eszegeti ágyban fekve filmezéskor. Emellett már nem kell inni mert ezektől nem leszel szomjas, így nem járkál ki a vécére. Én ezt tudom, javasolni. A napi kalóriát nem tudom, azt látom, hogy pl a lányom is kétszer vacsorázik, mivel az iskola miatt napközben nem tud olyan sok kalóriát bevinni. Eszik este hatkor majd pótvacsi 8 óra előtt de ez már inkább csak joghurt vagy kis husi vmi fehérjés. Zabkását reggelire eszik iskolába indulás előtt. Suliba szendvicset visz kettőt plusz mellé vmi gyümölcs, ott ebédel, ha hazajön na akkor jön egy kis csoki a tanulás mellé, majd 5-6 körül a vacsi ami laktató, majd a pótvacsi amit írtam. Számokat nem írok, de vékony nagyon és eszik bőven.

Szerintem a te számadataid alapján te is hasonlóan vékony vagy és nem kell aggódnod a súlyod miatt, de abban igazad van, hogy nem egészséges estére a sok kalóriát bevinni. Próbáld meg amit mi is (én is elkezdtem rágcsálni a nyres répát 😊)

ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lefekvés elott 2 oraval mar nem nagyon tanacsos semmit enni mert terheli a gyomrot.

A kaloriaidat meg ugy oszd el ahogy neked jolesik. Na nincs semmi tuneted vsgy panaszod akkor teljesen szabadon valasztott

ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
ápr. 14. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor eszel, amikor jól esik. Én 1,5 órával előtte eszek utoljára normális ételt, de lefekvés előtt még kekszet vagy magvakat, mert nem akarok megéhezni hajnalban.
ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!