Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rosszul válogatom össze az...

Rosszul válogatom össze az ételeim? Vegetáriánus vagyok, de kezdtem elhízni!

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy semmilyen megjegyzést nem szeretnék látni azzal kapcsolatban, hogy nem eszek húst. Ez 10 éve így van, nem egy hóbort. Köszönöm.


Naponta 4x-5x eszem. Reggelire általában 1 vékony szelet teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztből készült kenyeret eszek, amire teszek kis teavajat vagy Medve kempingsajtot. és iszok egy kávét tejjel és egy nagy pohár vizet. Néha Cini Minist eszem, de kb. csak hetente 1x. Uzsonnára valamilyen péksütit szoktam enni, pl. spenótos/sajtkrémes rúd. Ebédre leves (zöldség, paradicsom, sajtkrém, fokhagyma) és még valamilyen tészta (125g) szósszal (sajtszósz/fokhagymaszósz). Vacsorára meg szoktam enni az ebédből ha kimarad tészta vagy leves, ha nem, akkor valamilyen zöldségsalátát és tojást. Napközben vizet iszok, sok tejet esetleg 1-2 csalánteát, fekete teát.


Tényleg ennyire hizlalóak ezek a dolgok? Csokit sosem eszem, elkerültem otthonról és híztam 7kg-ot. 59kg lettem az eddigi 52 helyett. Eléggé elkeseredtem. Mit tanácsoltok? Egy barátnőm azt mondta, hogy egyek 3napig csak főtt tojást és csomó vizet igyak semmi mást. De ez elég rosszul hangzik, meg nem oldja meg a problémám csak kis időre, mert visszahízom, ha az étrenddel van a baj.

20/L


2012. febr. 15. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, ebben az a hízlaló, hogy szénhidrátot eszel egész nap, mert saját tapasztalat a zöldségek és a gyümölcsök nem laktatnak úgy, mint a szénhidrát és a hús.

A barátnődre meg semmiképp se halgass! Ha le akarsz fogyni mozogj vagy szokj vissza a húsra, de a 3 napig csak tojás jó nagy hülyeség. Meg megnézném, ő hogy visélné...

2012. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy figyelek a fehérjebevitelre! Reggel tejes kávé, meg iszok sok tejet, ezenkívül 2-3 tojást és a zöldségekben van fehérje, sok hüvelyest eszem. A tészta is magas fehérjetartalmú, mivel olyat választok, a kempingsajtban is van és a teavajban is.

A szelet tönkölykenyér, a péksüti és a tészta szénhidrát, de eszek elég fehérjét!


Köszi a választ, a húsevést pedig mellőzük, én nem fogok enni.

2012. febr. 15. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, a tészta, péksüti, kenyér az csupa szénhidrát, attól tényleg lehet hízni. Ezen kívül a tej annak ellenére, h egészséges, szintén magas energiatartalma van. Szóval esetleg azt csökkenthetnéd.

A tésztás ebéd helyett pedig néha ehetnél mást is. Pl. barna rizs vmivel. (Most olvastam egy receptet: ananászos tofus mártás, sztem az pl menne hozzá).

Akkor ehetnél főzelékeket, amit nem sima liszttel tejföllel habarsz be, hanem vagy a saját "anyagával" sűríted, vagy mondjuk zabliszttel és joghurttal. Pl spenót főzelék főtt/ tükör tojással. De csinálhatsz szójafasírtot, meg ezerféle dologból (pl sárgarépa) is lehet a húsos fasírthoz hasonló dolgot kreálni, és ezek még laktatók is.

Az uzsonnai péksütit kiválhatnád gyümölccsel, vagy nyers zöldséggel.

Ami nálam bevált, az az hogy reggelire turmixot iszom. Az alapötlet Stahl J- Büntetlen örömök c. könyvében lévő reggeli turmixokból jött (netről le lehet tölteni, ah beírod keresőbe). Ezek szerintem elég táplálóak, viszont mégsem kenyeret, szendvicset eszik az ember.

