Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha semmi önbizal...

Mit csináljak ha semmi önbizalmam nincs?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van ebből.Most kezdtem a középsulit,és olyan rossz,h én vagyok a legcsendesebb,legszótlanabb,ha vki hozzám szól,szó szerint bepánikolok.Ha órán felszólít tanár,elvörösödöm,és elcsuklik a hangom.Sokszor azt hiszem h engem néznek,vagy azért néznek pl.buszon,h milyen ronda vagyok.Ha röhögnek a buszmegállóban mindig azt hiszem h rajtam röhögnek.

Nagyon utálom magam,súlyproblémák,meg utálom a pattanásos,folyton fénylő pofám.Nem merek mások szemébe nézni,nem merek nevetni,semmit se merek.Elegem van ebből!Általánosban is ilyen voltam,és akkor megfogadtam h nyáron lefogyok,és lesz önbizalmam,és más leszek,de nem így lett:(

Most már teljesen komolyan tervezem az "átalakulást",külsőleg-belősleg is,valószínűleg új suliba fogok menni majd,és ott végre tényleg szeretném ha "nagy pofám" lenne.Hogyan érjem le ezt?sokszor látom,pl itt a sulinkban is,vannak olyan csajok,akik népszerűek,mindenki ismeri őket.én is szeretnék ilyen lenni.Magabiztos,népszerű.Van vmi "recept" erre?Lécci írjatok tippeket,tanácsokat,kinek mi vált be...stb.

Nagyon el vagyok keseredve mostanában,de már kezdem összeszedni magam,csak idő kérdése.

köszi:)

15L


2009. okt. 8. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
sport a fogyásra és az önbizalomra is hatékony, menj el futni heti 3szor egy órát szép njormál tempóba
2009. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nyugi, a magabiztos, népszerű lányok pont olyan bizonytalanok 15 évesen, mint Te. Csak ők máshogy kompenzálják (hangoskodnak, ripacskodnak). Nyugi, rájuk mindenki úgy fog emlékezni ,hogy ők voltak a suli ingyenk...i. Az önbizalmad attól fog javulni, ha elkezdesz hinni magadban: pl. tanulsz, és akkor egyre nyugodtabb leszel, ha felszólít a tanár. Találd meg, miben vagy jó, és abban akarj a legjobb lenni. Kezdj valamit rendszeresen sportolni (tudom, hogy hihetetlen, de soha életedben annyi szabadidőd nem lesz, mint most), és minden nap legyőzöd magad egy kicsit, és ettől egyre nagyobb lesz az önbizalmad, és a kitartásod. A hobbi, a sport csomó barátot fog hozni, akikkel szemben nem kell megjátszanod magad, természetes lehetsz, mert ők is azt szeretik, amit te, és olyannak fogadnak el, amilyen vagy. Ebben a környezetben meg fogsz nyugodni, el fog tűni a zavarod.

Bocs, de ha most egyszerűen csak felveszed az idióták flegmaságát, akkor csak egy nevetséges, nagypofájú dagi csaj leszel. Nem ez a jó út.

2009. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele mások mit gondolnak. Éld csak az életed és ne törődj semmi külsőséggel. Amúgy a fogyás olyan szempontból akkor is előnyös mert könnyebben mozognál.
2009. okt. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de szerintem ahhoz újra kell születni, hogy valaki a legcsendesebb lányból a suliban az iskola kedvence legyen. Persze, vannak ilyen filmek, de a valóság rideg és könyörtelen. A változást csak te magad tudod elérni: ha meglátod, hogy pont azok az emberek rettegnek a kudarctól és a kritikától, akik a leghangosabban nevetnek a buszmegállóban. Pattanásos folyton fénylő pofámon nekem a fogamzásgátló, a helyes táplálkozás és a sok víz segített. Egy darab sincs rajtam. Ha mégis, tegyél fel Astor Mattitude alapozót. Isteni, semmi fény, matt!!!! A legjobb, ha fénylik az arcod! Drága, de megéri. A smink segíthet valamennyit, de amíg nagyon gáz az arcod és tele van pattikkal, addig lehet, hogy csak kiemeli... próbáld ki. Az alakod változásáról már sokat írtak. Én öt kg-t fogytam az utóbbi években, én így tetszek magamnak, de még mindig bizonytalan vagyok néha. Néha visszajön az a félénk kislány, aki meghúzódott, ha felszólították. Tudod mennyien vagyunk így ezzel?! Nekem persze már csak emlékek a középiskolából....... :) És persze már csak a jó dolgok jutnak eszembe. :)
2009. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Próbálj meg össze barátkozni az osztályból pár lánnyal...kezdj el velük dumálni , hogy milyen óránk lesz, hanyas terembe leszünk :D meg ilyenek.. Volt az én osztályomban is 1 ilyen csaj hozzá én mentem oda , hogy hallod nem jössz el velem a wc-re?:D és azóta barátnők vagyunk...szóval próbálj meg beszélgetni! Bármiről csak beszélj... és a külsőség...menyj el kozmetikushoz rendbe hozza az arcod! és fillérekért lehet venni kozmetikumokat ;) és a fogyással kapcs:s tuti nehéz,kemény és fárasztó lesz...de gondolj arra,hogy milyen leszel ;) na puss

17/L

2009. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam ezzel a kérdéssel.Visszahúzódó voltam,meg a te tulajdonságaid.Minden suliban vannak népszerű,sokszor túlságosan népszerű emberek,akik már nagyon nagyon beképzeltnek hiszik magukat,meg azt hiszik,övék az iskola.De te ne akarj ennyire népszerű lenni,mindig az a jobb,ha te egy kicsit csendesebb és visszahúzódóbb vagy a többieknél.De ha nagyon ezt szeretnéd,akkor próbálj meg egy kicsit népszerűbbekkel is barátkozni.Én is így voltam,lúzerekkel barátkoztam,nem azért mert nem voltak népszerűek,dehogy!Csak kibeszéltek,folyton a hátam mögött rólam röhécseltek...és most...?most egy kicsit népszerűbb csapatba kerültem,barátkoznak a fiúkkal is,és én megmaradtam szerényebbnek,közöttük a legvisszahúzódóbbnak.És ők így szeretnek,pont ez tetszik bennem nekik annyira.Szóval én így váltam egy kicsit "nagyobb pofájúvá".Próbáld ki,ajánlom.De hogyha azok,akik egy picit népszerűbbek,és nem nagyon bírod őket,vagy a társaságukat,akk sztem maradj a régi.


14/L

2009. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!