Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ateisták kiadtak egy könyvet...

Ateisták kiadtak egy könyvet az evolúció elmélet buktatóiról. Mi ennek a könyvnek a címe?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 Mojjo ***** válasza:
97%

"Számos biológia szakos ember van aki nem hisz az evolúció elméletben."


Egyetlen eggyel sem találkoztam, pedig csak-csak lenyomtam egy biológus szakot egyetemen. És akiket az evolúciótagadók citálni szoktak, azok között sem láttam soha egyetlen egy biológust sem. Mondjuk sokat nem jelentene az sem, mert mindig, minden tudományágban/szakmában akad egy-egy ember, aki szembemegy az egész tudományával/szakmájával. Ez egy ilyen buli.


"Illetve ha nem minden szakember hiszi ugyan azt, nem lehet kijelenteni, hogy a tudomány egyértelműen be tudta bizonyítani az elmélet helyességét"


A természettudományos elképzelések igazsága nem azon múlik, hogy vannak-e emberek - akár szakmabeliek -, akik nem hisznek benne. Igazából a világon semmiféle igazság nem múlik ezen. És a természettudományos közösség sem ehhez a feltételhez köti egy-egy modell/hipotézis/akármi helyességét.


"Azt írom, ha csak szakemberek dönthetnek el helyes e a saját nézetük, akkor a teológusnak is lehetne hinni mert ő ugyan úgy azt állítja, igaz amiben hisz."


Nem igazán értek ehhez a tudományághoz, sőt... De amennyire tudom, a teológia tudománya axiómaként kezeli Isten létét, valamint azt, hogy xy szentírás Isten által ihletett. Ezek pedig bizonyítatlan feltevések, ebben szerintem minden értelmes emberrel kiegyezhetünk. Ha ezeket igaznak fogadjuk el, akkor természetesen - legalábbis én úgy vélem - a teológia tudománya adja a legjobb és legmegbízhatóbb válaszokat az általa (is) vizsgált vallási kérdésekben.


Az evolúcióbiológia, és bármely más tudományág maximum abból a bizonyítatlan alapfeltevésből indul ki, hogy a körülöttünk tapasztalható világ a valóság. Ha ezt elfogadjuk, akkor pedig az adott témákban az adott természettudomány adja a legjobb, legmegbízhatóbb válaszokat a témát érintő kérdésekre. Mint a teológiai kérdéseknél a teológia. Nincs ebben semmi különleges, vagy érthetetlen.


Egyszerűbben megfogalmazva: a fura hibajelenségrket produkáló autódat egy pékre, egy autószerelőre, vagy egy meteorológusra bíznád leginkább? A begyulladt féregnyúlványodat a sarki hentes, egy sebészorvos, vagy egy történészprofesszor távolítsa el műtétileg?


Ha ezekre tudod a választ, akkor azon kár fennakadni, hogy evolúcióbiológia kérdéskörben nem egy jogászt tartunk a legkompetensebbnek.

2017. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 Cerevisiae ***** válasza:
97%

"Számos biológia szakos ember van aki nem hisz az evolúció elméletben."


Nincs ilyen egy sem. Kizárólag a vallási elvakultak, kreacionista beállítottságú szakemberek tagadják, akiknek ezt kötelező tenni az ideológiájuk miatt.


Az ID közel évtizede (ha nem több) gyűjti össze azokat a szakembereket egy kiáltványban, akik nem tartják valóságnak az evolúciót. Olyannyira kevesen jelentkeztek, hogy kínjukban feladták a szakmai kitételt, csak azt szabták meg, hogy legyen bizonyos fokú iskolai végzettség, így még statisztikusok, fogászok, mérnökök, informatikusok, stb. sőt, a határtudományok részéről is jelentkezhettek, és még így is csak jó, ha eléri a 800-1000 nevet a lista.


[link]


AZ EGÉSZ VILÁGBÓL(!), az összes magasabb képzettségű ember közül! Ennyi.


