Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csak én vagyok az ilyen...

Csak én vagyok az ilyen "nagyszerű", "szuper" dolgokon kiakadva? (több lent, olvassátok el minél többen! )

Figyelt kérdés

Ma reggel nem mentem suliba, ugyanis beteg vagyok. már 6kor felkeltem. Bekapcsoltam a TV-t, és a Discovery Science ment. Valami jövőbeli sorozat egyik része volt.


Nézem, nézem, és azt látom, hogy valami "nagy" amerikai tudósok arról beszélnek, hogy milyen JÓ(!) is lenne az embereknek, ha össze lennének kötve a robotokkal. Mert például új érzékszerveink lehetnének, nem lennék olyan sebezhetőek, sokkal tovább élhetnénk.


Na ezen elszörnyedtem. De inkább úgy fogalmazok, hogy kiakadtam.

Most őszintén, ki akarna egy GÉP lenni?

Mert aki igen, az nem normális.

A tudomány felborítja a természet rendjét. Ez undorító....

És ráadásul miért is lenne jó örökké élni? Ezek a "nagyon okos" emberek abba nem gondolnak bele, ha senki nem hal meg, akkor előbb-utóbb túlnépesedünk?

Ja, és azt is mondták, hogy nemsokára a robotok fogják uralni a világot.

Nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem szeretne GÉPEKKEL élni.


Az ilyeneken csak én akadok ki?

Csak én ellenzem a "nagyon fejlett" technikát?

Csak én utálom a robotokat?

Várom a véleményeket.


2012. szept. 26. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Picit elvonatkoztatok a gépektől, de maradjunk a technológiánál. Nyilvánvalóan senki nem akar robottá vállni.

Példálul tegyük fel megvakulsz ( remélem sosem fogsz, csak feltételezzük). Ha van olyan szerkezet amelyet beültetve pótolható a látásod akkor az olyan rossz?

Vagy megsüketülsz?

Esetleg végtag hiányos vagy és lehet pótolni?

Vagy bizonyos szerveidet lehet "gépesíteni" és nem kell donor listára várni?

Ennek tudatában is visszautasítnál mindenféle "gépi" alkatrészt?

2012. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Emberek már ma is össze vannak kötve robotokkal, és nagyon örülnek neki, mert újra van mozgatható kezük, funkcionáló szemük, stb.


A "nagyonfejlett" technika teszi lehetővé, hogy egyáltalán be tudd kapcsolni a TV-t reggel. A helyedben még egyszer meggondolnám, hogy mit szeretnék és mit nem.


Arról meg még a te állításod szerint sem beszéltek a műsorban, hogy az emberek gépek lennének, pláne, hogy örökké élnének.


Érdekes, a modern gyógyászat, csatornázás, globalizáció stb. miatt a várható életkor a pár ezer évvel ezelőttinek majdnem duplája. Ezen is háborodj fel egy kicsit.

2012. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nemtudom, nincs kizárva hogy visszautasítanám.

De lehet hogy nem...


De akkor is. Én nem bírnám elviselni, ha valami idegen "test" lenne bennem...

Például a lányoknál a szilikon. Na én attól is undorodom. Márminta ha lány lennék, nem tetetnék magamba az biztos!

Még kérnék válaszokat

2012. szept. 26. 11:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogtömés is idegen. Lehet fiatal vagy még nincs, de idővel lesz, vagy műfog is akár. Gondolj bele. Lesérül a térded és protézis kell. Vagy nyomorék maradsz, vagy az idegen test. Sokminden a mi segítségünkre van, és ezek „csak apróbb” dolgok. De akár a szívműtét ami komolyabb. Idővel kitudja mi nem lesz még. Szóval...
2012. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Na ha visszautasítanád az ilyen dolgokat, akkor ne haragudj nem tudok mást mondani, mint hogy legalább hamarabb meghalsz, és nem örökíted tovább ezeket az érdekes gondolkodást kiváltó génjeidet.
2012. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 EagleHUN ***** válasza:
0%

Egyetértek a legtöbb előttem lévő hozzászólóval hogy a mű szervpótlások, és egyéb kiegészítők beleférnek.


Ha valami átveszi majd a föld fölött az uralmat azok nem a robotok lesznek hanem egy program egy mesterséges intelligencia, sajnos ennek a veszélye erősen fönnáll!


Az életkorral és várható élettartammal kapcsolatban pedig a kérdező is és a válaszolók is nézzenek kicsit jobban utána. Csínnyán az ilyen kijelentésekkel hogy 2x annyi ideig élünk mint x 1000 éve!

Itt van pár érdekes cikk hogyan hazudták el ezt a dolgot.

Nem sokkal élünk tovább és nem sokkal jobb az egészségi állapotunk sem.


[link]


[link]

2012. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
szerintem a szervek beleférnek, de ha olyan robotokta gondolsz amire esetleg a gondolkodást is befolyásolják stb. meg az élethosszt megváltoztatják, akkor egyetértek veled, kérdező.
2012. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Eagle: végig se olvasod, amit belinkelsz.

A második cikked semmit nem állít a középkor előtti időkről, azonban ezt írja:

"A középkorban a születéskori várható élettartam 20-30 év volt".


A másik linkelt cikk meg hülyeség, hibás színben tűnteti fel a tanulmány adatait. Persze az exponenciális függvények integrálása nem alapkövetelmény, épp ezért írták bele az eredeti tanulmányba, hogy azok is megértsék, akiknek hiányosak a matematikai ismereteik:


"Among traditional huntergatherers, the average life expectancy at birth (e0) varies from 21 to 37 years"


Ami a mai értékek nagyjából fele.


Ennek nem mond ellent az, hogy "mindegyik csoport várhatóan még két évtizedet él a betöltött 45 év után", mivel a várható élettartam az egyének életéveinek átlaga. Azt, hogy azok a szerencsések, akik betöltötték már a negyvenet, élhetnek még húsz évet, masszívan lenyomja azoknak az embereknek az értéke, akik még a 20-at sem érték meg.


Az eredeti tanulmány:

[link]


Akkor most én kérem: kicsit jobban nézz utána annak, amit írsz, különben könnyen tűnhetsz ostobának.

2012. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

12:54

Igen, úgy értettem.

Köszi az együttérzést :)

2012. szept. 26. 13:57
 10/12 anonim válasza:
Egyetértek veled, de mire ez esetlegesen bekövetkezik, nekünk már oly mindegy lesz.
2012. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!