Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érzem magam férfinak,...

Nem érzem magam férfinak, hanem sokszor bénának, hogyan lesz egy fiúból férfi, én hogyan lehetnék magabiztosabb 17f?

Figyelt kérdés

fészbukkon nézegetem egyes emberek képeit. napszemüveg. laza ruha. paryfotók. nos ezekről látszik hogy van kialakult személyiségük. barátaik akikkel jókat hülyülnek.lányokkal egész könnyen ismerkednek


ilyen akarok én is lenni, de mivel akarok, ezért még nem vagyok. talán kiskori nevelés az ami tette ezt velemm


olyan béna érzés.


mit ajánlatok


2011. júl. 17. 23:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

van egy nagyon jó barátom akivel hasonlítunk egymásra ő vele bármikor jól érzem magam. meg vannak haverok akikkel sokszor nincs közös témám vagy éppen balf.sznak érzem magam mikor mondok vmi bénát:(. sajna van bennem olyan érzés sokszor hogy ha nem mondok vmi jó beszólás akkor bénának tartanak(magyarul nem vagyok arc:( )


23:56 nagyon érdekes a blogod. most én is egy ilyen helyzetben vagyok, sokszor megfordult a fejemben hogy csak egyszer kéne füvet szívnom hogy elmondhassam hogy én milyen f@sz@ csávó vagyok. kisebbnek érzem magam sokszor mikor arcokkal vagyok(nem is a piálás meg a cigis arcokról beszélek, hanem azokkal akiknek mindig vannak sztoryjaik - igaz általában"full részeg voltam..." stb. témájúak)

olyan emberrel mint amilyen te vagy nagyon szívesen ismerkednék, de az ilyenből kevés van, mint ahogy te is mondtad minden 3. ember divatból meg menőségből öltözködik.ebben nem vagyok biztos én csak olyat hordok szinte ami nekem tetszik:D


"az osztályban van egy menőgyerek, aki annak ellenére, hogy végtelenül egyszerű nagyon el van szállva magától."

és igen erre én is rájöttem. akárhol vagyok, sajnos sokszor nem hiába érzek előre ilyet mikor bekerülök egy addig számomra ismeretlen társaságba mert biztos lesz olyan.de arra is rájöttem hogy semmin sem értelmes izgatni magam. még így is sokszor izgulok ok nélkül, de a fejemben mindig arra törekszem hogy "nincs értelme ,hagyjam már"


00:01 előzőkben kifejtettem miben vagyok béna,az arcság a sztorymesélés , és hogy mindig legyen vmihez vmi érdekeset hozzászólnom:(

nem is az ismerkedéssel van a bajom .felőlem odamegyek a buszon vkihez akit addig 1-2x ha láttam. a lányokkal is ez van.sajna van h unalmasnak tartom magam(itt is az arcság:S ) , a minap akartam összejönni egy kissé züllött csajjal(akkor is azt gondoltam de ugyanakkor meg is tetszett), de kidobott, egy pár napig rosszul voltam ,de most már nem érdekel, megyek balcsira:D majd talán ott összehozok valamit:D , egy kevés csalódásnak nevezném,de nem olyannak amiért okom lenne feladnom a csajozást


00:35 piával nem mondom hogy nem vagyok önmagam, mégis jól érzem magam olyanokkal akikkel bepiálva nem túlságosan(haverokkal), persze megy a hülyülés ,poénkodás, de mondhatni unalmasnak találom őket sokszor,meg lehet ők is engem mikor nem tudok hozzászólni a mondandójukhoz


00:52 " ne kelljen azért valaki teljesen mást alakítanod, hogy befogadjon az adott közösség" már rég rájöttem hogy nem is lehet.nem is próbálkozok mert nincs értelme :(

2011. júl. 18. 19:48
 12/23 anonim ***** válasza:

Pfff.... Ez, amit leírtál gáz! :S

Én írtam a Fluor Tomis hsz-t és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyobb a baj, mint gondoltam! :S

Nem a sztoriktól "arc" az ember, hanem attól ,hogy képes sztorit "csinálni"! Nem hazugságról beszélek, hanem arról, hogy dobd a gyeplőt a lovak közé és hagyd, hogy megtörténjenek veled azok a dolgok, amikből aztán beszédtéma lesz! :)

