Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le a féltékenység...

Hogy győzzem le a féltékenységemet? Egy 15 éves fiú barátról van szó.

Figyelt kérdés
Nem szeretem ha másokkal van, mert nagyon ritkán találkozunk,é s mivel ő egy kicsivel "menőbb" mások szerint tőlünk, csak mert 2 évvel idősebb, ha bejön a suliba reggel velem találkozni mindenki a nyakára mászik, és nem hagyják békén. Ez már megőrjít. És még rám mondják, hogy nyalizok neki, mikor sok mindenről szoktunk beszélni, és sok mindent csak velem szeret megbeszélni. Én 13 éves lány vagyok.
2009. máj. 9. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbáld a nagylelkűségi oldalról felfogni, ha igazán fontos neked: vagy tényleg fontos vagy te is neki, és akkor továbbra is sokmindent meg fogtok majd beszélni, és nem kell féltékenynek lenned attól még, hogy "menő", vagy nem is vagy annyira fontos, igy akkor is előbb-utóbb problémáitok lesznek a hozzáállásával vagy hogy kivel beszélget, ha féltékeny vagy. Azaz: a féltékenység csak téged emészt fel, segiteni nem segit, a helyzetet nem változtatja, maximum negativan, ha ő tényleg jóindulatú, tuti rosszul esik majd neki. A konkrét válaszom a hogyanra viszont ezek után, hogy sok-sok önuralommal és gyakorlással, és győzd meg magad, hogy a féltékenység egy kis mértékben talán valakinek a féltését jelenti, de túlzásba vive semmi jó nem származik belőle. Sok sikert!!
2009. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, bevallom én egy szörnyen féltékeny típus vagyok, pedig nem szeretnék az lenni:S Főleg mikor elszorítja a szívemet h mindenki a nyakán lóg, uff:S

Nade, ezt le kell győznöd...hogy hogyan? Lehet, hogy furcsán fog hangzani, de egyszer legalább érdemes kipróbálni:gondold azt, hogy a pasid csak a haverod, a lányok meg nincsenek ott. Csak ő van és te, magyarán zárd ki a külvilágot, koncentrálj csak rá. Ha kipróbáltad ezt a módszert, kérlek írj ide vissza, a végeredményre én is kíváncsi vagyok;)

2009. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok. Kipróbálom, majd a jövő hét szombaton alkalmam lesz rá, de nem a pasim :)
2009. máj. 13. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!