Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Sokan, miért nem a kérdésre...

Sokan, miért nem a kérdésre válaszolnak, hanem a kérdezőt kritizálják?

Figyelt kérdés
Már nem egy olyan kérdést láttam ahol, a kérdezőbe kötöttek bele és nem pedig a kérdésre válaszoltak.Persze vannak kivételek, de nagyon sok olyan válaszadó van aki mindenbe beleköt, hogy h*lye a kérdező,meg mi köze hozzá,meg béna, buta stb.Miért nem lehet kultúráltan ténylegesen a kérdésre válaszolni és nem belekötni a kérdezőbe, hisz ő nem sértegetett senkit csak véleményt vagy segítséget kért.
2011. júl. 19. 13:06
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Szerintem aki ide ír és nem ilyen fajta kérdést amit én tettem fel,hanem tényleges problémamegoldást vár. Az szerintem nem mer lépni és jól esik neki ha kap egy kis bíztatást,tanácsot vagy csak tudatosul azzal, hogy másoknak is vannak ilyen problémái.Vagy nem olyan kapcsolata szüleivel, hogy velük megbeszélje és ezért jobb vadidegenektől tanácsot kérni. Tény, hogy vannak fura kérdések amire azt gondolná az ember, hogy ez tök abszurd. De pl. a repülőjegyre visszatérni és van, hogy csak úgy megkérdezem a munkatársaimat, hogy nem tudják e mennyibe kerül, mert nincs kedvem a netet böngészni, vagy hát ha tud valaki olcsobbat.Amúgy a tapsztalat az, hogy könnyebb megkérdezni, mint utána nézni.
2011. júl. 19. 13:27
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokszor mindenhatónak érzik magukat
2011. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én tettem fel még legutóbb (valami hasonlóságot fedeztem fel benne :P


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2011. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
84%

Namost én ezt két részre bontanám.

Van az a kérdező, aki tényleg segítséget vár, és nagy valószínűséggel őszinte. (pl. volt itt valamikor egy 16 év körüli lányka , terhes maradt a barátjától, kérdezte most mit tehetne?)

Akkor nagyon kifakadtunk többen is, hogy terhességi tesztet,meg kiskönyvet "követelnek" tőle, ahelyett hogy a kérdésre tanácsot, vagy legalább pozitív mondatokat írnának.

A másik kategória, -amit sok-sok gyk-n eltöltött idő alatt egyre jobban ki lehet szúrni- a "kamukérdés" kategória.

A gyengébbek eleve provokatív kérdéssel indítanak, a "rafkósabbak" elindítanak egy kérdést és 50 valahány válasz után olyan kommenteket írnak, hogy simán lehet tudni, hogy kitaláció az egész. Ez utóbbinál nem árt kicsit "odacsapni" virtuálisan.

2011. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Ez a másik gyakori oka a "trollkodásnak": 27. alkalommal ugyanaz a kérdés.


Mellesleg a repjegy, útvonaltervezés és egyebek tekintetében: akkor most én utalok a honlap címsorára: "amit máshol nem mertél megkérdezni". Ezeket nem "merni" kell, hanem megnézni...

2011. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Amikor ebbe a családi kapcsolatok témakörbe tartozik a kérdésem, kétszer is meggondolom, hogy ide tegyem-e fel. Itt olyan emberek vannak, hogy az hihetetlen. Nem értelmezik a kérdést, de már egyből jönnek a kioktató, oltó szövegükkel. Olvasom naponta többször ezt a témakört, de kérdést nem teszek fel ide, mert csak felidegelnek az itteni emberek többsége.
2011. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
pont az egyén fejlődése szempontjából írnak vissza hülyeséget, hogy vegye már észre mekkora baromságot kérdezett...
2011. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:
100%
_ A másik meg az, hogy valaki feltesz egy kérdést, de egyből bejelentik, mikor semmi "hiba" nincs benne...
2011. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Nálam két esetben szakad el a cérna, olyankor beszólok.


Az első, ha valaki úgy ír ki kérdést, hogy nem tud magyarul írni és fogalmazni, nem használ írásjeleket, többször el kell olvasni egy-egy sort, hogy megértsem, miről van szó. Szerintem az a minimum, hogy a valaki segítséget vár, akkor igyekezzen érthetően közölni a problémáját. Ha a helyesírás nem is megy mindenkinek, a "muszály" meg a "létszives" legalább érthető, hogy mi akar lenni, mondjuk elég rondák. De könyörgöm, írásjelek legyenek már, mert anélkül tényleg egy maszlag az egész. Nem olyan megerőltető kitenni a vesszőt meg a pontot. Ha meg írok neki, hogy írja le normálisan, mert nem érthető, még neki áll feljebb, hogy mit szólok be, meg hogy ez nem helyesírás témakör.


A másik, ami idegesít, hogy sokan olyat kérdeznek, amit előttük már vagy százan, vagy pedig másodpercek alatt rá lehet keresni. Ennek az oldalnak az amottója, hogy amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted. Nem pedig az, hogy amit lusta vagy google-be beírni, itt megkérdezheted. Nem értem, hogy amit én kb. fél perc alatt kiguglizok, azt másoknak mitől kényelmesebb itt megkérdezni. Google max 2-3 kattintás, itt ki kell választani a kategóriát, azon belül az alkategóriát, kiírni a kérdést, magyaarázatot, esetleg ha nem tetszik a rendszernek, átfogalmazni, megvárni, amíg érkezik rá válasz, ha egyáltalán érkezik... Szerintem sokkal időigényesebb itt vacakolni, mint keresőt használni.

2011. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

13:28

Látom te is megkaptad.


Amúgy persze én se vagyok tökéletes,de nem is kell annak lenni. Csak néha jó lenne ha többen godnolkoznának mielött megbántanak másokat. Nem kötelező válaszolni,sőt elolvasni a kérdést sem, de ha már valaki veszi a fáradságot(nem akar segíteni csak úgy unatkozik), hogy elolvassa és még válaszol is rá,akkor azért normális választ írhatna. Igaz vannak itt olyan kérdések is amin látszik, hogy csak unalomból tették fel, vagy magában a kérdésben is benne van, hogy semmi értelme és kifejtve sincs(pl.hány fogam van?),most ez csak egy példa.

2011. júl. 19. 13:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!