Miért akarják az embert anyagilag mindenhol lehúzni?

Figyelt kérdés

[link]

Nekem senki ne mondja hogy egy gyári akkumulátor ennyit ér egy canon EOS 7d-hez.



2023. nov. 24. 10:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

16/


Én mindenhol nézem az árakat most nem csak fotós cuccoknál de ilyen drágán el lehet sok terméket amúgy adni?Sok termék van amiről sok ember max csak álmodozhat mint pl számítógép 600EFt most az ami anno mondjuk csak 300EFt-ből meg volt építve.Azért kis keresetkehez mérten hát nem tudom mennyi embernek futja egy min 600EFt-os gépre.Vagy ha megnézünk tv-t vagy telefont bármit.Na most pl nem arról van szó ne tudnék megvenni egy iphone telefont de én telefonért sem adnék 400EFt-ot az biztos.

2023. nov. 24. 19:37
 22/32 A kérdező kommentje:

17/


Eddig én is eljutottam.

2023. nov. 24. 19:39
 23/32 A kérdező kommentje:

19/


Én most veszem majd a canon 7D-t de két aksi az ára,durva.

2023. nov. 24. 19:41
 24/32 A kérdező kommentje:

19/


Mondjuk laptopnál is ilyen az akkumulátor ár dolog de lehet azt akarják ne új aksit vegyen valaki hanem új fényképezőgépet.Bár ha a canon 7D-t újonnan venném akkor az jó borsos lenne.

2023. nov. 24. 19:42
 25/32 A kérdező kommentje:

20/


Ez az igen,felsorolásban ott is van.Köszi teszem is el a linket 🙂

2023. nov. 24. 19:44
 26/32 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból ajánlom Canonhoz a Patona aksikat. Nem a legolcsóbb, de élettartama kb. mint a gyárinak.
2023. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

26/


És miért van ennyi verziója a Patona aksinak?Az nem gond,hogy a gyári kapacitáshoz egyik sem stimmel?Mert a =7D gyárilag 1800mAh teljesítményű.

1300mAh

1600mAh

2000mAh

2250mAh

2023. nov. 26. 03:30
 28/32 A kérdező kommentje:

26/


Még ezt a márkát is ajánlották

[link]

2023. nov. 26. 03:31
 29/32 anonim ***** válasza:

Ez a lavórban vert vihar esete. Az, hogy a Patonának mennyi a kapacitása, és a 7D manual mit ír, az teljesen irreleváns. Amelyik akku a valóságban többet bír, az nyilván többet bírt. :) Ezek a kis akkuk azzal az szükségességgel járnak, hogy ha a fényképek száma meghaladja azt, amit az akku bírt, akkor akkut kell cserélni. Vagy markolatot használni, akkor kétszer annyi időnként kell akkut cserélni. Ha a 7d manualja szerint a CIPA szabványú használat esetén a gyári akku kb 1000 felvételt bír, akkor a legtöbb felhasználónál gyakorlatilag tök mindegy, hogy az 50 000 Ft-os gyári akku helyett vesz két háromezer forintos Patonát használtan, melyek egyenként csak 600 felvételt fognak bírni. 5-600 felvételenként egy akkucsere csak belefér, úgyis van kártyacsere, objektívcsere, pogácsaevés, WC látogatás, stb.

Nekem két használt Patonám van ebben az említett árfekvésben, nagyjából az ezret bírják is. Hogy meddig? Hát ha valamelyik látványosan elkezd megsántulni, veszek egyet megint háromezerért.

Volt idő, ez a 30D-s korszak volt nálam, mikor a hűtőben tartott nagyobb kapacitású akkumulátorokat egész napos sportversenyes fényképezésre indulva csak úgy zacskóstól bepakoltam, mondván, az ötből valamelyikben csak lesz valamennyi töltés. :D

2023. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Mondjuk valóban vicces, hogy két akksi áráért veszel egy új Canon gépet."

Egyébként nem. Az alkatrész a kapitalizmusban drága. Ami nem a fő profil részterméke, mint mondjuk az elsütőgomb környéke, az meg még drágább.

2023. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!