Én már, 25 éves fejjel, túl vagyok ezeken a meccseken, de még elevenen él bennem az az időszak! :S "Annak a csajnak jobb a s*gge, mint az enyém, akkor mellette meghúzom magam, annak a másiknak meg jobbak a poénjai, akkor meghúzom magam, a harmadiknak meg taraja van, nekem nincs, hát meghúzom magam mellette is.... hoppáré, ott van egy kis szótlan csúfság, na, akkor mégis van, akinél jobb csirke vagyok!" Én sem mindig szólok be olyanokat, amiket a társaság értékel, oszt akkor mi van?! Röhögök, megkérdezem, hogy "Nem? Nem? Ha nem, hát nem!", vagy megjegyzem, hogy "De kis vicci vagyok, már megint!", vagy "Na jó, hát ennyire futja!" ! (Jó, én lány vagyok, nem kell feltétlenül ugyanezt csinálni, de nekem általában bejön és az önirónián mindenki szívesen nevet, mert máson nevetni mindig, mindenki szeret! :D )

Az nem baj, hogy te ezeken pörögsz, az már annál inkább, hogy néha még a velem egyidőseknek is hasonló problémáik vannak! Kitartás, majd kinövöd! :D

De, ha megfogadod a tanácsomat, akkor többet pörögsz csak a legjobb haveroddal és kevesebbet azokkal, akik mellett "bénának" érzed magad!

Mindemellett okosabb vagy, mint egy-két nálad idősebb:

A csajokat bizony hajtani kell, nem szabad elkenődni az elutasításoktól, mert a lányok hülyék és pont!

Fel a fejjel, szerintem nem vagy béna! ;)

2011. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


23:56-os vagyok, örülök, hogy tetszik a blogom, de úgy érzem a célhoz kicsit nagy írás, túl sok feles fecsegéssel. Amire koncentrálnod kell, az inkább az alább idézett rész:


"Az én ruházatom például farmernadrágokból és átlagos pólókból, pulcsikból, sportcipőből és télen bakancsból áll. Ha elmennék melletted az utcán lehet azt gondolnád, hogy "unalmas, szürke, átlagos, semmi egyedi nincs benne". Pedig van. BENNEM, és nem pedig rajtam! Az egyéniség -legyen szó akárkiről- túl összetett ahhoz, hogy külsővel ki lehessen fejezni. Ki lehet egy bizonyos szintig, de azt úgy, hogy önmagunk maradunk, és nem majmoljuk másoknak sem a véleményét, sem az ízlését."


A nagybetűs részre koncentrálj, ez az egész jön magától, nem kell mindenféle ilyen erőltetett baromkodás, csak hogy legyen mit mesélni, mert Te egyszerűen nem vagy ilyen. Szerintem nem éreznéd jól magad, ha felvennél egy álarcot csak hogy másoknak megfelelj, de erre is hivtakozom az írásban... Sok sikert.

2011. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

köszi köszi:D utolsó értem hogy a belső a fontos.egyéniségnek tartom magam de ezt mások felé nem mutatom.(illetve volt hogy különleges tagnak "nyilvánitottak" az osztályomban),persze ki akarok nyílni az emberek ,a világ felé. de nehéz ,nagyon nehéz elrugaszkodni a szokásoktól


20:26. tisztában vagyok vele hogy túlspilázom a dolgot,de ennyi kellemetlen élmény után sokat elmélkedek hogy hol cseszem el.próbálok változni de az meg béna. lehetnék lazább ,igen rajta vagyok az ügyön


egy barátom van akivel nagyon jóba vagyok. nem lóghatok mindig velexD. ekkor jönnek szóba a haverok akikkel állandóan a csajokról,piáról beszélek, akkor viszont kellemetlen mikor már 20 perce egy olyan témáról beszélnek amit én nagy ívben le sem sz.rok:(. ez az oka amiért nem érzem velük jól magam. ital társaságában meg minden megváltozik,sokkal lazább vagyok,bármihez hozzá tudok szólni.

2011. júl. 18. 21:30
 15/23 anonim ***** válasza:
a csajok bírják a kisfiús pasikat
2011. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

aranyosnak tűnsz:) szerintem nincs veled baj, sokkal több baj van a búnkó, beképzelt, balf.szokkal.


