Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csak aluminiumot és...

Miért csak aluminiumot és rezet tilos összekötni?

Figyelt kérdés
Aluminiumot és rezet tilos összekötni, az világos. De miért csak aluminiumot és rezet? Egy kismegszakítóba be lehet kötni rezet is és aluminiumot is, ott miért nem okoz gondot? Ott is két különböző anyagú fém találkozik és áram folyik át rajtuk.
márc. 25. 09:09
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

#40 Ezt én is írhattam volna. Amikor valaki kifogy az érvekből személyeskedni kezd. Légyszíves személyeskedés helyett mutasd rá azokra a dolgora, amit állítasz.


"Aluminiumot és rezet tilos összekötni, az világos. De miért csak aluminiumot és rezet? Egy kismegszakítóba be lehet kötni rezet is és aluminiumot is, ott miért nem okoz gondot? Ott is két különböző anyagú fém találkozik és áram folyik át rajtuk."

Ez egy korrektül kiírt kérdés. Ha szerinted félreérthető mutass rá, hogy mely része volt az. Később másféleképpen is elmagyaráztam, ha ez nem lett volna érthető.


"mindenkit leb@x aki nem ezt a választ adja... "

Mármint úgy érted, hogy nem a kiírt kérdésre válaszol.


Te pedig az a fajta ember vagy, aki 1 mintavétel alapján beskatulyáz valakit egy általa választott kategóriába, mert könnyebb neki, mint ész érvek alapján alátámasztani a véleményét.

márc. 26. 10:14
 42/49 A kérdező kommentje:

Hozom a példát:

"Kérdező:az eredeti kérdésben nem esik szó korrózióról.Ezt csak akkor tetted hozzá,mikor rájöttél a válaszolók nem foglalkoznak az oxidációval.

Egyébként megkaptad a választ,egyeres,többeres vezetéket nem tudsz szakszerüen összekötni."


A feltett kérdés:

"miért csak aluminiumot és rezet tilos összekötni"


Válasz:

"egyeres,többeres vezetéket nem tudsz szakszerüen összekötni."


Én úgy érzem, hogy a válasz nem a kiírt kérdésre vonatkozik, de nyugodtan javíts ki, vagy másolj ide másik választ. De ha inkább személyeskednél ész-érvek helyett, az is jöhet.

márc. 26. 10:19
 43/49 A kérdező kommentje:

Kérdés:

"A kérdés az, hogy miért csak aluminium és réz összekötésénél alakul ki korrózió, más fémnél miért nem."


Válasz:

"Mert ezeket használják eletromos áram vezetésére, és ezeknél lényeges, hogy a kötéseknél ne legyenek problémák."

márc. 26. 10:25
 44/49 anonim ***** válasza:

Tulajdonkép miért kötözködsz?Kérdeztél,válaszoltunk.

Neked van saját véleményed/elképzelésed,ahhoz ragaszkodsz.

Nem a felületi oxidáció a lényeg,hanem az alumínium és a réz eltérő fizikai jellemzői.

Úgy vélem alaposan kibeszéltük a témát-volt szó arról miért ne csináld,hogy csináld ha nincs más lehetőség,volt szó arról hogy az alumínium lágy fém,sérülékeny,ha deformálódik csökken a keresztmetszete,nagyobb ellenállás,melegedés.Volt szó elektrokémiai reakciókról a réz és az alumínium közt.

Ha úgy véled nem volt kielégítő az általunk adott válasz,javaslom a Google-t,vagy menj el egy villanyszerelő szaküzletbe kérdezni.

márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 Szirty ***** válasza:

"Ha szerinted félreérthető mutass rá, hogy mely része volt az"


Rámutattam amikor tudakoltam hogy miért gondolod hogy csak rezet és alut nem szabad egybe kötni.


"...aki 1 mintavétel alapján beskatulyáz valakit egy általa választott kategóriába"


Elkezdted minősíteni a válaszokat. Ezért megtettem ugyanezt a kérdéseddel.

márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

> "Wago-val nem szeretném bekötni a fővezetékeket, mindenképpen csavarkötést szeretnék."


Akkor használj rezet. Ha még be sincs húzva a kábel, akkor nem értem, hogy miért akarsz aluval ökörködni. Ha már meglévő alu kábelezés mellé húznál be réz vezetéket, akkor meg wago + zsír. Ezt ennyire egyszerű eldönteni. Még csak azt sem lehet elmondani, hogy a wago megdobja a költségvetést, mert filléres tétel.

márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

"A hőtágulásos elmélet akár jó is lehetne, de a villamos kötéseknél nem releváns."

Dehogynem. Ha maradó alakváltozást okoz, akkor ott a legközelebbi terhelési ciklus alatt a megnövekedett ellenállás miatt még nagyobb lesz a hőmérséklet, emiatt az alakváltozás.


"a réz és az ón/króm között is van különbség, mint ahogy az aluminium és az ón/króm között is. Itt miért nem jelentkezik a korrózió?"

Jelentkezik, csak, Miután kisebb a potenciálkülönbség, kisebb az aktivitás is. Valahol már láttam leírva, mennyit tartanak hosszú távra elfogadhatónak, persze ez függ a hőmérséklettől és a nedvességtartalomtól is.

márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Akkor most a kérdésre válaszolok.

NEM csak a rezet és az alumíniumot tilos összekötni.

márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Szirty ***** válasza:

"Wago-val lehet összekötni!!!"


Arra figyelni kell hogy nem mindegyik alkalmas rá.

márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!