Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy nincs olyan, hogy egy egészséges ember képtelen legyen hízni?

Figyelt kérdés

Naponta olvasom itt az oldalon, hogy fiúktól, lányoktól vegyesen, hogy "ó én mindent megteszek, de képtelen vagyok hízni, ilyen a genetikám!" vagy "kicsi és vékony vagyok, amiről nem tehetek, de ezért sose lesz barátnőm....",


holott ha valaki egészséges (!), nincs semmilyen szervi baja, akkor LEHETETLEN, hogy megfelelő minőségű (fehérje!) és mennyiségű táplálék elfogyasztásával (és ugribugri sportok helyett súlyzós vagy saját testsúlyos gyakorlatokkal) ne hízzon, ne tudjon izmot építeni.


Van olyan, hogy valakinek genetikailag ez nehezebben megy, de olyan nincs hogy lehetetlen.


Miért nem értik meg ezt az emberek?

Miért jó (nőként) 173 mellé 47 kilónak lenni és picsogni, hogy "úgyse tudok változtatni ezen"?


A túlzott vékonyság UGYANOLYAN káros az egészségre, mint a túlsúly.


2013. okt. 24. 21:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Jó, de ti nem képtelenek vagytok hízni. Hanem nem híztok, mert nem esztek eleget. Vagy azért, mert egyáltalán nincs ennivaló vagy azért, mert nem megfelelő, ami van.


Nem rólatok beszéltem, hanem azokról, akik meg vannak győződve arról, hogy mindent megtesznek, eleget esznek és amikor mégse híznak, akkor széttárják a kezüket, hogy "á, ilyen a genetikám, én már mindig ilyen maradok", pedig lenne lehetőségük tenni ellene.

2013. nov. 5. 09:38
 12/13 anonim ***** válasza:

De én írtam, hogy régebben hiába ettem sokat, akkor sem híztam semmit. Persze lehet, hogy ami nekem sok, az másnak kevés, mondjuk nem hinném, hogy kevés volt, mert többet és többször ettem mint más családtagjaim, mégis ők híztak, én meg maradtam ilyen.


Aki azt hiszi, hogy nem tud, az is hízhat, de ahhoz nagyon oda kell figyelni az étkezésre és a kalóriákra, de erre nem mindenkinek van idejeés lehetősége, ha meg mégis, akkor nagy elszántság kell, hogy ne unja meg pár nap után.

2013. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"mondjuk nem hinném, hogy kevés volt, mert többet és többször ettem mint más családtagjaim"


Fiatalabb vagy, mint az emlegetett családtagjaid, ugye?

Fiatalabb korban jóval több kalóriát éget el a szervezet.


A másik lehetséges ok: valószínűleg nem voltatok mindig összezárva, igaz? Éjjel-nappal, minden nap nem veled ettek. Veled keveset ettek, s bepótolták akkor, amikor te nem láttad.


Jellemző, hogy a nagyon vékonyak társaságban, közösségben jobb étvággyal esznek (ezzel azt is bizonyítva, hogy nem "betegek"), míg az önálló étkezéseinél keveset,

míg a normál vagy nagyobb súllyal rendelkezők fordítva.

Társaságban fogják (akaratlanul is) vissza magukat, ezzel megőrizve a látszatot, de magánban sokkal több lecsúszik nekik.

Volt egy tanulmány, ami ezt igazolta.

2013. nov. 5. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!