Ne ítélj látszatra. Én is ezt tettem, mikor olyan voltam mint te:) Mindenkiről azt hittem, hogy vagány, magabiztos, s én vagyok az egyetlen aki nem jó. Aztán rájöttem, hogy többről szól egy személyiség, mint magabiztosság, mikor én is kezdtem azzá válni, jobb ítélő képességem lett miszerint beismertem, hogy sokan hiába magabiztosak, attól még nem jobbak nálam. Sokan vannak, akik csak felszínesen magabiztosak, annak adják be mugukat, de belül baj van az önértékelésükkel, viszont te EMBERI vagy,szerintem, úgy érzem. ami nagyon szerethető, továbbra is őrizd meg ezt az értéked:)

Figyelj, vannak akik úgy születnek, vagy mittudom, hogy könnyebben ismerkednek, de nem jobbak annál, aki zárkózott, általában az ilyen emberek OKOSABBAK, és erősebb az érzelmi intelligenciájuk főleg, szerintem, biztosan valamivel jobbak a nagyszájúaknál, csak nehezebben ismerkednek. De ha ezt a gátlást leküzdik, akkor jó lesz:)


Amúgy Facebookkal tényleg ne foglalkozz, olvastam, hogy önbizalom hiányos embereknek nem tesz jót, depresszióssá válik tőle, az hogy pózolnak az emberek napszemüvegbe, laza ruhákba, az csak a látszat, és el se tudod képzelni, mi lapulhat mögötte.

2011. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nekem is voltak bajaim "béna szövegekkel", de ez magabiztosságtól függ:)
2011. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
18:05 köszi:). igyekszem a "helyesebb" oldalt képviselni a bunkó beképzelt balf.szság helyett. most itt van a suli és sajnos nagyon sokszor fordul elő velem(ha nem vagyok olyan lelkiállapotban) hogy ha az osztály előtt kell beszélnek nagyon könnyen zavarba jövök.pedig nem is nevetnek ki meg minden .de mégis :S.. idézlek"De ha ezt a gátlást leküzdik, akkor jó lesz:) " .hát igen már ha legyőzzük.és én most azon vagyok amit csak tudok tenni a fejemben azt próbálom,igyekszem minél lazábban venni a dolgokat és nem görcsölni rajtuk. de itt is sokszor néha igen néha nem megy.
2011. szept. 1. 16:54
 19/23 anonim ***** válasza:

egy ismerősöm mindig azzal győzködött, hogy rosszabb, ha észre veszik rajtad a gátlást, és rosszul érzik magad melletted, vagy felhasználják ellened, mint, hogy hülyét csinálj magadból:D mint sokan. meggyőző:D

idézlek:O "ha az osztály előtt kell beszélnek nagyon könnyen zavarba jövök.pedig nem is nevetnek ki meg minden " nagyon jó helyzetben vagy, nálunk gyakori szokás kinevetni akárkit:))és ilyenkor süllyedsz.

valószínűnek tartom, hogy ha elkerülnél olyan helyre, ahol tényleg kinevetnek, utána értékelni tudnád az osztályod:)tudom, hülye tanács, de talán ha olyan helyzetbe kerülsz, rájössz:D

pl. én is bentlakásban gátlásos voltam, majd elkerültem egy ROSSZABB helyre, ahol idiótább emberek voltak, miután nagyon meguntam visszamentem a régebbi helyre, nagyon megkönnyebbültem, hogy megszabadultam attól az "állatkerttől":D

ajánlanám, hogy tölts időt, hozzád hasonló különleges, normális emberekkel is, akik nem csak arról tudnak zagyválni, hogy hányszor itták le magukat, meg minden:D megértem, hogy maximalista vagy, és nem akarsz olyan lenni, mint a többi "különleges" hülye antiszocc, hanem beakarsz illeszkedni a normális emberek közé, ez egy jó dolog:)

amúgy ne ess te is abba a "hibába", hogy elítéled azt aki betud illeszkedni nagyszájjal. szerintem lényeges, amit a külvilág felé mutatsz, mert azt látják, és ami "benned van" azt nem látják, talán vannak olyanok is, akik tévesen ítélik meg, hogy mi van bennük, ha képtelenek kimutatni.

olyan ez mint egy üveg lekvár, ami talán zamatos, de tökmindegy, ha nem lehet kibontani, sose tudja senki, nem lehet értékelni.(szeretek metaforákat kitalálni, így érzékelhetőbb)

mostanában nagyon bele vagyok habarodva a dr. house sorozatba, és ma láttam egy részt, amiben house alkalmazottakat keresett és nagy ívben figyelembe vette a bátorságot:) jó-jó, egy dolog a belső érték, de nem kell lenézni azt akik "egyszerűek" de baromira bátrak, mert az is nagyon lényeges dolog:)

persze ha valaki különleges, de még bátor is, az viszi a pálmát:)

2011. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
amúgy szerintem egy jó csaj tényleg dob az önbizalmon:D
2011. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!