Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden "gyerek", kamasz 12-17...

Minden "gyerek", kamasz 12-17 éves fogyni akar? S úgy, hogy kipróbálja milyen anorexiásnak lenni? Ez valami divat őrület? Vagy ennyire buták? Egyáltalán ilyen korban miért kell fogyózni?

Figyelt kérdés
Kérdezem ezeket azért, mert egyre több kérdést olvasok a táplálkozási zavarokról. S nem az zavar bennük,hogy érdeklődnek felőle. Hanem föleg az,hogy a legtöbb kérdés arról szól inkább,hogy hogy legyek az. Ez nem egészséges sőt életveszélyes játék. Nem értik?
2008. júl. 15. 09:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ezt már cak azért sem értem, mert ha tényleg a divatot követik észre kellett volna venni pl ,hogy a párizsi kifutókról számüzték a deszakvékony modelleket. Már nem tudom melyik divatház kezdte el, de elég drasztikus volt a váltás ott. Divat vékonynak lenni de nem anorexiásnak.

Csak annyira, hogy egsézséges legyen.

2008. júl. 17. 16:48
 12/21 anonim válasza:
én 13 éves vagyok, és 160/42 kg mindenki azt mondja rám, hogy anorexiás vagyok, közben elég sokat eszem, és teljesen rendszertelenül, és sok chips, csoki, mégis kilátszik a bordám:S szóval nem mindenki fogyózik, tudom azért nem mindenki ilyen csontsovány mint én, de akkor is:D
2008. júl. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15 eves lany vagyok...14 evesen 157 cm 65 kg voltam...gyuloltem hogy egy ertelmes ruha nem jott ram s az osztalytarsaim olyan szepek es csinosak ram meg a legotronbabb farmer se jon fel...az az egyik ok...a masik...1-5-ik osztalyig nagyon jo sportolo voltam amikor megvolt az elso menstruaciom onnan kezdtem el hizni...es a sport teljesitmenyem is fuccsba ment...nagyjabol ezert dontottem el ..hogy lefogyok....most 157 cm es 55 kg-vagyok es ennol tobbet nem igazzan akarok fogyni legfeljebb csak feszesedni mert a kokemeny borom sokkal lazabb lett a fogyas miatt....
2010. máj. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Én is fogyózom, vagy inkább diéta...és azért, mert látok magamon felesleget.14 vagyok, 151 cm,és 44 kg..


Hát most mit mondjak...

Nem vagy Normális... meg ahoogy olvastam - 4-5kg... b*zdmeg XD nem avgy magadnál... hogynéznél ki 39 kgvel??


mind vmi gebe girbic kis valami...

18 éves vagyok 170 magas és 65kg... és sokkal szebbnek tartom magam igy, mert legalább vannak melleim... meg fenekem... nem mint 1 halál sovány deszka!!! felőlem leszavazhattok... de szerintem akkor is igy van

2010. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
kedves tegnap 22:20as! Azért eléggé gyorsan nősz, hízol..nem gondolod? ;D
2010. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én 13 vagyok, 160 cm és 58 kg. Kinél jelentkeztek a legtöbben sulibuli-kísérőnek? Nálam, azzal az indokkal, hogy félnek, hogy a többi lánynak eltörne a dereka tánc közben:D Persze, én is sokszor érzem magam kövérnek, de tudom, hogy nekem ez jól áll. Egyszer neki akartam állni fogyózni, de a barátaim lebeszéltek róla, mert nem bírnának elképzelni soványnak. Meghát bevallom koplaltam is, 2 napig, elájultam a szokásos napi aerobic közben és azóta elégedett vagyok magammal teljes mértékben
2010. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
azert, mert ezt sugarozza a media. akik igy kiirogatjak, hogy anorexiasok akarnak lenni azok nem lesznek az tuti. 1 nincs annyi elkotelezettseg bennuk es amikor mar olyan ehesek, hogy csak na enni fognak 2 egy betegseget nem lehet csak ugy divatbol elkezdeni.. ez olyan mintha divatbol nathas akarnek lenni. en kover voltam es rendes dietaval fogytam 10 kilot. karacsony alatt hiztam 2 kilot es mar ra se birok nezni sajat magamra es az etelekre. mindenkepp lekell adnom meg 10 kilot, mert akkor vegre boldog lehetnek. es az is igazsagtalan, hogy csak a 34es meretueknek van tok jo valasztek....
2010. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Na azért ez nem igy van (tisztelet a kuvételnek)én is 12 vagyok 170 cm és 61 kg!!!nem vagyok kövér de sovány sem éés háát leszeretnék fogyni ugy 55-re azért az anorexia nem itt kezdődik :))Egyszerűen csak szeretnék csinos lenni ha megszabadulok a plusszoktól ennyi :D
2012. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szia 12éves vagyok,158cm es kb.50kg.

hetente hatszor sportolok.nem teljesen vagyok magammal megelegedve,de mindenki mondja hogy igy vagyok csinos.Fogyokura sose jutott meg eszembe,de tesommal elkezdtunk teljesen mashogy etkezni,egeszsegesebben,sajnos ebbol nem sok maradt meg ,de most megint rendesen elkezdtuk csinalni.

2012. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Van olyan ember akinek olyan a genetikája hogyha vért izzad se tud meghízni (egy ilyen ismerősöm is volt)....
2013. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!