Egy kis összehasonlítás: csak az USA-ban 1999-ben százhetvenhatezer doktori fokozatot szerzett tudós dolgozott az élettudományok területén, és akkor még szót se ejtettem a többi tudósféléről és mindezekről együtt az egész világból. De csapd még hozzá pl. a statisztikusokat, vagy a fogászokat is... :DDD


Egyébként a petíció megjelenésekor még szinte név se került a listára, amikorra az ellenpetícióban, a negyedik napra már 7733 név szerepelt, persze valódi szakemberek neveivel többségében, köztük Nobel díjasokkal is.


Csak jelzem, hogy nincs az a marhaság, amire ne lehetne néhány száz embert összeszedni a hívőkből. Például itt van a Lapos Föld keresztény társaság, akik a mai napig hirdetik a Biblia alapján, hogy a Föld igenis korong és lapos, és a tudomány csak becsapja az embereket.


[link]


"...irányítása alatt a közösség iskoláiban kizárólag a lapos Föld doktrínáját tanulták. Az általa felállított 100 KW-os rádióadón rendszeres téma volt az evolúció és a kerek Föld elméletének szidalmazása. 5000 dolláros díjat tűzött ki annak, aki be tudja bizonyítani, hogy a Föld nem lapos.[4] A gazdasági válság, Voliva 1942-es halála majd egy sor pénzügyi botrány révén az egyház fokozatosan felmorzsolódott."


Kissé javítva a szöveget... nem a kerek-, hanem a gömbölyű Föld elméletet támadta, és a kereket (lapos korong) éppenhogy védte. És még ott van a pénzügyi botrány is... ugye?


De a dolgot manapság se adták fel: [link]

[link]


Amint látod, lapos Föld ügyben is vannak tudósok, akik vallják, hogy a Biblia alapján leírt korong alakú Föld létezik. Hiszel nekik, kérdező?

2017. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 Mojjo ***** válasza:
100%

@12: hát, szerintem trigonális bipiramis alakú, és persze üreges IS.

Amúgy, aki infóra vágyik:

[link]

2017. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 Cerevisiae ***** válasza:
95%

#11: "...kár fennakadni, hogy evolúcióbiológia kérdéskörben nem egy jogászt tartunk a legkompetensebbnek."


Na ja! :D


Kissé ránéztem erre a Thomas Nagel-re. Persze köze nincs a biológia tudományához. Mikroszkópot is nyilván csak távcsővel látott...


[link]


"if our mind and morals are simply the accidental products of a blind material process like natural selection acting on random genetic mistakes, what confidence can we have in them as routes to truth?"


A szokásos kreacionista rizsát hiti ő is a vak véletlenről (ráadásul odavan a kreacos "tudósoktól" - és ő magát ateistának nevezi, ami magánügy, már hogy magáról mit füllent össze-vissza, az azonban már nagy baj, hogy olyan témakörről ír, amihez nála talán a piaci halaskofák is jobban értenek). Fogalma sincs még arról se, hogy mi a mutáció és szelekció között a különbség. Bár ez egy kreacionista oldal (félrevezető direkt a domain névben az "evolutionnews", mintha az új evolúciós eredményekkel foglalkozna, holott ott rúg bele a tudományágba, ahol csak éri... :D), és talán torzítják a véleményét a fickónak, de itt is rátaláltam:


[link]


...és nagyjából ugyanezt írják itt is róla. :(

2017. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 Cerevisiae ***** válasza:
96%

@13


[link]


A geoid Föld-tagadók már a magyar spájzban vannak...


Anyám! Rémületes...:(


És nagyon érdekes, hogy a retorikájuk mennyire ugyanaz, mint az evolúciótagadóké...

2017. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 Mojjo ***** válasza:
100%

És ez csak a jéghegy csúcsa. Ha érdekel az igazán erős kontent is, akkor itt lehet művelődni laposföld ügyileg:

[link]


Na meg youtube csatornák is vannak, ahol leleplezik, hogy a Föld lapos, a gravitáció pedig csak a háttérhatalom kitalációja, hogy tudatlanságban tartsák a népet. Csak ízelítőül, pl ez a remekmű - kizárólag saját felelősségre! Én két percet, ha bírtam belőle, és utána két hétig csak tekerőlantozni tudtam.

