Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Extrovertált-introvertált...

Extrovertált-introvertált kérdésben mi számít igazán; az ismert vagy az ismeretlen közegben produkált viselkedés?

Figyelt kérdés
Személy szerint olyasfajta ember vagyok, aki nem tárulkozik ki a legelső adandó alkalommal, nehezen köt új ismeretségeket, idegenekkel körülvéve ha teheti, meg sem mukkan, rengeteg időt tölt a saját fejében és gond nélkül elszórakoztatja magát a négy fal között, nincs nagy igénye a másokkal való érintkezésre. Egy hosszú évek óta összekovácsolódott havertársaság azonban képes "kihozni belőlem az állatot", féktelen ökörködés veszi kezdetét nálam nemsokkal azután, hogy találkozunk. Megnyílok előttük, s kamatostul fizetek nekik vissza minden személyes sztorik, poénok nyújtotta vidám percet. Erre ti mit mondanátok?

2012. szept. 12. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nincs abszolút introvertált és extrovertált ember

képzelj el egy egyenest, aminek az egyik végén az egyik, a másik végén a másik található, és mindenki elhelyezhető ennek mentén valahová, egyikhez közelebb, másikhoz távolabb

a leírtak alapján introvertált vagy, a te baráti kapcsolataid mélyebbek, míg egy extrovertáltnak több, de felszínesebb kapcsolata van, ő egy laza ismertség után is meg teszi ezeket az ökörködéseket, mint te elmélyült kapcsolatban

egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, vagy ha úgy tetszik, mindkettőnek vannak az életben előnyei és hátrányai is

2012. szept. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem az egyeneses hasonlatod valóságalapja attól függ, miként definiáljuk a fogalmakat. Ha minden lehetséges konkretizáló személyiségvonást felsorakoztatunk a két kategória címszavai alá, nyilván Gipsz Jakab magáénak érez majd ebből is, abból is valamennyit, ötvözetnek mutatkozva ezáltal. A másik módszerünk pedig az lenne, hogy eldöntendő kérdéssé formáljuk a dolgot, vagyis megadunk egyetlen pontot, ahonnan két teljesen ellentétes irányba zökkenhet csak az ember. Magyarán nem mindegy, hány tényezőre állítjuk ezt. Minél többre, annál inkább nő az 50-50%os arány esélye. Célszerű tehát a minimumra (1 db-ra) szűkíteni az azonosítási próbák számát. Bocs a kissé zavaros és tömény fogalmazásmódért, jelenleg ennyire telik tőlem.

Istenigazából nem elmélyült az összes kapcsolatom. Sokakkal megragadtam egy úgymond "kezdetleges", baromkodós, komolytalan szinten. Mégis könnyebben értük velük szót, bátrabban és gördülékenyebben nyilvánulok meg, talán amiért nagyvonalakban sikerült kielemeznem őket, kitapogattam a határvonalat mindegyiküknél, rájöttem, mire vevőek. Igaz, nem azonnal jutottunk idáig egymással, időigényes folyamat eredménye az állapot. Hajlamos vagyok mindarra, mint egy tipikus kifelé forduló jellem, csak épp a tempóm kevésbé sebes.

Őszintén köszönöm a válaszod, megmozgatta az agytekervényeimet!

2012. szept. 12. 19:28
 3/6 A kérdező kommentje:
*értük=értek
2012. szept. 12. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

:) nah, inkább introvertált vagy

tehát, mindenki keveréke ennek a két személyiség vonásnak, ha csak ezeket nézzük

elképzelheted százalékosan is, valahány százalék extraverziód :) (ez de hülyén hangzik, biztos nem így mondják) akkor is lesz, ha alapvetően introvertált vagy...

mondjuk legyen 30%e, 70% i most csak a hasamra ütöttem :)

az introvertált emberekre jellemző egyébként, h mélyebben elgondolkoznak egyes problémákon

ennek megvan az idegrendszeri alapja is egyébként

2012. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, nehéz lenne lelki szemeink elé festenünk egy maximálisan zárkózott és elszigetelt jellemet, egy életkedvtől kicsattanó, Duracell-szagú energiabombát szintúgy, nem is erre irányult a felső monológom. Annyit szerettem volna közölni, hogy egy alapszínezet mindenképp jelen van a felszín alatt (kisebb-nagyobb mértékben ködösítve egy másra következtetni engedő tünetegyüttessel), s talán meg is határozható pár egyszerű feltétel vizsgálatával. Ez nem zárja ki a te elméletedet sem. Mondjuk akár tévedhetek is, fene tudja, lehet, sajátos "rigolyám" egyértelmű skatulyákba gyömöszölni a világ dolgait.:D

Azt mindenesetre leszögezhetjük, hogy valóban az introverzióhoz húzok közelebb. Eleinte eszem ágába sem jutott kétségbe vonni a tényt, csak aztán sikeresen elbizonytalanított néhány "laikus" tanácsadó. Nyomatékosít, amit a filózásról írtál.:D

Köszönet még egyszer!

2012. szept. 12. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nem az én elméletem :) eysenck-nek hívták a bácsit...

hát, laikusoknak ne is higgy :)

2012. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!