Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden "gyerek", kamasz 12-17...

Minden "gyerek", kamasz 12-17 éves fogyni akar? S úgy, hogy kipróbálja milyen anorexiásnak lenni? Ez valami divat őrület? Vagy ennyire buták? Egyáltalán ilyen korban miért kell fogyózni?

Figyelt kérdés
Kérdezem ezeket azért, mert egyre több kérdést olvasok a táplálkozási zavarokról. S nem az zavar bennük,hogy érdeklődnek felőle. Hanem föleg az,hogy a legtöbb kérdés arról szól inkább,hogy hogy legyek az. Ez nem egészséges sőt életveszélyes játék. Nem értik?
2008. júl. 15. 09:26
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Hát én nálam anorexia nervosát diagnosztizáltak kicsit több, mint féléve. Az egész azzal kezdődött, hogy magas voltam és a legnehezebb súlyú lány.

Mindig is sportoltam, így aztán visszagondolva azért is lehettem, olyan "nehéz", mert izmos voltam. Az iskolákban kitalálták ezt a "netfitt" mérést ugye, ami méri a testzsír százalékát. Mikor először mérték a "fejlesztésre szükséges" kategóriába kerültem. (Túl magas volt az érték.) Ezek után elkezdtem tenni ez ellen, és mivel pont előtte egy rövidebb "semmit nem sportolok" rész volt az életemben, újra neki láttam a formálódáshoz. Aztán jött a nyár, elmúlt. Következő évben viszont már előbb kezdtünk készülni a mérésre a testnevelés órákon, hát én is újra belefogtam a dolgokba. Itt még nagyjából normálisan ettem, bár volt azért ez sem volt teljesen jó. (A falásrohamokból következtetve.)

Jött a retteget nap, magasság, súly, százalék... és mint kiderült hiába minden, még mindig nem vagyok elég "jó". (Ráadásul a fogyásom is stagnálni kezdett pont előtte.)

Maximalista voltam világ életemben, és így sikerült leadnom 4-5 hónap alatt 20 kilót. Persze aztán kórház, hajhullás, belassult anyagcsere minden jött, ami ennek következménye lett.

Jelenleg pedig még azóta is "gyógyulok".

2019. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!