Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ilyen hozzáállással mennyire...

Ilyen hozzáállással mennyire viszem az életben?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és most fogok végezni a gimiben, de fogalmam sincs hova menjek tovább, nem érdekel semmi, TÉNYLEG SEMMI! Én bármilyen munkám lenne, szeretnék jól keresni, DE én nem azért csinálnék bármit, mert érdekel vagy mert indíttatásom van rá, kizárólag a pénzért. Én a munkát egy "muszáj"-nak fogom fel, és ha tudnám, hogy munka nélkül meg lenne mindenem, vagy nem létezne pénz akkor dolgozna a halál... Így vagyok a sulival és a tanulással is. Muszáj csinálni, hogy később pénzem legyen. Így hova tudnék menni? Vagy mihez kezdjek? Tudom, hogy ez a hozzáállás nem helyes, de nem tudok ezen változtatni, én ilyen vagyok. De akkor most mit csináljak ha nem viszem így semmire? Öljem meg magam vagy mi? (amúgy eddig orvosira gondoltunk, mert az nem érdekel de legalább jól keres) 18/F
2011. szept. 12. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sztem nem tanítottak meg rá hogy az öngyilkosság bűn.ne tedd még a legnagyobb elkeseredésedben sem. az hogy nem érdekel semmi az szimplán az életuntságból jön

mond csak hány hangszert próbáltál ki? hány sportot űztél már hosszútávon eddigi életed során? milyen hobbijaid vannak? ha nincsenek akkor nem csodálom hogy unsz élni, légy társasági ember ,vagy valaki ,minenki jó vmiben csak egy dologra kell nagyon koncengtrálni és akkor jó leszel:)

18f

2011. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

biztos vagyok benne, hogy te is szeretsz valamit csinálni. legfeljebb még nem jöttél rá. ezért kéne tényleg minél több dolgot kipróbálnod. onnantól pedig már nem is olyan nehéz megfelelő munkát találnod.


tudd, hogy alapesetben sokáig kell dolgoznod, tehát olyat válassz, amit kedvelsz. BIZTOS hogy van/lesz ilyen. és azt is tartsd fejben, hogy lehet, hogy nem találsz tökéletes munkát (elég valószínű), mindenhol kell olyat is csinálnod, amit nem szeretsz. de ez vele jár. esetleg kitalálhatsz új szakmákat sok sikert.

2011. szept. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem igazán keres jól 1 orvos, bár azt nem írtad, hogy itt akarsz maradni, de pénzért ne orvos legyél. Legalábbis én nem szeretném, ha ilyen mentalitású orvosom lenne... hopp, elvágtam egy létfontosságú artériát, sebaj, kis pereskedés, a pénzem meg ugyanúgy megkapom alapon. Amúgy nincs ezzel gond, hogy a pénz érdekel téged, de ne ilyen vonalon gondolkozz.
2011. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De min gondolkozzak? Nem érdekel semmi...(amúgy külföldön az orvosok meg halálra keresik magukat). Nem tudok már mást kitalálni tényleg, már bioszból fogok érettségizni emelt szinten, ez tuti, de a kémia nem megy, fizikából meg már nincs idő és lehetőség, hogy felkészüljek, ezért szerintem oda se vesznek fel igazából... Nem tudom, hogy mihez kezdjek, az "öljem meg magamat" kérdést meg nem azért írtam, mert tényleg meg akarom, de kb. már ezen a szinten tartok, hogy akkor legyek boldogtalan egy életen át? Mim lesz? Egy senki leszek, mert nem akarok, és utálok dolgozni, csakis a pénzért tenném, és csakis az érdekel ha munkáról van szó. Ha azt nézzük pedig más területekre nincs esélyem bejutni, illetve lenne, de azokkal a helyekkel meg kitörölhetem a seggem utána... Amivel lehet kezdeni valamit az orvosin kívül, ahhoz a matek kell, és abból meg nem vagyok jó. Szóval minden kiesett. Az előbbi válaszokra kommentelve pedig, próbáltam már hangszereket, sportot, minden szart, de semmi nem érdekel, vagy csak hobbi szinten, tehát nem munka...
2011. szept. 13. 15:00
 5/12 kojee ***** válasza:
legyél jogász
2011. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azzal se megyek már semmire... Ma már minden 2. ember jogász kb...
2011. szept. 13. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:
ember csak szoktál vmit csinálni a szabadidődben. csak szeretsz valamit csinálni. gondolom sokat szoktál gépezni, talán érdekel is - informatika. ilyen vonalakon indulj el...
2011. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szoktam gépezni, de informatikával nem indulnék el az biztos, mert bár értek valamennyire a géphez, de nem szeretnék ezzel foglalkozni.
2011. szept. 13. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:

em leszel boldogtalan egy életen át ha nem veszenk fel az orvosira, sőt lehet, hogy pont akkor lennél boldogtalan

ma már lehet csapongani, nincs hivatás, amit ha egyszer elkezdesz, onnan mész nyugdijaba


mi az ami érdekel, mi az amit szeretsz csinálni?

2011. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha végzel gimiben akkor nem az lesz az első melód aminek eddig készültél szóval én a helyedben nem aggódnék. Amíg melózol sok időd lesz elgondolkodni azon hogy mit is kéne csinálni és akkor csak rájössz.
2011. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!