Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy nincs olyan, hogy egy egészséges ember képtelen legyen hízni?

Figyelt kérdés

Naponta olvasom itt az oldalon, hogy fiúktól, lányoktól vegyesen, hogy "ó én mindent megteszek, de képtelen vagyok hízni, ilyen a genetikám!" vagy "kicsi és vékony vagyok, amiről nem tehetek, de ezért sose lesz barátnőm....",


holott ha valaki egészséges (!), nincs semmilyen szervi baja, akkor LEHETETLEN, hogy megfelelő minőségű (fehérje!) és mennyiségű táplálék elfogyasztásával (és ugribugri sportok helyett súlyzós vagy saját testsúlyos gyakorlatokkal) ne hízzon, ne tudjon izmot építeni.


Van olyan, hogy valakinek genetikailag ez nehezebben megy, de olyan nincs hogy lehetetlen.


Miért nem értik meg ezt az emberek?

Miért jó (nőként) 173 mellé 47 kilónak lenni és picsogni, hogy "úgyse tudok változtatni ezen"?


A túlzott vékonyság UGYANOLYAN káros az egészségre, mint a túlsúly.


2013. okt. 24. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, de én általában olyan kérdéseket látok, ami túlsúllyal kapcsolatos.


Na de a lényegre térek. Nincs olyan, hogy lehetetlen de baromi nehéz. Én ha keveset eszek, ha sokat, ha sportolok, ha nem, akkor is épphogy hízok. 6 év alatt 2 kilót híztam, így vagyok ált. max 49 kg 170 cm-hez.


Most ez mind szép és jó, amit leírtál, de nem tudod, hogy mik állnak a háttérben, mert én is teljesen egészséges vagyok de mégsem tudok annyit hízni, hogy az említésre méltó legyen.

2013. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem fog tetszeni, de ugyanúgy a NEM AKARÁS áll a háttérben, mint a hiába fogyózóknál.


Aki hízni akar (optimális esetben izomban), annak ugyanúgy számolnia kellene a kalóriákat és odafigyelni a makrotápanyagok megfelelő arányára (legalább addig, amíg nem rögzül az elméjében, hogy mit jelent normális adagokat enni valamiből), mint annál aki fogyni szeretne.


És a megfelelő sportnem kiválasztása is lényeges.

Hiába viszi be valaki a hízáshoz elegendő kalóriát, ha közben megcsinál minden nap egy jó kis HIIT edzést, vagy kocog egy órácskát, és ezzel lemozogja a többletkcal-t.


Igen, ugyanúgy kőkemény munka.

2013. okt. 24. 23:06
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőm vékony, képtelen hízni. Amíg nem jártál hasonló cipőben, nem tudhatod.
2013. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jártam hasonló cipőben, pont azért tudom.


Évtizedeken keresztül szenvedtem attól, hogy semmi nem marad rajtam, hogy mindenki ujjal mutogat rám, hogy bántanak, cikiznek... orvostól orvosig jártam (senki nem talált okot),

míg nem megelégeltem és hosszú kitartó, olykor kínkeserves munkával, de átalakítottam a testem.


Most már egészséges a testsúlyom, izomban gyarapodtam.

160-hoz 37 helyett, most már 50-et nyomok.

2013. okt. 24. 23:52
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mekkora kamu, mindjárt rád szakad a plafon.

Szerintem te 160 centihez inkább olyan 70-80 kg vagy, és most csak a vékonyakat akarod leszólni itt nagy hevesen.


"Évtizedeken keresztül szenvedtem attól, hogy semmi nem marad rajtam, hogy mindenki ujjal mutogat rám, hogy bántanak, cikiznek... orvostól orvosig jártam (senki nem talált okot), "

Magadnak is ellentmondasz, nem veszed észre? :) Ahelyett, hogy itt sír a szád gyakorin, inkább vedd fel a futócipőd, és menj futni, meg ne zabálj annyit, és ne azt, amit. Ja, és ha nem anorexiáról van szó, és az egyén eszik normálisan, akkor a vékonyság nem káros az egészségre, nem hogy még ugyanannyira lenne, mint a kövérség... :D Én sem tudok hízni, egészen vékony vagyok, pedig van, hogy még éjszaka is kimegyek enni. És nem picsogok, nekem jó így, hogy akármennyit ehet és akármikor, mégis csinos maradok. Aki picsog emiatt a neten, az ugyanolyan álszent gonosz kis zsíros bödön a való életben, aki leszólja a vékonyakat, csak hogy kompenzáljon.

2013. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
*Aki picsog emiatt a neten, az ugyanolyan álszent gonosz kis zsíros bödön a való életben, MINT TE, aki leszólja a vékonyakat, csak hogy kompenzáljon.
2013. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem látom, hogy hol mondtam volna ellent magamnak. Miről beszélsz?

De gondolom könnyebb azt hinned, hogy helyes a feltételezésed, miszerint egy kövér dög vagyok. :)


És nem, nem csak az anorexiás vékonyság káros az egészségre. Nem kell olyan vékonyra fogyni, hogy a testzsírszázaléka veszélyes tartományba kerüljön egy embernek.

