Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vesznek még az emberek...

Miért vesznek még az emberek Iphone 5s készüléket?

Figyelt kérdés

Általában ugye az ember jobb esetben nem egy évre vesz telefont. Az 5s támogatása megfog szűnni, még az ios 10 támogatást megkapja és ott a vége.

Ezzel szemben miközben pontosan ugyan abban az árkategóriában versenyzik az LG G4 ~ 93000ft-tól már elérhető. Még sokáig számíthat a legfrissebb Androidra. Hiszen iphone esetében egy 3 éve debütált készülékről beszélhetünk, addig LG esetében tavaly júniusban kezdték árulni idehaza :)


Ha nincs pénzed újabb iphone-ra, akkor miért veszed meg a sokkal gyengébb régit, miért nem vesznek androidot :)?

Fikázzák itt sokan, de azért valljuk be, az android adott időszakban uralkodó zászlóshajói igen jók szoktak lenni :) Nincs ez másképp a G4 esetében se, és ezt most én Samsungosként mondom. Csak az árkategória miatt hozom fel, meg volt már ilyen telefon a kezemben, és tényleg nem egy vacak darab :)


Ellenben az ipone 5s-el így 2016ban már nem tudom mit akarnak egyesek... Ebbe beruházni kész vicc.


2016. szept. 13. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy nincs támogatva, nem azt jelenti, hogy elromlik... Ahogy nem is azt, hogy semmi nem lesz rá elérhető... Windows 7-et minek vesz az ember? Hamarosan az is elveszíti támogatottságát... iPhone 4 ma 20.000 forintba kerül (kb). Egy MAI 20.000 forintos android kevésbé stabilabb. (Mai árakat nézve, újkora kit érdekel 2016-ban? Senkit). Én 1 évet sem bírtam ki android mellett. De persze kinek mi. Amúgy ez is csak egy troll kérdés a sok közül, melyek iPhone vs Android vitát akar kezdeményezni. Tudod mit? .!.
2016. szept. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

"Windows 7-et minek vesz az ember? Hamarosan az is elveszíti támogatottságát..."

2020ig tart a kiterjesztett támogatása.

2016. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Már kijelentetted, hogy az androidot jobbnak találod, sajnos nagyon elfogult vagy. LG nem vennék többször, rossz tapasztaltaim vannak vele, családomnak is. Egy Iphone 5-t jobbnak tartok, én most készülök lassan cserélni 7re, de ha utóbbi 2 év múlva jelent volna meg, sem cseréltem volna le addig.
2016. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Attól még pár évig használható lesz. Az iPhone 4s is hiába nem kapja már meg az iOS 10-et, a legtöbb alkalmazás még csak az iOS 8at követeli meg, így van még benne 1-2 év. Így értelemszerűen az 5s-nek is az iOS10-el.


Az ok egyértelműen az, hogy stabil telefont akar az ember (iPhone) és lehetőleg olcsón. Ezért vesz az ember iPhone 5s-t. (más kérdés, hogy én is azt mondom, hogy aki a 4, 4s készülékét most cseréli le, jobban járna egy iPhone SE készülékkel).

2016. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4 jah, csak 4 év, ami a kérdező logákja szerint már kevés, ilyenkor már xar, utána annál is rosszabb lesz. Teljesen ironikusan írtam azt a kérdést (egy normális ember szemszögéből). Azt akartam éreztetni, hogy semmi értelme ennyire elfogultnak lenni. Ha neked egy valami tetszik, a többi is lehet jó. Ha valami nem tetszik neked, attól peig még nem lesz hülye az, akinek viszont tetszik. Rendben? Rádásul a kérdező nem egy újabb iPhone-t írt, hanem egy teljesen mád kategóriájú telefont. Ebből is lehet következtetni a kérdező értelmi szintjére.
2016. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egy életre megutáltam androidot, windows phone rendszere nem jön be, szóval én is azon vagyok, hogy most már kb 90 körül lehet kapni 5s-t. Nem érdekel ha nem támogatják, nem érdekel, ha 16gb, csak működjön, mert az android megbízhatatlan. LG G4 nekem túl nagy, elég a 4", szóval lehet még beáldozom magam egy iPhone SE -re, de igazából nem használnám ki úgyse amit tud, szóval...
2016. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves első elvan tévedve, használt piacon lehet 20 ezer, de az a szomorú Mo-n még mindig lehet kapni, 60 ezer ft körüli áron.

