Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android vagy iOS Melyik a...

Android vagy iOS Melyik a legjobb minden téren?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 14:12
1 2 3 4 5
 41/50 Alex Fly ***** válasza:

Teljesen értelmetlen ez a fingfűrészelés, mivel teljesen más a két rendszer filozófiája. Az Apple esetében a cég marketingesei határozták meg az egységsugarú átlagfelhasználó átlagigényeit és a mérnökök létrehozták az ezt kielégítő eszköct, amit a végletekig leegyszerűsítettek, hogy bárki képes legyen a használatára anélkül, hogy egyáltalán fogalma lenne arról, mit is csinál. Az Android ezzel szemben egy teljes értékű operációs rendszer, nyílt forrású és szabványos elemekből összeállítva -sokkal több mindenre alkalmas, több lehetőséget ad a felhasználónak -beleértve azt is, hogy akár az egész oprendszert működésképtelenné teheti.

Szóval ha neked nincsenek speciális igényeid és a készüléket kizárólag arra és úgy használod, ahogyan azt a gyártó meghatározta, akkor az iOS a te rendszered. Ha egyéb igényeid vannak, netán érzékeny vagy az adatbiztonságra és nem szeretnéd, hohy az eszközöd felett a gyártónak nagyobb kontrollja legyen, mint neked és tudod, hogy mit csinálsz, akkor pedig az Android.

ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Veteránmacska ***** válasza:

41/41 Alex Fly


Óvatosan a szavakkal, illetve a kommentekkel mert akik még nem használtak iOS rendszert, azok könnyen félre értelmezhetik ezt a zárt rendszer fogalmat! Tehát ez a zárt rendszer nem azt jelenti hogy nem tudsz rá ingyenesen zenéket tenni vagy filmeket letölteni vagy bármi mást, amit Androidon is alap! Hanem kapsz egy zárt rendszert (Ami kifogástalanul működik) idézőjelbe olyan zárt rendszert, amit nem tudsz elkúrni nem tudsz belenyúlni és a félreértések végett a gyártó nem avatkozik abba bele Hogy miket töltesz rá le, vagy mit veszel meg! minden Személyes dolgokat ki lehet kapcsolni rajta, úgy mint Androidon! Személyes dolgokról azt értem, Hogy pl. ki lehet kapcsolni a mikrofont így nem tudnak e hallgatni de Androidon is ha be van kapcsolva a mikrofon, ugyanúgy le tudnak hallgatni na és ott van a követés ha be van kapcsolva a GPS könnyen le nyomoznak hogy hol vagy ugyanúgy iOS- en is és ugyanúgy Androidon is. De ezek mint ki kapcsolhatók Mind a két márkájú eszközön.


Szóval azon kívül hogy nem tudsz rootolgalti, custom romozgatni témázgatni stb. Egyáltalán nem avatkozik bele a gyártó hogy mit csinálsz a tulajdon eszközöddel. De akik nek magasabb az igényei az használjon androidot.

ápr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
és ha én úgy akarok lefeküdni hogy ne ébredjek üvöltő ébresztésre ugyanakkor nem szeretném az egész rendszer hangerejét levenni mert lehet hogy fontos hívást kapok mert anyám korházban van. És ez androidnál nem is beszédtéma mert alap a beállíthatósága. És nem kívánom minden lefekvéskor bés felkeléskor a hangerőt ide oda állítani mert azt csak egyszer kell beállítani egy normális rendszeren. Azt látom hogy a másik tábor próbál ilyen olyan kerülő utakat találni a megoldásra csak azért mert valaki egyszer hiányosan alkotta meg az ios rendszert és azóta is képtelen rajta változtatni pedig tuti hogy jelezték már sokan nekik. Egyszerűen nem törődnek évek óta az igényekkel. és most nagy büszkén bejelentik hogy az ios 18 ban majd szabadon lehet helyezgetni az ikonokat az asztalon. Ez igen androidon szerintem mindíg is így volt hiszen ez is csak egy alap dolog.A widgetek is mikor kerültek be az iosba ? Ami amúgy szintén alap dolog droidnál
ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 Alex Fly ***** válasza:
@42: nem. A zárt rendszer azt jelenti, ami. Nem elérhető a forrása, tehát (a fejlesztőkön kívül) senki nem tudja, hogyan működik, mit csinál, milyen hibái vannak, adott esetben hogyan fog viselkedni -ellentétben az open source szoftverekkel, amelyek forrása nyílt, azaz bárki számára hozzáférhető és megismerhető.
ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Veteránmacska ***** válasza:

Mindt montam, az állítàs gombokkal testre szabjató minden!


