Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi történhetett ezzel a LED...

Mi történhetett ezzel a LED szalag tápegységgel?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Vettem bagóért 5M-es LED szalag szettet aminek 3 nap használat után kiment a tápegysége.

Azt észleletem, hogy baromira melegszik, de gondoltam ilyen ez a kínai szabvány, ott a silány termékeket határértékre méretezik.

A kimeneti DC tápsínek között létrejött egy brutál rövidzár. Szerintetek a transzformátora lehet menetzárlatos? Az az igazság, mind két tekercse 1-2Ω körül mutatkozik egyenáramú ellenállás mérésnél. Primer oldalán a teljes kapcsolásnak mindegyik védelmi egység átvezet és fogyasztásmérő szerint is vesz fel áramot a konnektorból.

Érdemes megfigyelni, hogy a gyárban hogy átgondolták a kivezetéseket, mert nem én taknyoltam oda a bemenetre és kimenetre azt a két-két vezetéket. :D


Gondolom csere lesz ebből, viszont szeretném megérteni mi történhetett, mit érdemes ilyenkor megvizsgálni.


Képeket kommentben csatolom.



2022. máj. 3. 19:44
 1/10 A kérdező kommentje:
2022. máj. 3. 19:44
 2/10 Zzzoli ***** válasza:
Nyilván nem érdemes túl sok energiát belefektetni ebbe, de elsőként nézd meg a félvezetőket. A kimeneténél azt az egy árva diódát ami a kondikat tölti, aztán a többit, az alján is, ha van kedved. A kapcsoló fet-je nem zárlatos, mert akkor verte volna a varisztort és/vagy az egyenirányító hidat is. A pumpa fet is inkább rövidzárba szokott égni. A táptrafóra nem jellemző a menetzárlat, de ritkán ilyennel is találkoztam már.
2022. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vortrex ***** válasza:
Hogy verné már ki a varisztort? Az párhuzamosan van kötve. Pont hogy a fet mehetett tönkre, ami a sárga trafótól van jobbra, azzal a nyeszlett, gagyi hűtőbordával beborítva, nyilván ezért nem volt hosszúéletű.
2022. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vortrex ***** válasza:
Ott van rajta egy T6.3A250V tht biztosíték, nyilván az égett ki és ezért nem sült el más a nyákon
2022. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vortrex már megint okoskodsz? Néhány napja irdatlan nagy baromságokat írtál a feszültségesésről, amelyből egyértelműen kiderült, hogy az elektrotechnika alapvető összefüggéseit sem ismered.

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

Ezekről a képekről semmi nem állapítható meg, legfeljebb találgatni lehet, mi a probléma. Nagyon jók az ilyen kérdések, egy kép alapján kellene kitalálni mi ment tönkre. Aztán jönnek a találgatások és a felesleges viták. Kérdező, hidd el, egy kép alapján senki nem tudja biztosan megmondani mi mehetett tönkre.

2022. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vortrex ***** válasza:
Ja azt benéztem :D
2022. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na, na, ne szépítgessük, nem „benézted”, nem értesz hozzá.
2022. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vortrex ***** válasza:
Nem hát :D
2022. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

„De tudod mi a fontos különbég?

hogy Én nem vagyok anoním :))))”

És akkor mi van, a semmitmondó „Vortrex” név mennyivel mond többet, mint az „anonim”? Semmivel. „Én” nagybetűvel…

2022. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a felkészültséged és hozzáértésed függvényében egy másik táp lesz a megoldás. De ne ugyanilyen legyen.
2022. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!