Úristen egy ilyen készülékért 60 ezernél többet fizetni, de tudjátok mit, biztos van olyan balek aki megteszi :)


Egyébként ki szeretnék próbálni majd egy iphonet is, de várat még magára, majd ha megengedhetek magamnak minimum egy iphone 6s-t akkor megteszem :)

Alatta én egy ár/érték arányban gagyinak tartom.

Már jövőre is elavultnak számítana egy 2013-s iphone, rá egy évre... Nah mindegy :)

2016. szept. 13. 15:19
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Szóval még nem is próbáltad...

De mért számítana elavultnak ? Egy 2013 ban készült iPhone 3 év múlva is vígan fog muzsikálni, míg egy most készült 8 magos "erőművet" ki fognak dobni az emberek mert egyszerűen elhasználódik.


Lehet jobb az android annak aki 2 évre vesz telefont, de mindenki másnak ott az Apple. Egyébként Magyarországon most ért elérhető árkategóriában az átlag embereknek az 5s. Ez van.

2016. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: maradjunk annyiban, hogy az iPhone4 se tekinthető igazából elavultnak még, hiába 2010-ben jelent meg... Attól hogy új oprendszert már nem kap, minden alkalmazás beszerezhető rá még 1-2 évig...

Rendben elismerem hogy régi, nem tud annyit mint egy 6-os (lassabb, bénább kamera stb), de stabil és elfut rajta minden. Ergo a 2010-es iPhone 4 2016 szeptemberében még nem elavult, és stabil.

(ui: megnéznék bármilyen 2010es android készüléket, amiről ugyanez elmondható, úgy hogy az sose volt újra telepítve)

2016. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kifogásaid jók, de:

-az iPhone egyben státusszimbólum, és a legolcsóbb még támogatottat engedhetik meg maguknak egyesek (ld. 20 éves "merdzsó")

-az android platform töredezett, jellemzően sokkal rövidebb a termék szoftveres frissentartási időtartama, mint iPhone-oknál, vannak olyan androidok, amik egyáltalán nem vagy cska egy évig kapnak szoftverfrissítést, csak a nagyon drága "flagship" termékek kapnak hosszú szoftveres támogatást, illetve a nexus készülékek, amin a google be akarja mutatni a többi gyártónak, hogy szerinte hogyan kellene támogatni a terméket

- amúgy az emberek döntő többségét nem érdekli, hogy lejárt a terméktámogatás, malware meg vírus van a biztonsági lukas telefonján, egészen addig, amíg telefonálni, facebookozni, meg fényképezni tud vele, a tudatos magatartás az lenne, ha biztonsági update nélküli telefonokat ne lehetne használni, mivel ez kb olyan, mint az oltás, ha sokan védve vannak, az a kevés isvédve van aki nincs, mert nagyrészt védettek az emberek. Ha az oltásnak ellenálló divatmajmok egyre többen lesznek, majd kitör a járvány, jelen esetben a telefonos vírusok formájában.

- A Windows analógia nagyon rossz, mert windows7-től felfele a microsoft rendszeres biztonsági patcheket ad ki... milyen szép is lenne, ha nem csak az iOs-re lenne ez ilyen egyszerű az iphone-okon, hanem végre az android összes gyártó így folyamatosan patchelné a telefonjait... OTA... az android biztonsági szempontból egy hulladék

2016. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!