Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Sokan, miért nem a kérdésre...

Sokan, miért nem a kérdésre válaszolnak, hanem a kérdezőt kritizálják?

Figyelt kérdés
Már nem egy olyan kérdést láttam ahol, a kérdezőbe kötöttek bele és nem pedig a kérdésre válaszoltak.Persze vannak kivételek, de nagyon sok olyan válaszadó van aki mindenbe beleköt, hogy h*lye a kérdező,meg mi köze hozzá,meg béna, buta stb.Miért nem lehet kultúráltan ténylegesen a kérdésre válaszolni és nem belekötni a kérdezőbe, hisz ő nem sértegetett senkit csak véleményt vagy segítséget kért.
2011. júl. 19. 13:06
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Nos, én is feltettem egy "Google keresös" kérdést. Nem lustaságból! Hanem mert nem tudtam értelmezni az ott leírtakat. Volánbusz kedvezményre jogosultakkal kapcsolatban. Nem vagyok egy müveletlen barom, de egyszerüen az a megfogalmazás olyan hivatalos meg idegen, hogy én képtelen voltam értelmezni melyik kire vonatkozik. Akkormár egyszerübb ha megkérdezem, hogy xy státuszra van-e kedvezmény, hátha valaki igénybe veszi és akkor biztosra tudom, hogy van :D


De amúgy tényleg lehetne normális hangnemben válaszolni a kérdésre, még akkor is ha ellenkezik egyesek önérzetével vagy véleményével. A kérdezö meg lehet akármilyen bunkó, én attól nem fogom követni a példáját.

Hát ennyi.

2011. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

ja , igen. Tényleg vannak olyan dolgok, amiknek utánanézek a neten először, de nem tudom elsőre megérteni, vagy nem áll rendelkezésemre elég gyakorlati válasz rá. Ezért hacsak nem "hány hajszála van egy embernek? típusú a kérdés, ezeket korrektnek találom én is, és ha értek hozzá, válaszolok.

De van ám sok olyan kérdés is, hogy 1 perc alatt utána lehet nézni a neten. (Ha más nem , már a gyk-s válaszokat is kiadja.... ). ezek olyan fárasztóak, hogy nem is válaszolok, nem idegesítem magam.

2011. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
22%

Egyrészt, nagy pancsernak kell lenni, ha tényszerű válaszokat itt hamarabb megkap valaki. Nem böngészni kell a netet. Nekem ne mondd, hogy te csak "böngészve" találod meg, amit keresel.


Ami a másik, ha valaki megkérdezi, hogy a zöldszemű, 176,5 cm magas fiúknak bejön-e a jobb boka fölé tetovált lila félhold, akkor ne mondd, hogy neked nem viszket az ujjad, hogy megmondd neki, a valóság, amiben él, nagyon különbözik a miénktől.


Ma már mindenki önjelölt pszichoanalitikus, és tudja, hogy ki mit miért ír. Tévésorozatokban nem profiloznak ilyen bátran.

Ráadásul a magadfajta "ezt meg akarom érteni" emberek általában nem akarják megérteni.


Te tényleg meg akarod érteni? Komolyan? Mert számomra elég hihetetlen. Megérteni mondjuk, hogy a tömeggyilkosok miért ölnek, azt megérteném, miért érdekel.


Aki ideír, feltesz egy kérdést, az vállalja, hogy hideget-meleget kap. Ezt tudja előre.


Most én is kritizállak, mert a világon végtelen dolog van, ami komolyabb, fontosabb, de mindenféleképp érdekesebb, mint a kritizáló válaszadók. Ezer hihetetlen dolgot lehet megérteni a világról, te pedig ezt az elhanyagolható információ darabkát próbálod összetenni.

2011. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
De ez lenne anormális, ha roszsz a kérdés, vagy idegesítő,akkor nem kell rá válaszolni.Amúgy tény, hogy az is válasz, hogy "nézd meg a google-ba", de vannak akik ide is kommenteket írnak, hogy "nem hallottál még a google-ról, vagy elöbb talán a keresőbe próbáld meg", van aki ezt is úgy írja, hogy látszik rajta hogy oltogatni akar. Ha nem tud segíteni akkor inkább ne írjon semmit. Amúgy ha nincs válasz akkor úgy is megtudja valahonnan. És tény hogy az ember rossz tulajdonsága lustaság és elöbb kérdez mint, hogy megkeresné,de szerintem ha már feltette a kérdést és el is olvasta valaki és még a választ is tudja, akkor szerintem nem kellene bele kötni a kérdezőbe. Na meg az is igaz, hogy könnyebb leírni az embernek a saját problémáját, mint végigolvasni 20 hasonlót.
2011. júl. 19. 13:57
 35/44 A kérdező kommentje:

13:56

Volt már, hogy feltettem hasonló kérdést ami ilyen gyilkos emberre utalt,de már nem emlékszem mi volt pontosan és olyat is felettem ami arra kérdezett rá, hogy miért szül valaki gyereket ha csak verni tudja(vagy valami hasonló)

Igen is érdekelnek bizonyos embertípusok, hisz mindannyian mások vannak. És lehet érvelek, hogy miért nem ez és azt csinálja,de arra arra nem reagálnak. Amúgy nem, nem viszket az újjam az ilyen kérdések láttán, átsiklom felette. Vagy ha nagyon válaszolni akarok,akkor olyat írok ami egyértelmű, hogy pl. nem ez alapján választanak és mindnekinek más jön be, vagy nem ez a fontos stb.De nem oltom le a kérdezőt, hogy ez meg milyen kérdés volt, vagy miylen h*lye, idióta lehet... Ettől nekem nem lesz jobb ha sértegetem a másikat.

2011. júl. 19. 14:03
 36/44 anonim válasza:

"Ettől nekem nem lesz jobb ha sértegetem a másikat."



Viszont van akinek meg jobb lesz. Sajnos ezen az oldalon sok ilyen van. Fogadd el.

2011. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Ha a kérdezö vagy valamelyik válaszoló írásképtelen és buta, akkor minimum, hogy megjegyzem.. Ez van.. Nekem nem fáj helyesen írni és meg se kell eröltetnem magam :)
2011. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
a kritizálás is sokszor válasz:D hülye kérdésekre.
2011. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
22%

szerinted egy ilyen kérdésre nem jogos a nem odaillő válaszok?? mert itt én tökéletesen megértem ha pocskondiázzák a kérdést,és a kérdezőt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Csak megjegyzem,hogy ha az ehhez hasonló kérdéseket már eleve ki sem lehetne írni akkor nem lenne ennyi idegbeteg sem ezen az oldalon..A normális emberek szép lassan végleg elhagyják ezt az oldalt..

2011. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

ma 15:08

amint látom már törölték is a belinkelt kérdést..bocsánat a rossz linkért.

2011. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!