Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Introvertált ember átváltozhat...

Introvertált ember átváltozhat extrovertált emberré? Nagyon zavaró, hogy befelé forduló vagyok, és ezt szóvá is szokták nekem tenni. Itthon, munkán gondolt okoz.

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Ne foglalkozz azokkal akik ezért beszólógatnak.


Amúgy szerintem nem. És amúgy se érdemes. Az extrovertáltak elég felszínes emberek.

2012. dec. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vadmeggy ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=Ar1kEN_ZPNM

Ha tudsz angolul mindenképpen nézd meg. Nem változhatsz extrovertált emberré, maximum megjátszhatod. Ha nem érzed jól magad bizonyos emberek között, akkor NE erőltesd. Legyél olyan emberekkel, akik örömet okoznak és akiknek meg tudsz nyílni. Nem kell mindenkinek megfelelned, csak önmagadnak!

Én is sokáig akartam népszerű és menő lenni, de most 21 évesen már beláttam, hogy az nem én vagyok. Engem nem ez tesz boldoggá. Szeretek emberek közé menni, de szeretek egyedül is lenni. Nem vagyok a társaság középpontja, de jó hallgatóság vagyok. Próbáld megtalálni a helyed és szard le ha másokat zavarja, hogy nem beszélsz olyan sokat.

2012. dec. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlen. Ez ugyanis nem egy válaszott tulajdonság.

Ki lehet alakítani egy állandó megjátszást, de nem fogod jól érezni magad benne.

2012. dec. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kurt Cobain mondta, hogy "inkább utáljanak azért, aki vagyok, mint hogy szeressenek azért, aki nem vagyok".
2012. dec. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Én is introvertált vagyok és igen, megvannak a hátrányai, de ahogy előttem írták az extrovertáltak eléggé felszínesek. Nekem lehet, hogy nincs sok ismerősöm, haverom, barátom, de akik vannak olyanok, hogy büszkén nevezem őket annak.


Amúgy nem igazán lehet megváltoztatni, ez az, ahogyan gondolkodunk az agyunk legmélyén. El lehet játszani, hogy mindenhez hozzá tudunk szólni, lehet bátorságot gyűjteni, hogy a társaság közepén legyünk, de a legvégén te is rájönnél, csak arra vágysz, hogy otthon magaddal "társalogj".

2012. dec. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem erőszakolhatod meg a személyiségedet azzal,hogy megpróbálsz más lenni mint amilyen vagy! Fogadd el és próbálj meg olyan újításokat bevezetni,elfogadtatni magaddal ami számodra könnyebbséget jelent!! A magába forduló ember könnyen megtartja személyes ügyeit ami a mostani világban kifejezetten előnyt jelent,ha nem adsz ki információt magadról már azáltal sem válhatsz kiszolgáltatottá!!

Vizsgálati eredményeknél megállapították,hogy az extrovertált személyiségű emberek nagyon találékonyak.Ha szorult helyzetbe kerülnek a megmenekülési statisztikájuk igen magas!!!!

2012. dec. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Elég ritka az, hogy valaki tisztán befelé, vagy kifelé forduló. Csak éppen van egy határ, ahol a befelé forduló ember már nem érzi jól magát emberek között mondjuk. Ezen lehet javítani, ha sokat vagy sok emberrel. Így nagyobb lesz a tűréshatárod, de nem feltétlenül fogod élvezni a nagy társaságot, nem a nagy bulik lesznek számodra az elsődleges szórakozási formák, de azért ki fogod bírni őket.


Amúgy meg sokan azért gondolják magukat befelé fordulónak, mert nincsen önbizalmuk - emiatt meg nem mernek beszélgetést kezdeményezni senkivel, nem hívnak el senkit sehova, merthogy "úgyse jönne el", nem mennek szórakozni, mert "úgyse kíváncsi rám senki". Ha viszont megnőne az önbizalmad, lehet, hogy máshogy állnál ezekhez a dolgokhoz.


Tehát, ha úgy érzed, vágynál a társaságra, mert képes lennél jól érezni magad köztük, csak nem tudod, hogy szedj össze embereket, akkor ott tényleg gond van, mert nem úgy élsz, ahogy akarsz. Ha viszont ezt a gondot megoldod, akkor lehetséges, hogy kifelé forduló ember válik belőled.


Na akkor most mondd el, hogy mit értesz introvertált alatt.

2012. dec. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Nincs tiszta introvertált vagy extrovertált ember. Vannak közösségek, ahol jól érzed magad, és vannak ahol nem. Ha nagyon hallgatag ember vagy, befelé forduló azon sokat segít, ha nem magaddal foglalkozol, nem befelé figyelsz, hanem észreveszed, amikor másik embernek valami baja van. Ha álomvilágban élsz, azzal csak magadnak okozol problémát. Úgy értem az álomvilágot, hogy nem vagy a jelenben. Nem veszel észre magad körül semmit. Az embernek szoktatnia kell magát ahhoz, hogy észre vegye maga körül mi történik.
2012. dec. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
A két utolsó válasz nettó hülyeség. Az introvertált ember nem válhat extrovertálttá. A különbség az extrok és introk közt az agyunk működése miatt van. Nem tudsz vele mit csinálni. Ne érezd magad emiatt hibásnak. Megtanulhatod kezelni a dolgot, de extrová nem válhatsz. Ha megy az angol, nekem ez a könyv sok választ adott: Introvert advantage. How to thrive in an extrovert world.
2012. dec. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Amit te írtál, még nagyobb!!!!!
2012. dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!