Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha mindenen...

Mit tegyek, ha mindenen stresszelek a suliban?

Figyelt kérdés
Lassan vége a nyárnak, úgyhogy újra elkezdtem parázni. Kb. Mindenen stresszelek ott. A dogákon, hogy mit gondolnak rólam, mit fogunk csinálni órán, hány órám lesz, mikor mehetek haza stb. Hiányzik a régi lakhelyem, a régi suli. Visszamenni oda nem tudok, mert 80 km-re van innen. De most boltba sincs kedvem elmenni, mert kellemetlenül érzem magam az utcán. Nagyon magamba fordultam nyáron, remélem ez majd ősszel javul, de rengeteg dologtól félek. Félek, hogy tönkremegyek a rengeteg stressztől.

2022. aug. 12. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Meg tudnád pontosabban határozni ezek forrásait?


Pl

Határidők korlátok fojtogatnak?

Megfelelési kényszer?

Túl sokat adsz a külvilág véleményére az helyett, hogy magadat helyeznéd előre?

Introvertált vagy extrovertált vagy?


Depresszió, szorongás...


Keresd az ok-okozatokat.


Önismereted, önazonosságod és önbizalmad mennyire van helyén?

2022. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van megfelelési kényszerem, sokszor nézem mit mondhat más. Van egy bunkó osztálytársam, aki folyton belém köt. Introvertált vagyok, csupán 2 barátom van, sokat szorongok
2022. aug. 12. 11:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg olyan furának érzem magam. Sok olyan téma foglalkoztat, ami a korosztályomat nem. Van egy aspergeres csaj Tikatokon és hasonlóan gondolkozom , mint ő. Sok videójában amit leír magáról, az illik rám is. Tavaly október vége-november eleje óta vagyok ilyen ember sajnos, amióta elköltöztünk. Nehezen viselem a változásokat
2022. aug. 12. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz másokkal, menj el a 2 barátoddal valahová. Nézzél sorozatot. Sportoljál. Keress egy olyan hobbit, ami boldoggá tesz. Szard le másoknak a véleményét. Még nyár van, nincs értelme nagyon izgulni a sulin.
2022. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
71%

Tudom, nem hiszel benne, ennyi idősen én is tömény marhaságnak tartottam, de nézz utána a stresszkezelési technikáknak. A 4-7-8 légzés pl bárhol, bármikor két perc alatt elvégezhető, és megment téged a mellékvese kifáradásától. Mert ha az bekövetkezik, márpedig ilyen feltételek mellett be fog, csúnya jövőnek nézel elébe.

A stressz nem játék! Arra való, hgy ha találkozol a kardfogú tigrissel, el tudj előle menekülni, vagy ha minden kötél szakad, meg tudj küzdeni vele. Tehát a szimpatikus idegrendszer lép működésbe, a "harcolj, vagy menekülj" állapot. Ilyenkor csak az agyad, valamint a kar- és lábizmaid tudnak teljes erőbedobással működni, de minden szerved elégtelenül fog bazseválni. Mondom; MINDEN SZERVED! Az emésztésedtől kezdve a hormonháztartásodon keresztül az immunrendszeredig minden kárt fog szenvedni. Bele nem halsz, de az életminőséget baromira földbe fogja döngölni. És ez nem jóslás, hanem borítékolható végeredmény.

2022. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Annak a dolognak utánanézek!
2022. aug. 15. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!