Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden "gyerek", kamasz 12-17...

Minden "gyerek", kamasz 12-17 éves fogyni akar? S úgy, hogy kipróbálja milyen anorexiásnak lenni? Ez valami divat őrület? Vagy ennyire buták? Egyáltalán ilyen korban miért kell fogyózni?

Figyelt kérdés
Kérdezem ezeket azért, mert egyre több kérdést olvasok a táplálkozási zavarokról. S nem az zavar bennük,hogy érdeklődnek felőle. Hanem föleg az,hogy a legtöbb kérdés arról szól inkább,hogy hogy legyek az. Ez nem egészséges sőt életveszélyes játék. Nem értik?
2008. júl. 15. 09:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

én 17 vagyok és én nem fogyni hanem hízni akarok mert most 48 kiló vagyok.De nem azért vagyok ilyen sovány mert fogyóztam hanem régebben 54 kiló voltam csak elkaptam egy csunya vírust és annyira lebetegedtem hgy 3 nap alatt lefogytam 46 kilóra azóta 2 kilót sikerült visszahíznom de tovább nem tudok pedig sokat eszek.

Amugy meg nem minden gyerek fogyózik.csak azok a lányok akik bediliznek ésazt hiiszik a maguk 42 kilójukról hogy kövérek közben meg már a foldön szedegetik össze az elszórt csontjaikat.

2008. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Én pl sose akartam, de csak azért nem érdekel mások véleménye, a divat meg főképp. A legtöbb tizenéves viszont igenis sokat ad arra, hogy mások mit mondanak róla, és nem akarnak kilógni a tömegből, szóval bizonyos értelemben tényleg divat, és ha bemész egy ruhaüzletbe tulajdonképpen sokkal nagyobb a választék a kisebb méretű ruhákból, mint a nagyobbakból, szóval fejétől bűzlik a hal sajna...
2008. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Szia! Tudom,hogy nem mindkeni fogyózik. De akik itt forumoznak azok úgy érzem főleg ezért és nekem soknak tűnik.

Diétával folgalkozó szakember vagyok egyébként, s talán ezért is vagyok érzékenyített a témára.

Neked egy dolgot tudnék ajánlani.

Tihanyi András dietetikus könyvét a Hízókúrát, sok jó ötlet és recept is van benne.

Tudom milyen nehéz felszedni azokat akilókat. Gimiben én is voltam így. Nekem kb 2 évig tartott 2 kg felszednem. Én is egy betegség után adtam le, nem direkt.

2008. júl. 15. 10:17
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves vagyok lány és énis fogyozom vagyishát... 170 cm és 55 vagyok csinosnak mondanak de lenne még honann faragni.Mindig megnézem mit eszek mikor.Általában minden nap betartom hogy 1600 kcal legyen és ebböl 150 gramm szénhidrát.És azért fogyozik annyi lány mert mindenki tetszeni akar a másiknak és magának.És hát a divat is a vékonyság mellet szol..márkás szép ruhák stb.
2008. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is fogyózom, vagy inkább diéta...és azért, mert látok magamon felesleget.14 vagyok, 151 cm,és 44 kg..
2008. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Pontosan erről beszélek. Fejlődésben lévő szervezetű lányok fogyóznak mikor bőségesen belül vannak az ideális testsúlyon. Ez már kóros.

Fogyózni 12-13-14-15-16-17 de még 20 évesen is megfontolandó. mert pl a hossznövekedés lányoknál ált 20-21 éves korra állbe a csontok feljődése meg kb 24-25 éves kor. tehát hova még?

2008. júl. 15. 11:02
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
persze csak ha kicsit sem látja magát szépnek az ember,akkor nagy valószínűséggel önbizalma sincs sok, ezért gondolja hogy fogyni kell.legalább is én így vagyok vele.én voltma az utolsó válaszadó.és kb 4-5 kilót akaork leadni..
2008. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ha megkérlek megkeresel magánban? Szertnék veled levelezni egy kcsit. Nem akarlak meggyőzni akaratod ellenére de kiváncsi lennék mit értesz diétát hogyan eszel? Ugyanis én dietetikus vagyok:)))

Ha nem akasz akkor sincs gond. köszi.

2008. júl. 15. 13:27
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Dede!szivesen írok!
2008. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Én már kinőttem ebből a korból,sőt nem nagyon fogyóztam.Inkább sportoltam,és minden ennyi idős fogyókúra mániást inkább a mozgásra és az egészséges étkezésre buzdítok,és nem a fogyózásra.Én sem értem,hogy deszkavékony csajok hova akarnak fogyni.Mi lesz velük,ha egyszer majd ki kell hordaniuk egy gyereket????
2008. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!