Amúgy a vegetáriánus étkezésben nem vagyok jártas húsevő lévén, szóval nem tudom, h halat eszel -e. Mert azzal is sokat lehet variálni. Egészséges, mégsem olyan hízlaló. Nekem az egyik kedvencem most az, h paradicsomot megtöltök tonhalkrémmel (tonhal+ joghurt+ citromlé).

Egyébként nagyon sok vegetáriánus receptet találsz neten a lehető legkülönfélébb hozzávalókból, hiszen a húsmentes étkezés nem csak tésztából és a rántott sajt- rántott karfiol- rántott gomba szentháromságból áll.

2012. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a barátnőd villámfogyókúrája hülyeség... Egyrészt nem egészséges (bár ha 2-3 napig csinálod, különösebb bajod nem lesz tőle), de fogyni nem fogsz, legfeljebb csak némi vizet vesztesz.
2012. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Laci555 ***** válasza:
0%

Nagyon szépen táplálkozol! Grat! Bárcsak mindenki így figyelne arra amit eszik.

Igaz, sok szénhidrátot eszel, és főleg sok zsírt (vaj, sajt 30% zsír huh). Félek a baj mégsem itt lehet, a szervezet szépen megszokja honnan is szerezzen be energiát. Gondolom sem az étkezésedben sem az energia leadásodban nem volt lényeges változás... Sajna olyat fogok írni, hogy megdobálsz. Ne az étkezésedben keresd a problémát. Milyen a stresz a környezetedben? Mekkora a nyomás rajtad? Főleg mennyivel nőt az utóbbi időben?!

2012. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Laci555 ***** válasza:
0%
A csak tojáson ( a sárgája egy zsír - koleszterin bomba) 10 percig nevettem :):) Kösz, hogy megosztottad velünk :)
2012. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Épp most keresel magas fehérjetartalmú ételeket, abból tényleg többet kellene ennem, elvileg 60g/nap és én ezt meg sem közelítem.

Ki fogok alakítani egy változatos étrendet ez alapján:

1650 kcal / nap

szénhidrát (55g): 261g

fehérje (15g): 62g

zsír (30g): 55g

Össze fogom írni, hogy mit eszek és csak is azt.:)


Köszi a tippeket, a szójafasírtot régen imádtam, csak mostanában ráfelejtettem. Fél éve élek külön, egyetemre jöttem és lehet emiatt vagyok kicsit stresszesebb. Havonta egyszer látom a szüleimet, állandóan rohanásban vagyok. És mégis csak "külön"költöztem, lehet lelkiekben ez is befolyásol. Ezek a plusz kilók nagyon elkeserítenek és meg fogok szabadulni tőle.:) Anyukámék is észrevették, hogy híztam, azt hitték egész nap eszek és nagy lábakon élek.:D Napi 1000Ft-ból hozom ki a kajám, tehát olyan nagyon drága dolgokat nem tudok megvenni, de igyekszem minél jobb ételeket venni, persze nem bioboltból vásárolok, de nem is Tescoból, hanem kis zöldségesből.:)

2012. febr. 15. 22:20
 8/11 A kérdező kommentje:
*kerestem
2012. febr. 15. 22:21
 9/11 A kérdező kommentje:

A tojásba lévő koleszterin nekem nem árt, mivel nagyon alacsony a jó és a rossz koleszterin szintem vérvétel alapján.:) A vegetáriánusoknak nem kell félniük a magas koleszterinszinttől.

1 tojás 89 kalória és 7 g fehérje van benne.

Ha mondjuk megennék napi 10-et, akkor az 890kalória és 70g fehérje. Valami fehérje alapú diétának szánhatta.:D

2012. febr. 15. 22:25
 10/11 anonim ***** válasza:
ma 21:51 vagyok. Még az jutott eszembe, h a téli idényzöldségekkel is próbálkozhatsz esetleg. Olyanra gondolok, mint a cékla, paszternák, fejes káposzta. Ezek ha jó helyen keresgélsz, nem annyira drágák, mégis igazi vitaminbombák, és nem hízlalnak olyan nagyon. És rengeteg receptet találsz hozzájuk. (Én ma pont a paszternák krémlevest próbáltam ki)
2012. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!