Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éjjeli átázás ellen?

Éjjeli átázás ellen?

Figyelt kérdés

3 éve jött meg először, akkor nagyon ritkán volt és kevés is, de mióta rendszeresebb lett és minden hónapban megkön, éjjelente nem mindig, de viszonylag gyakran átázok, annak ellenére is, hogy napközben nem erős a vérzés.

Próbáltam már olyan tanácsokat is megfogadni, hogy

-valaki fordítva teszi be az éjszakai betétet, szóval a hosszabbik része van előle és tud hason aludni. Oldalt átáztam.

-valakinél láttam, hogy 2 betétet tesz be, egyet előrébb, másikat hátrébb úgy, hogy közepén is fedjék egymást, így elől és hátul is hosszú. Ugyanúgy oldalt áztam át.


Számomra a tampon és a menstruációs kehely is kényelmetlen, próbáltam már.


Esetleg valami tanács? Előre is köszönöm szépen. :)



ápr. 14. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Tampon ÉS éjszakai betét, de legalább az utóbbi. Ezen kívül vettem gumi harántlepedőt (dm-ben, ez kb 100x80 cm), és a nehéz napokon magam alá tettem. (Már túl vagyok a menopauzán, ezért a múltidő.)
ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Az oldalt 16 éven aluliak nem használhatják.
ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legesleges legnagyobb éjszakai betét.
ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az első és harmadik válaszolónak köszönöm :)
ápr. 15. 15:22
 5/9 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: nem vagyok 16 aluli de kösz az aggódást....
ápr. 15. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy én is mindig így jártam korábban. Bárhogyan próbálkoztam vagy használtam én is a két betétes megoldást. Nálam kizárólag a tampon vált be, mondtad, hogy neked nem kényelmes, de mégis én azt tanácsolom. Nem akarlak rábeszélni vagy bármi, pláne ha nappal nincs ilyen baj akkor csak este próbálkozhatnál vele. Az a baj akinek ilyen sok van mint neked és mint pl nekem is semmit sem ér az éjszakai vagy a két sima betét, illetve gyakran oldalt van a baj ahogy te is mondod. Én jelenleg így elem túl: Egy normál betét rendesen a bugyiba majd a bugyi hátuljába is keresztbe így fedi teljesen ( első két éjszaka). Emelett tampont használok és az első két éjszaka 3 óránként a wc- re járok cserélni ( lényegében amikor felébredek azonnal megyek ki cserélni ) + ilyenkor mindig egy törölközőt teszek magam alá. Hozzáteszem nálam ez az első két napra jellemző. Utána már egy betét egy tampon simán bírja reggelig.
ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Léteznek úgynevezett menstruációs bugyik, azokkal érdemes lehet próbálkozni, különböző fazonok közül is lehet válogatni, biztos tudnál olyat találni, ami elég jól tartana ahhoz, hogy ne okozzon problémát. Ők például egy magyar cég, ha jól tudom, és ezzel foglalkoznak: [link]

Én személyesen még nem próbáltam a mensis bugyikat, viszont nekem az bevált, hogy a bugyimra felveszek még vagy egy alsónadrágot (amióta a párommal együtt lakunk és kölcsön tudok kérni) vagy régebben ilyen "boyshort" fazonú fehérneműt, és akkor a dupla réteg már egybentartja a dolgokat annyira, amennyire kell :)

ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szerintem ilyen átázósként nem hiszem hogy ezzel kellene próbálkoznia. De lehet csak én vagyok nagyon szkeptikus velük szemben, nem ezt a típust, de mást már próbáltam és nekem nem jött be… illetve itt is ugyanaz a probléma hogyha a betétnél mellé megy akkor itt is mellé tud oldalt. Ez ellen sajnos csak a tampon, kehely véd meg.
ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Milyen márkájú éjszakai betétet használsz? Mert az is lényeges, hogy jó nedvszívó legyen. Illetve még egy opció: vegyél fel dupla bugyit éjjelre, hogy jól odaszorítsa a betétet, mert lehet, hogy a betét és az altested közötti hézag miatt folyik ki.

A tampont elhiszem, hogy nem jó, de a kehellyel még tegyél próbát nyugodtan, minden kehely másfajta, és mindenkinek más válik be, FB-on csoportjuk is van, a paramétereidnek megfelelőt válassz, és számos előnye van.

ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!