Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csak aluminiumot és...

Miért csak aluminiumot és rezet tilos összekötni?

Figyelt kérdés
Aluminiumot és rezet tilos összekötni, az világos. De miért csak aluminiumot és rezet? Egy kismegszakítóba be lehet kötni rezet is és aluminiumot is, ott miért nem okoz gondot? Ott is két különböző anyagú fém találkozik és áram folyik át rajtuk.
márc. 25. 09:09
1 2 3 4 5
 11/49 Szirty ***** válasza:

"Villamos kötésnél ellenálláson (impedancián) keletkezik hő"


Szerintem impedancián nem keletkezik. Legfeljebb miatta az ellenálláson.

márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 Szirty ***** válasza:
46%

"...ón/króm között is. Itt miért nem jelentkezik a korrózió?"


Mert olyan körülmények között amire a kérdés vonatkozik ezek nem találkoznak, mivel ilyen anyagokat (egyéb tulajdonságaik miatt) nem használnak ezeken a helyeken.


Gondolom te sem láttál még krómvezetékkel húzott lakást amiben ón sorkapcsokba fut be a vezeték...

márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást. Tudnánk fókuszálni a kiírt kérdésre? ;-) Köszönöm!
márc. 25. 10:34
 14/49 Szirty ***** válasza:
0%

"De miért csak aluminiumot és rezet?"


Egyébként honnan veszed hogy CSAK azt?

Ezt a kettőt nem "illik", de ebből nem következik egyáltalán hogy csak azt.

márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

"Gondolom te sem láttál még krómvezetékkel húzott lakást amiben ón sorkapcsokba fut be a vezeték.."


Ehh. Nem gondoltam volna, hogy nem egyértelmű, de leírom más szavakkal.

Jön az aluminium vezeték, ami belemegy a kismegszakítóba. A kismegszakító valamilyen fémből készült (a csatlakozója, nem a műanyag borítás). Ez fém nem aluminium és nem réz. Hanem valamilyen más fém. Írta valaki, hogy galvanizált réz. Nem értek hozzá, de gondolom a csatlakozó felülete cink vagy króm vagy ón.

A kérdés az, hogy aluminium és réz között kialakul a korrózió, de alumínum és (cink vagy króm vagy ón) között miért nem?

márc. 25. 10:39
 16/49 A kérdező kommentje:

"Ezt a kettőt nem "illik", de ebből nem következik egyáltalán hogy csak

azt."

Ha ki tudnád fejteni, azt megköszönöm.

márc. 25. 10:39
 17/49 anonim ***** válasza:

Kérdező:az eredeti kérdésben nem esik szó korrózióról.Ezt csak akkor tetted hozzá,mikor rájöttél a válaszolók nem foglalkoznak az oxidációval.

Egyébként megkaptad a választ,egyeres,többeres vezetéket nem tudsz szakszerüen összekötni.

márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

"Egyébként megkaptad a választ,egyeres,többeres vezetéket nem tudsz szakszerüen összekötni."

Szerintem még nem kaptam meg a választ.

Lehet nem jól írtam le a kérdést, akkor próbálom másképp megközeliteni:


Ha aluminium és réz vezetéket (1 érről van szó) összetekerek az nem jó.

Viszont ha az aluminium vezetéket (1 ér) bekötöm a kismegszakítóba, az rendben van. Miért?

márc. 25. 11:04
 19/49 anonim ***** válasza:

Alu vezetékeket általában toldani szoktak (pl. „csokival”), de fontos, hogy ilyen megoldás csak kis áramfelvételű eszközöknél alkalmazható. A toldás mindig potenciális problémaforrás, hasonlóan az összecsavaráshoz, amit végképp kerülni kell. Végül, de nem utolsósorban, tilos az alumínium és réz vezetékek kombinálása, mert ezek elektrokémiai korrózió útján, a levegő nedvességtartalmának segítségével, „megeszik” egymást, és egyszerűen elfogy a csatlakozás, ami akár tüzet is okozhat!

-beírtam a keresőbe hogy alumínium vezeték,az egyik cikkben állt ez

márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

[link]

-itt szó esik arról amit írtam,más a hőtágulása a réznek és az alumíniumnak

márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!