Kérdések a gitárról?

Figyelt kérdés

sima hagyományos akusztikus gitárról van szó. vennék egyet, de egyántalán nem értek hozzá. kérdéseim: mikor kell hangolni?

mivel, hogyan kell?

kell e pengető hozzá?

hogy tudom megtanulni az alapokat?

köszi


2011. aug. 17. 19:24
 1/5 anonim válasza:
alapok megtanulása: gitartanfolyam.hu plusz Alapi István gitár suli youtube-on. Pengető kell hozzá, de sokan anélkül is pengetnek, a többi kérdésedre sajnos nem tudok választ adni, mert a hangolással én is küzdök.
2011. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akusztikus gitárból igazából két féle elterjedt, a nylon húros és a fémhúros.

Az elsőt például klasszikus, spanyol zenéhez használják és általában kézzel pengetik.

A fémhúros gitárt inkább akkordkíséretekre, country zenébe használják általában pengetővel.

Ezek általános dolgok, nyugodtan el lehet térni bármitől, ha neked úgy jobb, kényelmesebb.

Hangolni értelemszerűen akkor kell, amikor elhangolódik. :)

Ez nagyban függhet attól, hogy milyen minőségű gitár, a nagyon-nagyon olcsó árkategóriánál előfordul sajna, hogy annyira rossz minőség, hogy alig lehet behangolni és utána is gyorsan elmászik. (Persze olcsóból is ki lehet fogni jót, érdemes egy tapasztaltabbat vinni magaddal vásárláskor).

Hangolni legegyszerűbben hangológéppel lehet, pár ezer forintért már kapsz olyat, amiben metronóm is van, gyakorláshoz nagyon jó.

Természetesen érdemes gyakorolni a fülre hangolást is, nem árt ha úgy is tud az ember hangolni. :)

Neten millió oktató anyag van, írott, videós formában is, de ha nem akarsz nagyon eltévedni az erdőben talán néha érdemes meglátogatni egy magán tanárt, sokat tud segíteni az alaptechnikák elsajátításában, kijavít, ha valamit rosszul csinálsz, mert ha valami rosszul rögződik be, abból nehezebb utólag kimászni.

Ha van még bármi kérdésed tedd fel nyugodtan.

2011. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! nylon húrosat veszek, 15.000ért kb. az rossz minőségnek számít?
2011. aug. 18. 10:28
 4/5 anonim válasza:
Jó tapasztalat: Mikor én elhatároztam, hogy megtanulok gitározni, akkor kerestem egy tanárt, és őt kértem meg, hogy válasszon nekem egy gitárt, ami szerinte jó. Nem bántam meg, hogy így döntöttem. Nem mindig az ártól függ, de 15 000 gyanúsan határeset. :)
2011. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi:) amúgy 14.000ért vettem meg tegnap, de hát nylon húros. és ez volt a legdrágább köztük. a többi fémhúros volt, de az nem tetszett
2011. aug. 19. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!