Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az erősítő nm bírja a hangfala...

Az erősítő nm bírja a hangfalakat?

Figyelt kérdés

Üdv van egy universum házimozi rendszerem 6Ohm.

Az van rá írva hogy 380Watt max, na ugye hiányos a komplett. Van 3db 100 wattos kicsi hangfal + 1 100 wattos center, de a mélynyomó része kiégett. És vettem egy McCrypt mélynyomót ami 300 wattos és egy Sony 80 wattost. Ez minden szép és jó, nagyon szépen szól, de ha nagyon felhuzom a hangot a mély elveszik, nagyon gyenge lesz a mélynomók ereje, miért van ez? Valami ötlet?



2015. nov. 15. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam egy mélynyomó (mindegy mit írnak rá) 300mm kosárátmérőnél kezdődik és egy hozzá méretezett dobozban van.

Na az szól rendesen.

És ha lehet ne legyen gumi (lágy felfüggesztésű) membrános, az hamarabb megadja magát....

Elvész a mély?? Lehet nem bírja valami jól az erősítő tápegysége, talán mind alulméretezett.

2015. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dirtboy ***** válasza:

/Nálam egy mélynyomó (mindegy mit írnak rá) 300mm kosárátmérőnél kezdődik és egy hozzá méretezett dobozban van.

Na az szól rendesen.

És ha lehet ne legyen gumi (lágy felfüggesztésű) membrános, az hamarabb megadja magát.... /


egyszer hallgass meg kocsiban egy monacor raptor 6ot milyen vele a lábdob pl.


a membrán ne legyen gumi? szerintem sem,inkább legyen a szél a gumi.

membránt nem is készítenek gumiból.

lágy felfüggesztésű ne legyen?

az miért jó ha sok 100 vagy 1000W keljen hozzá hogy bírjon szólni?

miért jó ha watt temető a nyomó?

egyáltalán nem hátrány ha puha a szél.

mélyre menő mélyközép hangszóróknak is nagyon puha.

pl kicx pro6020 nak is bitang puha.

sokkal pontosabb is lesz ha puha a szél,valamint kevés az egész MMS érték. /mozgó tömeg/


kérdező,meg kéne tudni hogy most hány ohmon is van használva az az erősítő.

kettő eltérő nyomó alapból orbitális hülyeség de ha még szépen alul is illeszted veled az erőt akkor meg örülj hogy még nem szált el benne tranzisztor.

2015. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Más lett a helyzet, szereztem egy YAMAHA A560 erősitőt:

[link]

És ehez van bekötve a két utas McCrypt 300 wattos hangfal ami 4Ohm-es:

[link]

És van 2db Sony hangfal ami 70-70 wattosak és 6Ohm-es:

[link]

Na az érdekellne hogy ez igy rendben van e? Mert nem valami hangosan szól, és nagy hangon recseg, usb hangkártyához vannak kötve, de próbáltam asztali számitó gép hangkártyájával és ugy is recseg ha maxon tolom. Valami tipp?

2016. jan. 25. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!