Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés fogyás, otthoni módszere...

Kevés fogyás, otthoni módszerekkel, EGYSZERŰEN. Lehetséges ez? 18/F

Figyelt kérdés
A problémám ott kezdődik, hogy elég lusta vagyok, viszont eléggé szeretek enni. Könnyen elcsábulok és eltunyulok. Szóval már vettem magamnak egy ilyen otthoni edzőgépet (fekvőpad, comb, mell, hátizmozós gép) meg futócipőt is. Két hétig csináltam rendszeresen, aztán most az érettségik miatt szüneteltetem, azzal a kifogással, hogy tanulok, de persze inkább csak az ágyban fekszek és tévézek. A cigiről is kezdek leszokni, egyedül, itthon nem is gyújtok rá (kb. 2 hónapja), de hétvégén, amikor megyek mulatni egy este alatt akár egy dobozzal is elszívok. Tehát a heti egy doboz így is megvan, csak lekorlátozódik egy hat órás intervallumra. Továbbá imádok enni, unalmamban is szoktam, de ami inkább probléma, hogy mindig túleszem magam. Szóval a lényeg, hogy szeretném, ha adnátok tippeket, hogy mégis hogyan és mit változzak, mert már majdnem normális életet élek, de mégis a régi szokásaim rabja vagyok. Amúgy egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, a hasamon van felesleg, amit leadnék, ha kicsit befeszítem a testem, akkor meg szinte tökéletes minden, ülve a háj kockákba rendeződik meg ilyesmik, régen judoztam elég sokat, szóval gyengus nem vagyok. Esetleg ha még mondanátok okosságokat, hogy mit csináljak és mennyit azzal az edzőgéppel, vagy mennyit fussak, hogyan ötvözzem ezeket, esetleg étkezési tippeket, de olyan köznyelvi nyelven. Tudom, hogy sok hasonló kérdés van, de mindegyikbe belekevernek egy csomó hülyeséget, ilyen kiegészítő, olyan kiegészítő, bla bla. Szóval mindenképp természetes, egyszerű módokat keresek, nem szeretnék a konditerembe menni majomkodni meg mindenféle porokat magamba tömni, meg napi x ezer forinttért étkezni. Szóval ha értitek egyáltalán, hogy mit szeretnék, akkor örülnék pár tippnek, trükknek, praktikának, mert ez így már tarthatatlan! :D

2013. máj. 13. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor röviden: edzőgépre és cipőre kiba.sztál pénzt, amit költhettél volna fa.sza zöldségekre, húsra amikből fa.sza kajákat készíthettél volna amikből ha telezabálod magad akkor is szálkásodsz.


Sőt, mivel pénzt dobtál ki az ablakon mondok olyat, hogy nem túl olcsón (de a gép és a cipő árából bőven kijön) NEKED sütnek olyan kaját, édességgel együtt amivel nem kezd el zsírt raktározni a tested, rohadt finom és egészséges. Te ehelyett futócipőt vettél.


Ezek után elhiszed ha azt írom, nem értelek?


Vegyél húst, szalonnát, zöldséget és edd.

Ha rágcsálni akarsz akkor vegyél kesudiót, diót, napraforgó és tökmagot, bár ezekkel már mértéket kell tartani BACONOS CSIRKEMÁJBÓL vagy LAZACBÓL viszont nem! Ezzel kell jóllakni.


Lehet csinálni cukormentes (keményítőszegény) lisztekből édességeket is. Teszem azt sütit, vagy most nagyon eltalált buci recepteket dobtak fel a netre, úgymond kenyérpótlónak (kókuszlisztes, lenmaglisztes témák. buci, kalács, mindent megsütöttek ilyen alapanyagokból!)


Pénz és akarat kérdése az egész. Az akaratod elvileg megvan, a pénzt nem kellett volna gépre elb.aszni amikor otthon is edzhetsz a FÖLDÖN. Vidd vissza a gépet, vegyél értelmes és finom élelmiszert az árából. Vagy vaterázd el ha vissza már nem veszik. Adj ajándékba hozzá egy döglött legyet akkor lehet sok millióért vennék meg :D

2013. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszi a választ! :)

Az a helyzet, hogy a gépet meg a cipőt pont azért vettem, mert kondiba nem akarok menni, és hát valamit edzeni mégis csak kellene, meg azért a családban mások is használják, szóval azért annyira mégsem volt pénzkidobás. Meg hogy inspiráljon, hogy ennyi pénzt elköltöttem rájuk. (ez nem működik amúgy) Szóval a hallal elvileg nem kell visszafognom magam,az jó, bár főzni nem tudok, de ez csak részletkérdés :D És mi a helyzet a falási rohamokkal? Szerintem mindig azzal rontom el, hogy normálisan eszek pár napig aztán nem bírom tovább és mindent megeszek amit csak meglátok. Ez ellen csak az önfegyelem hatásos, vagy valami más megoldás is van?

2013. máj. 14. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Jah, amikor én írok az akkor vagy humorral van tele (mondjuk vicces igazságokkal) vagy komoly tapasztalatokkal.. Tehát általában nem koptatom fölöslegesen a billentyűket.


Nagyon jól tudom, hogy egy drága gép még nem ad motivációt az edzéshez. Motivációt az ad edzéshez, hogy jó csinálni. Meg lehet tanulni élvezni a különböző gyakorlatokat végigcsinálni, fejlődni. Plusz akaraterő kell hogy elkezdd.


Falásrohamok elmúlnak, amint eszel elég húst és zsírt, például a halat. BÉKÖNNEL természetesen. Komolyan. És valamilyen zöldségeket is bedobsz mellé ha sütőben sütsz halat bacon csíkokkal, akkor kis brokkolit, karfiolt, zellert vagy répát, káposztát is lehet a hús mellett sütni, ugyan abban a tepsiben-tálban. Nem egy nagy ördöngősség igazából. Csak használj elég FOKHAGYMÁT, vöröshagymát, sót és borsot, rossz így már nem lehet! (Férfikonyha, #1. szabály a hagyma, fokhagyma és bizonyos alapfűszerek mindenkori használata :D)

2013. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!