Mind egy feladom! Mintha földönkívüliekkel beszélnék!! Inkább maradjatok az Androidnál!

ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 Veteránmacska ***** válasza:

"42: nem. A zárt rendszer azt jelenti, ami. Nem elérhető a forrása, tehát (a fejlesztőkön kívül) senki nem tudja, hogyan működik, mit csinál, milyen hibái vannak, adott esetben hogyan fog viselkedni -ellentétben az open source szoftverekkel, amelyek forrása nyílt, azaz bárki számára hozzáférhető és megismerhető."



Mit érsz ezekkel ? Hmm?

Azon kívül hogy lassítják és merítik telefont?, Mit tesz jót ha belenyúlsz az a rendszerbe? Még a Samsung saját fejlesztő is vétenek el hibákat a frissítésekkel . Nem mint egy közönséges felhasználók akinek fogalma sincs semmiről csak rá dobja a telefonjára egy külső forrásból származó rendszert! És utána csodálkozik hogy repül a garancia ! És merül az aksi . vége úgyis az lesz Ráteszik vissza az eredeti Szoftvert gyorsan mert gyorsan fog merülni az egész

Mert nincs optimalizálva ! na mindegy ez a ti dolgotok. De a lényeg az , hogy nyílt forráskódú rendszer kaptok hát egészségetekre! De abba nem gondoltam bele hogy optimalizált paramétereket kiforrott külső forrásból származó rendszer kéne rá telepíteni a saját egyedi telefonotokra , mármint android telefonokre mert minden Android más és más !

Van közép, közép alsó és alsó kategória. Feljebb felsőközép, közép, felső. És zászlóshajós. Exynos, qualcum, stb vasak! Más-más Felületek amik a gyártók ráhúznak az Android ra És erre vannak külső forrásból származó rendszerek amik re nincs megmondta hogy melyikrevaló. Hàt egészégetekte

ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

"Mit érsz ezekkel ? Hmm?


Azon kívül hogy lassítják és merítik telefont?"


Nem akarlak megbántani, de húzz már innen. :D Láthatóan tényleg fingod sincs abszolút semmihez.

ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 Alex Fly ***** válasza:

@46: te miről beszélsz? Mert amit itt összehordtál,annak semmi köze sincs a témához, ellenben elég jó bepillantást myújt egy olyan Apple-fanboy lelkivilágába, aki azért isteníti az ő készülékét, mert fogalma sincs a többiről. Attól, hogy dobálózol néhány kifejzéssel, amelynek a jelentéséről fogalmad sincs, még nem.lesz értelme az általad összehordottaknak.

De ugye szerinted a világ összes komoly IT vállalata idióta, amiért a kritikus biztonságú helyeken szinte kivétel nélkül opensource kódot használ -nyilván azért, hogy a kritikus rendszer minél lassabb legyen és nagyobb legyen az energiafelhasználása...

ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Veteránmacska ***** válasza:

Amit én itt összehordtam, azt tizenkét éves tapasztalatok Androiddal 2021-ig.

Nekem mondhat bárki bármit van összehasonlítási alapom és tapasztalatom. Tizenkét év androidozás csúcs telefonokkal, középkategóriás telefonokkal És össze se lehet hasonlítani a két rendszert stabilitásban. csúcs telefonjaim is voltak androidban S8, S 20 S 21 és ezek a csúcs telefonok néha le fagytak vagy bezártak appokat. RAM kezelésen valami katasztrófa azt nem mondom hogy nem volt gyors vagy nem volt jó mert Elvoltam vele, de nekem minden androidos telefon lefagyott és kidobáltak az alkalmazásból! Két éve van iOS készülékem tizennégy pro max! Nem zár be semmi nem lèp ki semmiből , még soha egyetlen egy alkalmazából sem! Normálisan kezeli a multitaskingot Nem fogyott le soha! az iOS nél a lefagyás ismeretlen fogalom! Ezek tények, és ezért nem váltanék vissza soha Androidra. Dehát elmondtam a tapasztalataimat! , Ez a véleményem nem kell lenyelni Meg hülyének nézni na csáztok

ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 Veteránmacska ***** válasza:

47/49

De, nagyon meg tud bántani valaki itt gyakorin Egy ismeretlen akiről azt se tudom hogy ki Figyu annyira meg bantottad a lelkivilágom, Hogy aludni sem tudok!! 😃😅😅

ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!