Akinek pedig tartósan alacsony (12-15 - nőknél), az számolhat azzal, hogy idő előtt csontritkulással fog küzdeni, termékenységi gondjai lesznek...stb.


Jó, hogy te elégedett vagy magaddal - biztos nem bántottak eleget, nem is rólad beszélek.

2013. okt. 25. 00:16
 8/13 Szintiszoli123 ***** válasza:
48%

Annyiban mindenképpen egyetértek a kérdezővel, hogy olyan nincs, hogy egészséges ember nem tud hízni. Nincs olyan, hogy valaki tartósan többet nyom magába, mint amennyit eléget és nem hízik tőle. Egy ideig lehet, hogy kompenzál a "genetika", amit én inkább ektomorf, vagyis gyors anyagcserének fordítanék, de hosszú távon a többletkalória egyenlő hízás.

Akik azt mondják, hogy ők mindent megtesznek és rengeteget esznek, mégsem látszik rajtuk, üljenek le egyszer, számolják össze, hogy mennyi kalóriát visznek be és mennyit égetnek el. Ha nincs jelentős szufficit, akkor többet kell enni. Aki hízni akar, annak sajnos, vagy hál' Istennek (?) nem csak annyit kell ennie, amennyi jól esik vagy ameddig éhes. Különösen, ha olyan ételekkel visz be kalóriát, melyek, hát, hogy úgy mondjam, "alacsony sűrűségűek". Pl. 70 gramm CH-t (ez a minimuma egy hízókúrás ebédnek) be lehet vinni 40 dkg burgonyával, és 140 dkg kenyérrel is. Egyáltalán nem mindegy. Míg az első a fülünkön jön ki, a második simán bemegy, de azzal is meg kell harcolni.

Egy szendvicset meg lehet kenni 20%-os light margarinnal és vajjal vagy kacsazsírral is. Utóbbiban 5-ször annyi a kalória, mint az elsőben, pedig a kenyér ugyanannyira volt megkenve. Ha izmot is akarunk, kéne a 2 gramm per testsúlykilogramm fehérje. 60 kilós hölgy esetében ez 120 gramm fehérje. Ne származzon csak a fele állati eredetű fehérjeforrásból, akkor is meg kell ennie napi szinten 10 dkg felvágottat meg 20 dkg sült csirkét.


Én is azt hittem, hogy sokat eszem, míg össze nem számoltam. Most is azt hiszem, hogy sokat eszem, de igazából csak normálisan eszem, kb. 2800 Kcal. 32 éves vagyok, 190 cm és 61 kg. Nem sportolok, csak jövök megyek, meg számítógép előtt dolgozom. Nincs meg a heti ½ kiló hízás, pedig az a célom. Azt nem mondom, hogy annyit szeretnék, mert ilyen tempóban, főleg edzés nélkül csak zsírosodni lehet, de sajnos ez van, nincs egy évem tökölni, míg elérem a 70 kilót. Ha egy 60 kilós ember napi 1,5-2 órát jön-megy (ami simán összejön), mellette egész nap számítógép előtt dolgozik, ektomorf anyagcseréjű és "szeretne" heti 1/2 kilót spontán hízni, akkor be kell tolnia 3000 Kcal-t. Az pedig nem kis térfogat. Azzal meg kell „szenvedni”. Ha valaki emellé még sportol is, hogy izmosodjon, azt bizony hozzá kell kajázni.

A túlzott vékonyság káros is lehet az egészségre.

2013. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16/F 53kg vagyok és 186 cm. Én anyám kajájától nemtudok hízni mert amikor jó kaját csinál az csak vasárnap, és azt senkise merje megmondani neki hogy xar a főztje mert ott vége a világnak.. De nem vagyunk mi szegény család és gazdagok se.De pld aza prézlis hús amit csak úgy berak a mikróba megmelegíteni mert hogy ha van ilyen kaja nem csinál frisset, abból eszek 2 falatot azt több lenem megy a torkomon.
2013. nov. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Amit az utolsó ír az nagyon jó! Sokan vannak úgy, köztük én is, hogy azt kell enni, amit elé raknak, és sokszor van az, hogy inkább nem eszek, vagy csak alig, mert ha egxszer nem bírom lenyomni a torkomon, akkor nem.

Ráadásul nálunk nincs is szinte semmi. Tehát egyszer főz 1 héten anya, azt esszük vagy 3 napig, meg 1-2-szer hoz haza egy kis kaját a munkahelyéről. Ha benézek a hűtőbe, azon az egy főtt kaján kívül nincs se egy felvágott, se semmi, de tényleg. Szóval vagy azt az egy kaját eszem napokig, vagy éhen maradok. Anyát egyáltalán nem érdekli. 1 hónapban egyszer vesz kaját, az is pár nap alatt elfogy. Nevetséges! Ennyit a változatos étkezésről. Mindig is vékony voltam, de régen úgy, hogy egy csomót ettem minden nap, most meg le van s*zarva mindenki, azóta egyre csak fogyok inkább.

2013. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!