Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Energiatakarékos CFL izzót...

Energiatakarékos CFL izzót szabad használni fényerőszabályzós kapcsolóval? Gyorsan tekerném el és maximumra lenne téve mindig a kapcsoló.

Figyelt kérdés

Ez árt neki?


Vagy hogy kell ezt kicserélni? próbálom kipattintani a belső keretet, a külső keretet, a kapcsolót (kör alakú), de egyik se megy. Viszont ha használhatom így, akkor nem cserélném ki :)


2012. dec. 23. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a CFL izzó alatt érted a kompakt fénycsövet, akkor a válasz: Talán. A világítótest elektronikáján sok minden múlik. Ha van benne NTC ellenállás akkor használhatod vele.


Ha nincs, akkor elképzelhető hogy a triac túl nagy áramlöketet kap, és meghibásodik.

2012. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

bocsi, nem izzó, kompakt fénycső.

[link] ez van nekem.. szóval ha nem lehet akkor egyből ki fog égni, ha meg működik vele, akkor nem csökkenti az éllettartamát?

2012. dec. 23. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, az élettartamát nem csökkenti. De hangsúlyozom, hogy ha nem összeférhetőek, akkor a szabályzó áramkör hibásodik meg!

Elvileg jövőre kapható lesz már a Samsung kompakt fénycsöve is, az a verzió amit lehet dimmelni. (Az egyetemen láttam egyet, ugyan úgy lehet fázishasítással szabályozni a fényerejét mint egy hagyományos izzónak)

2012. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
elvileg arra van garancia:D csak törésre nem :D lehet eggyel kipróbálom, ha nem csökkenti az élettartamot, ha működik :) köszi
2012. dec. 23. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne köszönd, csak adjál pontokat. (valamelyik gyökér anno jól lepontozott)
2012. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:DDD adtam :D hogy derítsem ki, hogy bírja e az "izzó"?
2012. dec. 23. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az izzó, hanem az izzóTTTTTTT (MÁRMINT a szabályzó)


Annak a vacaknak semmi baja nem lesz. Legegyszerűbb, ha kb 300V egyenáramot rákapcsolsz az izzóra, és megméred a rákapcsolás pillanatától---> 0,01 sec ideig a felvett áram tranziensét (főként a legnagyobb amplitudóját)

2012. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
najó.. nem tudok rákapcsolni ilyen áramot. szóval azt kéne kideríteni, hogy a fénycső elektronikája bírja -e. azt tudom róla, hogy 20000 hertzessé alakítja az 50hz-et :o
2012. dec. 23. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!