[link]


Amúg nem csoda, hogy hasonló a retorikájuk, mint az evolúciótagadóknak. Minden bizonnyal gyakorta ugyanaz a pszichológiai mechanizmus áll mindkettő mögött. És még sok-sok tardság mögött, amik szintén ugyanilyenek. Tizenkettő egy tucat.

2017. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 Ozmium42 ***** válasza:
91%
Nem azon múlik az evolúció léte vagy nem léte, hogy hozzá nem értő ateisták vagy vallásosok milyen könyveket írogatnak róla.
2017. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 Cerevisiae ***** válasza:
100%

@16


https://www.youtube.com/watch?v=2bvjTUkq8h4&app=desktop


Pedig a gravitáció mellett is képesek remek kis pattogó gömböcskék létrejönni a vízből.


https://www.youtube.com/watch?v=mrxDk_wihTs


A lótusz levelének felszíne olyan, hogy nem tapad meg rajta a víz, így azt szó szerint nedvessé se tudja tenni, viszont így az esőcseppek a levél felszínén lévő szennyeződéseket eltávolítják azzal, hogy a levél közepén összegyűlnek a közben beléjük került szennyeződésekkel együtt, majd a centrumban növekvő víztócsa súlya lebillenti a levelet, és a szennyezett víz "legurul" róla.


A hordó példánál meg a gravitációtagadó fickó elfogadja, hogy a hordó pályára áll a Föld körül, de azt hiszi, hogy a hordóba zárt emberre már nem hat a Föld gravitációja, mert magától értetődően úgy képzeli, hogy a zárt hordó fala valahogy kizárja a Föld gravitációját, holott ha a hordó egy varázsütésre eltűnne, az ember teste ugyanúgy haladna tovább a hordó pályáján. Vagyis a hordó meg az ember is tök ugyanazon a pályán zuhan a Föld felé (tök mindegy, hogy a hordó mellett van az ember teste, vagy benne), így az ember a hordóban soha nem fog a hordó falához szorulni.


Amikor a síugrató sáncot elhagyja a síléc, meg a rajta lévő ember, akkor a síléc egy görbe pályán zuhan a föld felé, de ettől a sílécről az ember nem repül le egyenes pálya mentén, hanem ő is a síléc által követett görbe pálya mentén zuhanna a Föld felé ugyanúgy. Ez nem egyenlő azzal, mint amikor egy óriás a feje körül forgat egy kötél végére erősített sílécet, amiről persze lerepülne egyenes pályán az ember... :DDD


Na, ezt nem neked mondom persze, csak úgy kiírtam magamból... :DDD

2017. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
3%
Aki nem evós, az hülye. Mér nem? Hádde. Nagel nincs egyedül [link]
2017. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 Cerevisiae ***** válasza:
96%

"Aki nem evós, az hülye."


Nem ezt mondtuk. Azt, hogy nem ért hozzá.


A cikked vak véletlenről beszél folyamatosan. Szó sincs vak véletlenről a szelekció miatt.


Aki ilyenről beszél, annak fogalma sincs az evolúció működéséről. És mondtuk és meg is mutattuk, hogy hányan vannak akik evóellenesek. Kizárólag vallási elvakultak, ill. még nyilván töménytelen mennyiségű filozófus is, meg fogász, meg piaci halaskofa, meg villanyszerelő is, akik azt se tudják, hogy az evolúciót eszik-e vagy isszák.


Mi a francot nem tud megmagyarázni az evolúció az értelem növekedésén?


10 emberből is van mindig egy legokosabb. Ha a környezet olyan, hogy abban csak az okosodossal lehet jobban érvényesülni, vagyis az okosabbnak lesz csak utódja, vagy annak lesz több utódja, akkor ezek az utódok terjednek el. Nyilván ezek között is lesz még okosabb ez az amaz... és így tovább.


A dolog pofonegyszerű...

2017. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!